Blog

 
DENÍČEK DOMINIKÁNA 2018/I, část druhá

17. 3. 2018

A máme tu napjatě očekávané pokračování dominikánského dobrodružství Kapitána Lukáše a jeho crew. Děkujeme za fotky, Soni!

Ještě zpátky k tomu „zoufalci“… kdo jsem, abych soudil zda-li opravdu jsem :-D ale tuhle šlupku na nás vystřelili při příjezdu Tomáš a Irča (naši následní „partners in crime“ a úžasný kamarádi na pár dní), prý: „Hele, to asi nejsou oni, vždyť měla podle Terky přijet parta šesti padesátnic a jeden zoufalec!“ :-D ten „zoufalec“ se naštěstí nechytil, spíš ten Kapitán nebo Luka… děkuju

Nám přijel ten zbytek „padesátnic“, takže parta nejvíc super koček z Pardubic a Lanškrouna, se kterýma jsme tvořili to silné jádro největší pohody a zábavy – to abych nezapomněl zmínit to důležité! J Celkově, kolektiv určitě dělá mnohé, ale ta pohoda z lidí, jak Čechů na tripu, Terky (kterou před naším odjezdem vystřídala skvělá Martinka a Filip), tak místních, trenérů, prostě ta pohoda byla jednoduše sváteční.

Zažili jsme dokonalou nečekanou párty ve čtvrti místňáků, když jsme procházeli kolem Barber shopu a jednoho z nás, Radka, napadlo, že by se nechal ostříhat… byla z toho párty asi na tři hodiny, kde jsme se krásně opili, kluci jsme se nechali všichni upravit, nakonec jsme si na jejich repráku naplno pouštěli vlastní pecky (takže zazněly i nějaké české rytmy), místňáci viděli pořádný twerk od Alči i dance fight s Lucií… Probuzení a cesta na canyoning, kde v krásném pralese sjíždíte a skáčete do vodopádů, což Vás zaručeně vytáhne z jakéhokoliv náznaku kocoviny, která tady ovšem díky kvalitnímu rumu, na který si zvyknete, moc nehrozí.

Výlet na Paradise Island, kdy Vás nejdřív svezou na speedboatu, přičemž ženské osazenstvo vykřikuje při každém nárazu na vlnu. Potom přijedete k ostrůvku menšímu než fotbalové hřiště, pouze písek a pět budek z bambusu. Řidič speedboatu a jeho první důstojník vytahají „snídani“ ve formě hodně rumu, kokosového ořechu a ananasu, nasadí Vám šnorchl, ploutve a vezmou Vás na korálový útes, kde pozorujete National Geographic jako v televizi, vidíte například perutýna jak si nebezpečně visí kousek od Vás a čeká na rybičku, první důstojník mezitím 5 m pod Vámi už asi čtvrtou minutu dělá skopičiny aby pobavil holky. Následně se na pláži dvě hodiny fotíte, pijete nekonečný Santo Libre a je Vám nejlíp v životě J Po cestě zpátky ještě projedete mangrovníky a už se těšíte na večerní Goodbye párty s dalšími členy, kteří přijíždí a odjíždí v intervalu tak dvou tří dní – takže slavit je pořád co.

Další super věc jsou místní kluci, především Tito, Vuimi a Nene… trenéři, kteří nás nakonec protáhli taky lecjakou super akcí, ukázali nám svoji základnu Casino, kde jsou nalezlí na kulečníku skoro denně, takže dobrá rada – nehrajte s nima kulečník o prachy ;-) srdečný kluci, surfuje jim to jako blázen a je na nich vidět, že jediný trápení co znají je, kdy, kde a jak se zase budou bavit.

Zatancovali jsme si merengu, ve výsledku pak ale večerní zkouška v praxi dopadla jako klasická diskoška jen s tím, že kubíčko je 3x silnější a 2x levnější než u nás, že i když doma platíte za dobrého dancera, tak s místníma nemáte co se kyčelních pohybů týče naprosto šanci se srovnávat, jo a taky jsem za celou dobu neviděl snad jedinej konflikt… všichni jsou prostě chill out, tak jste taky :)

Karaoke párty jsme samozřejmě dvakrát ovládli, alespoň nám to přišlo, holky to říkaly, i když moje role v Barbie Girl byla čistě o jedné větičce :-D člověk už ani nemůže popsat co všechno se za pouhý dva týdny zažilo, vidělo, provedlo, zkonzumovalo, jakýho času se člověk protlemil… Myslím, že jsme tak polovinu DR naučili heslo „OUTLÓÓÓŇ!“ a taky „Tssssyyyiiii“, ale to už je vážně pro zasvěcené a bez hlubšího popisu se tato zkušenost těžko předává… :-D

Když to shrnu, tak asi jako když jsem poslední večer před odjezdem ve 3 ráno stál nahoře na vysoký věži v campu, koukal na rozzářené Cabarete, poslouchal vzdálený vlny a říkal si: děkuju, že jsem tady mohl být.. zažil jsem time of my life a určitě tady nejsem naposledy!

Doporučuji to všem, ať už surfař/nesurfař, jogín, kliďas, párty animal, milovník výletů a zážitků, v páru, partě nebo sólo… Nic lepšího jsem nezažil a věřte mi, život mě baví a díky Surf Tripu ještě víc!

Díky

Kapitán Konwaszpět do blogu

blog comments powered by Disqus