Blog

 
DENÍČEK DOMINIKÁNA 2017/IV

2. 5. 2017

Zase to neskutečně uteklo a letošní Dominikána je za námi. Naštěstí tu ale máme report od Adélky a Kuby, který nám připomene šumění oceánu, rozpálenou pláž, vynikající rum, usměvavé tváře a dominikánské rytmy. A surfujícího psa. Děkujeme!

Tak myslím, že teď týden po návratu nazrál správný čas na to podělit se o naše zkušenosti a zážitky z Dominikánské republiky. Tedy od začátku, byla to naše první cesta za exotikou, takže když jsme přiletěli, ještě do opravdu strašného počasí (pršelo, sem tam nějaké povodně :)) trochu nás to vyděsilo, slumy a odpadky podél silnice a místní lidi takhle od pohledu vypadají dost drsně. Když jsme pak přijeli do našeho ubytování, tak jsme nebyli moc schopní nic, jenom jsme na sebe koukali, nemluvili a zpracovávali to :).

Druhý den, když jsme se vzbudili, už bylo sluníčko a my se zamilovali do téhle přenádherné země. A pak už jenom přemýšleli, jak to udělat, abychom se sem mohli odstěhovat. Fakt je to tam neuvěřitelná pecka! Lidi se na vás všichni smějou a jsou uplně spokojení s tím co (ne)mají a prostě jim to stačí. To je pro nás Evropany těžko pochopitelné, my se pořád za něčím honíme.

Surfování bylo super a hlavně místní instruktoři byli výborní a já si vedle nich v té vodě připadala pohyblivá asi jako hroch. Pak se taky nám surfovým začátečníkům stalo, že nám to nandal pes. To takhle koukáte na line up, tam stojí na surfu pes a ten pes najednou chytí vlnu a jede jako velkej profesionál až na pláž. To si pak říkáte, jestli ste to s tím rumem předešlý den nepřehnali.

Pro nás požitkáře to byla velká paráda, protože dominikánská kuchyně je skvělá. Myslím, že si ze všech světových kuchyní bere to nejlepší. A ten rum ten je taky hodně super, stojí míň než pivo a je všude. Docela rychle sme si zvykli, že k obědu si dáme jedno dvě mojita, po cestě domů se zastavíme ve stánku u Tonyho Montany na Coco Loko (Rum v kokosu) nebo Pina coladu (Rum v ananasu). No a večer se jde někam do města s nejlepší party průvodkyní Marťou. A že ty párty fakt stojej za to, ať už kulečník a fotbálek v místním baru nebo Salsa night, dominikánci se prostě umí bavit!

Výlety taky Top! Ať už Vodopády, který se sjíždějí po zadku, nebo si můžete skočit třeba z pěti metrů, což pro mě byla docela výzva. Nebo výlet na Paradise island byl boží, tam jsme se potápěli na korálu a pak když jsme se došnorchlili, tak klasicky neomezená konzumace rumu :). No a rumová fabrika a následná cesta domů, to byla třešnička na dortu :D.

Každopádně celé to bylo tak super, hlavně díky organizaci a výborné partě co se tam sešla! Moc děkujem za krásný zážitek a těšíme se na další dobrodružství se surf tripem!zpět do blogu

blog comments powered by Disqus