Blog

 
KDYŽ VÍTE, ŽE JSTE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ ...

26. 8. 2018

Když za námi Kačka Bočková přijela, tak ještě netušila, co ji čeká a hlavně by ji ani nenapadlo, že se její první surfování stane tím nejlepší výletem, který si hned po druhé vlně musela prodloužit o další týden. Zde jsou její slova o tom jak se ji v Léonu líbilo a my ji za to moc DĚKUJEME.

Na surftrip jsem se rozhodla jet sama a bylo to skvělé rozhodnutí. Nechtěla jsem se vázat na druhé a jela jsem hlavně kvůli tomu, abych poznala nové lidi a vyzkoušela si, jaké surfování opravdu je. Všechno to začalo 6.července odletem do Francie. Jelikož jsem se chvíli před odjezdem dozvěděla, že mě nečeká dlouhá cesta mikrobusem, ale o mnohem kratší letadlem, byla jsem moc ráda, protože se mi týden prodloužil o jeden celý den.  Když jsem přiletěla do Bordeaux, byla jsem trochu nervózní. Toho mě ale rychle zbavila Dianka už po cestě do Léonu. 

Dorazili jsme do útulného domečku, který je blízko jak centru městečka, tak jezeru. Okolo jezera jsou super cesty na projížďku s longboardem nebo na procházku. Ani jsem se nerozkoukala a už jsem jela se skupinkou v Jäger káře na pláž Messanges, která se pak stala i mojí oblíbenou, co se týče surfování. První den završil jeden z mnoha krásných sunsetů a já už v tu chvíli věděla, že jsem na správném místě. Ale to co jsem nevěděla bylo to, že mě ve Francii bude čekat víc dní, než bylo domluveno. A že to bude jeden z mých nejlepších zážitků vůbec. 

            >>>Longboarding v krásném prostředí mestečka Leon.<<< 

Také jsem vychytala svojí první skupinku, kde jsme byly jen tři holky. A myslím, že to hodně prospělo i surfování. Nemuseli jsme jezdit za Garym a dostávali jsme lekce od Pítrse, které byly inviduální a moc jsem si je užila. Pítrs je skvělej chlap a určitě vám neodmítne poradit i během zbytku týdne. Každý den jsme jezdili minimálně jednou na pláž s autem plným surfů. Vlny byly skvělé, viděla jsem pokroky a moc jsem si to užívala. Obden jsme s klukama začali jezdit do skateparku, nejlíp v dobu kdy tam nikdo nebyl, protože jsme to brali spíš for fun. Ale i tak to bylo fajn, protože kluci později začali překvapovat a pár kemperů se také naučilo jezdit. 

Když přicházel konec týdne, skoro jsem si to neuvědomovala, ani jsem nebyla nějak připravená na to odjet. Absolutně jsem se zamilovala do toho bezstarostnýho života surfařů. Do tý pohody, kterou jsme na domečku měli a hlavně do surfování. Je to skvělej pocit sjet svojí první vlnu, ale ještě skvělejší, když si tu nejlepší vlnu můžete vybrat a sjet jí až z lineupu. Pak vás už ani pádlovaní nezastaví a chcete víc. A nejlepší na tom je, že nikdy nevíte co vám oceán přichystá a co za vlnu přijde, nebo taky nepřijde. Zkrátka se na oceánu nebudete nikdy nudit. 

A aby toho teda nebylo málo, rozhodla jsem si trip prodloužit. Tím pádem jsem ve Francii zůstala 18 dní. Za tu dobu jsem stihla vystřídat všechny pokoje na baráčku a poznala jsem čtyři skupiny skvělých lidí. Také jsem si užila rovnou tři Vojtovi večeře v podání francouzských specialit a zažila spoustu zážitku. Druhý týden byly vlny pár dní trochu rozlítané a větší, ale i čas ve vodě se počítá. Už v den odjezdu mi bylo smutno a vůbec bych se nebránila tam zůstat dýl. Ještě musím vyzdvihnout druhou skupinku s kterou jsme často ponocovali a projížděli noční Léon na longboardu. Taky nemůžu zapomenout na mojí parťačku Terku, která přijela druhý týden. Se všemi jsem poslední den zažila nejlepší session při západu slunce, na kterou nikdy nezapomenu. Nic mi nechybělo a bylo to nádherné zakončení surftripu.

            >>>Užij si i ty surfový kemp ve Francii.<<< zpět do blogu

blog comments powered by Disqus