Blog

 
Vysněná jóga na Bali

10. 11. 2017

Před týdnem skončil náš pátý jógový pobyt na Bali. Poprosili jsme Martinu Jaškovou, aby nám z těchto krásných dvanácti dní napsala krátký report. A tady si ho můžete přečíst. 

Dlouho jsem pokukovala po cestování do Indonésie, nicméně jsem stále nemohla získat odvahu vyrazit. Byl to můj velký sen, na sociálních sítích jsem sledovala kamarády, známé i neznámé tváře a měla jsem pocit, že se jedná o něco nedosažitelného.

Pak jsem ale narazila na adresu Surf-trip.cz, kde nabízeli přesně to, co jsem si vysnila - Jóga na Bali!

Okamžitě jsem začala jednat, protože veškeré pracovní i rodinné konstalace byly příznivě nakloněné. Po zmínce o mém záměru na rodinné oslavě se k mému milému překvapení přidala i maminka s tetičkou a bylo rozhodnuto. Nezáleží na tom, jestli je člověku 20 nebo 50, program na Bali byl kompletně připraven pro jakéhokoliv účastníka.


                    >>> Jóga na Bali vás dostane: více info zde . <<<

Po příletu nás očekávali místní řidič Gede a Terka - táborová vedoucí :)))), kteří v tom totálním chaosu, který podle mého názoru na Bali panuje, zvládli bezpečně dopravit celou skupinu do Riviera House. Tam nás čekala skvělá Magda a Míla, kteří se o nás starali po celou dobu pobytu. Já jsem bydlela v Gazebu, naprosto boží relaxační místo. Když si představíte jakoukoliv relaxační hudbu z repráků, při masáži, wellness nebo sauně, tady to bylo všechno v přímém přenosu! :)

Po večerech jsme si sedli a popovídali o programu na další den, měli jsme naplánováno spoustu výletů a neměli šanci se nudit. Ráno nás čekala jóga, kdo chtěl mohl i přes den nebo odpoledne s místními instruktory. V tom teple, člověk ani nevěří, co všechno může dokázat. Bóďa, naše průvodkyně jógou nám ukázala plynulost, krásu a ladnost jógových ásán, přičemž s jemnou lehkostí nás dokázala upravit tak, abychom byli v ásáně správně. Kromě jiného nám připravila magický večer se zpěvem manter, po kterém jsme se cítili prostě skvěle.

Pochopitelně jsme se také učili surfovat, nejedná se o nějaký lehký sport, vyžaduje fyzickou zdatnost a úctu k oceánu. Naši lektoři byli místní profíci ze surfařské školy a díky tomu se nám všem, 17 - ti účastníkům podařilo se postavit a sjet pár vln. Každý den jsme měli bohatý program, cestování po ostrově a poznávání Balijské kultury. Měli jsme to štěstí, že jsme cestovali s místními řidiči, kteří nám hodně vyprávěli o tom, jak to na Bali chodí. Zažili jsme také místní svátek, výzdobu ulic a posvátné tance.

Navštívili jsme spoustu místních chrámů, včetně opičího chrámu, odkud si vezeme zábavné vzpomínky :) Také jsme byli na rýžových polích, na skrytých plážích, někdo se byli i potápět nebo na raftu. Jednoduše program pro každého, měli jsme možnost si vybrat, zda a čeho se chceme zúčastnit. Po večerech probíhaly různé přednášky, o józe, ekologii, surfování nebo životě na Bali. Stihli jsme jít i na párty, což jsme si náramně užili, s místním Daiquiri z manga.

Jednoduše, pokud ještě přemýšlíš, zda se vydat na jakýkoliv zájezd od suf-trip.cz, jednoznačně doporučuji, péče celé crew a perfektní organizace ti udělá z pobytu nezapomenutelný zážitek a věř mi, že se ti nebude chtít vracet domu. :) Pro mě to určitě nebyl poslední výlet za dobrodružstvím s touhle bandou profíků a už teď se těším na další parádní akci. ALOHA! :)


                    >>> S námi nemusíte umět jazyky: Jóga v češtině každý den . <<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus