Blog

 
DENÍČEK LANZAROTE 2016/II

22. 11. 2016

Jednoho dne nám naše, tehdy pětiletá, dcera Monika oznámila, že by chtěla zkusit surfování. Původ této myšlenky byl v dětském seriálu Surfařky z vesmíru. Mysleli jsme, že na vše časem zapomene nebo to vyřídíme zkušební hodinou někde u moře, kde budeme z pláže se sangrií v ruce sledovat její počínání.

Ale co čert nechtěl. Letos na jaře se naše cesty zkřížily se Surf-tripem a tak jsme se 25.10. ocitli, letos již podruhé, na akci Surf-tripu. Po španělském Langre to byl tentokrát ostrov Lanzarote, kde nás kromě Otíka s Honzou přivítala i zamračená obloha a déšť, což ovšem vůbec nevadilo, protože ten den už byl na programu pouze seznamovací „meeting“ s luxusní paellou (celý týden jsme věřili, že ji připravoval Honza).

Následující den se počasí umoudřilo, nicméně velikost vln stále výrazně převyšovala velikost našich schopností a tak byl čas na aklimatizaci a první výlet. Tentokrát na vyhlídku Mirador del Río a do lávové jeskyně los Verdes. Den byl zakončen společnou večeří v sousední osadě Caleta de Famara.

A ve čtvrtek to začalo. Na pláži jsme se setkali s Robertem a jeho týmem a začala pětidenní surfařská „dřina“. Vlny byly přívětivé, instruktoři bezvadní a tak jsme si to opět ohromně užili a to i přesto, že jsme si zase sáhli až na dno svých sil. Monika byla přímo nadšená. Stejně jako její dva kamarádi měla svého instruktora a i po třech hodinách surfování byl problém ji dostat z vody.

Je skvělé, že na akcích Surf-tripu se jenom nesurfuje. Projeli jsme téměř celý ostrov. Krásné byly jeskyně, západ slunce nad Famarou i lávová pole. Zvládli jsme i trhy v Teguise včetně návštěvy místní Cantiny s údajně nejlepším brownies na světě (hamburgry nebyly o nic horší). Nechyběla ani tradiční grilovačka.

A na Srí Lance je to údajně také skvělé. Tak možná na viděnou…..

Renata a Romanzpět do blogu

blog comments powered by Disqus