Blog

 
BE BETTER, SURF!

1. 10. 2018

Jirka Kroupa alias BIG Z, začal surfovat kvůli animovanému filmu, přijel poprvé na naši surfovou akademii do Léonu a od té doby je naším dobrým kamarádem, který přijíždí do nejedné destinace. Zde je jeho skvělý report o životě surfaře. Děkujeme

Pod pojmem Surftrip si už řada lidí představí super lidi, super zábavu a super zážitky na celý život. Nebo aspoň na chvíli a pak si to vše chtějí zopakovat zas a znovu.

 

Co si ale odnáším já po další sezóně ve Francii je to, že surftrip v lidech probouzí něco, co jste doteď nevěděli, že máte v sobě. U mě je to třeba to, že dokážu s lidmi sdílet více, než jen cestu metrem. Instruktoři vás naučí nejen jak správně napádlovat vlnu a jak rozshredit celý oceán, ale předávají vám i jejich radost, kterou pak začnete taky pociťovat. Jak něco tak “normálního” jako je oceán vám dokáže dát tolik skvělých pocitů, zábavy a nádhery?

V každé lekci, každé přednášce se skrývá ještě něco. Podle mě je každý správný surfař určitým způsobem propojen s přírodou a jejími živly. Ten kontakt tam prostě ucítíš. Nejde tu jen o sport, je to spíše spojení člověka s přírodní energií a přírodou samotnou. Není to jak na svahu, kdy tě vyveze vlek a ty si jen frčíš dolů. To je ta snadná cesta a ta tě nic nenaučí. Ty si nevybíráš surfování. Surfování si vybírá tebe. Zatáhne tě do svých tajů a už tě nepustí.

Každej se zamiluje na pár minut do svých fotek od oceánu na instáči. Ale pocit, když se dostaneš na line-up, kam dřeš,makáš,pádluješ a popadáš dech klidně 20 minut, to je úplně něco jiného. Seš tam, sedneš na prkno, rozhlédneš se po horizontu. Chilluješ a víš, že sis tu krásu zasloužil. Občas se taky stane, že před tebou skáče hejno delfínů, co loví rybky. To človek prostě často nevídá.

Párkrát vydechneš, usměješ se na svýho kámoše, který se sem taky právě dostal. A mávnutím na něj vyjádříš veškerou radost. Radost jak dva radikální sedláci z horní dolní to dotáhli až na line-up. Řekneš si tohle je fakt peak. Pak ale zjištíš, že když se peak vlny zlomí těsně za tebou, tak už to není úplnej peak.

Začneš napádlovávat vlnu, ve správný moment uděláš take-off a už se vezeš. Jedna vteřina na nohou, kdy tě vleče ta urputná energie k pláži, je pro tebe jako jedna minuta. A když sis myslel, že už nemůžeš mít větší radost, přijde solidní držka a ty jsi šťastnější než kdy předtím. To ti dává další energii makat znovu na line-up. Jedna dobrá vlna a jsi celý den happy jak tři grepy.

Každej si z toho na konci dne odnese něco jiného. Něco svého. Získáváš bližší vztah k přírodě a už z tebe přestává být týpek/týpka, co jde po ulici a hází vajgly na zem.

Jo a taky se ti už nikdy nebude chtít jít do práce.

 

Takže už jen nebloudi životem a dej si spíš jednu pořádnou jízdu z line-upu až na pláž.


                >>>Doufám, že se příští rok uvidíme ve Francii!<<< zpět do blogu

blog comments powered by Disqus