Blog

 
Jet za jídlem, za surfem nebo za cestováním?

6. 5. 2018

Míša Zahradová byla jednou z účastnic letošních surfových kempů na Bali. Poté, co se  aklimatizovala na život v republice bez oceánu, nám sepsala pár vzpomínek na ostrov výborného jídla a parádních vln.

Milý deníčku,

dnes je den D a odlítám na Bali, jak já se těším na moře, písek, prkno a chill. Balíček Surftrip se mi zdá jako ta správná volba, 12 nocí, nějaká ta lekce, výlety, pohoda a ještě k tomu všudypřítomnej ráj.

Let utekl docela rychle, řidič už na nás čekal na letišti, naložil mě a mýho kámoše Toma do auta a odvezl směr Canggu, konkrétně do Riviera house. Řidič s náma kecal celou dobu, takže nuda nebyla a ještě jsem se dozvěděla něco o Bali. Hlavně o pravidlech silničního provozu, který teda skoro žádný nejsou, klakson je nejdůležitější podle všeho toho troubení okolo.  Po příjezdu do Rivky nás přivítal vychillovanej opálenej týpek, Pitrs. Náš emergency kontakt a informátor/instruktor prej byl právě surfovat a vlny byly fakt velký, takže super, už se těším, jak mě to pěkně vypere :-D. Pitrs nám ukázal apartmán,  vysvětlil co a jak chodí a vzal nás do super podniku Satu-Satu, kde dělají naprosto skvělý jídlo, protože jejich Nasi goreng, neboli smažená rýže s masem v arašídové omáčce byla famózní.

Vlastně všechno jídlo tam bylo krásný na pohled a ještě lepší na chuti. Zbytek dne jsme strávili výletem na pláž, který měla být 15 minut chůze, ale my to zvládli tak za 45 minut, písek sopečně tmavej, jemnej a vlny fakt velký. Při cestě zpět se začal projevovat jet leg, ale zvládli jsme ještě první společnou večeři s ostatníma campíkama, s naprosto super lidma, a pak upadli do komatu.


                 >>> Neskutečný foodporn  zažiješ zde: surf trip na Bali . <<<

Druhý den jsme sebrali kola a jeli mrknout na pláž se pořádně okoupat a projít obchůdky. Sehnat šatičky za 40K? No problem.  Slunce pražilo, všude kolem krásný rýžový políčka, pohádka. Tentokrát žádný bloudění, byli jsme rychle zpět na Rivce, lehli k bazénu a dali si čerstvej, vychlazenej kokos. Pitrs nám pak oznámil, že už zítra bude surflekce. Jupíí !!! V půjčovně prken Charlie Brown se nás ujali naprosto super týpci, kteří s náma nejdřív pěkně dali opáčko na pěně, kde BTW i v těch nejmenších vlnách můžeš dostat finkou pěkně do ksichtu, až ti teče červená (,,kryj si hlavu“, říkali.,,jinak to bude bolet“, říkali) :-D.

Nejlepší je ale ten pocit když si dopádluješ na lineup a sjedeš si krásnou vlnu až na pláž. To je ta chvíle, kdy se mísí adrenalin s naprostým pocitem štěstí a svobody. Life is better when you surf !!!  Takovej parádní den je pak nejlepší zakončit masáží. Masážních salonů je po Canggu bohatě, jeden pomalu hned u Rivky, holky jsou moc ochotný, fakt mají sílu v rukách a ty ceny bezkonkurenční, ale happy endy prej nevedou.:-)

Na takových tripech je skvělý potkávat všechny ty zajímavý lidi, jako třeba surf guru Mílu, zkušený borce z Austrálie a další. A taky Misty a Daisy nejlepší přítelkyně člověka a všech campíku na Rivce, hlavně když jim sedíš na jejich místě :-D Všichni jsou neskutečně ochotní, poradí se vším, vezmou tě na party do klubu, na pláži, nebo na sunset. Magdička za tebe pošle pohled, když ji pěkně poprosíš, Pitrs zase zapomenutý boty, když mu slíbíš napsat článek :-D Po večerech, při hvězdičkách, jsem ráda ležela v sítí s Bintangem a poslouchala Toma, jak hraje na ukulele. Často jsme hrávali karty s ostatníma, pak jsem občas slýchávala: ,,Prohrála jsi, piješ“.  A najednou se všichni čachtají ve tři ráno v bazénku.

Když už je člověk na Bali, tak určitě stojí za to prozkoumat i vnitrozemí a zajet si na nějaký výlet. Vodopády, rýžový terasy, sopky, chrámy. V opičím parku si doslova uděláš selfíčko s opičákem než tě okrade o všechny buráky. Zajezdit si na motorce vlevo je taky zážitek, zvlášť když jedete tři jak typická balijská rodinka, ale ti to zvládnou kolikrát i ve čtyřech + pes. Každopádně jsem si to skvěle užila a nemůžu uvěřit, že dva týdny jsou v tahu. Jak nás naučil Pitrs ,,terimakasíčko“ neboli děkuji :-D a Aloha při dalším tripu!!!


                 >>> Více o Bali se dozvíte zde: surf trip na Bali . <<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus