Blog

 
Deníček ze Srí Lanky

14. 3. 2017

Kristýnka Fialová nám popsala své dojmy ze zimní exotické dovolené, kterou trávila na Srí Lance.

Tuhle zimu jsem dostala skvělej nápad, asi jeden z nejlepších, co jsem za poslední dobu měla. Adrenalin a dobrodružství většinou zažívám na horách, je na čase tohle zažit i v teplých krajinách. Jedem surfovat na Srí lanku! Co může být taky lepšího, než teplo, surf a skvělí lidi, že jo.

 Po příjezdu na Srí lanku jsem byla trošku zaskočená, tak jako každý Evropan, co poprvé přicestuje do Asie. Jiný kraj, jiný mrav, to tady opravdu sedí, ale v tom je pro mě právě to kouzlo. Věřte, že pokud v sobě máte trochu dobrodružného ducha, na lidi tady, vlastně na lidi kdekoliv si hodně rychle zvyknete. Řekla jsem si, že tohle nebude dovolená, kde budu jen ležet na pláži. Rozhodně nebyla. Každý den jsme měli možnost jet na výlet a poznávat jejich zemi. Jeden den jsme se rozhodli jet do čajové továrny, která je zároveň zahradou pro exotické rostliny. To, že jsem na dovolené, a ještě se dozvím nový a zajímavý informace je pro mě naprosto skvělá kombinace.


Jelikož moc ráda jím, je pro mě vždy, když někam jedu, hodně důležité místní jídlo. To bylo naprosto úžasné, proto jsme nemohli vynechat trhy v Mataře. Najdete tam úplně všechno. To jsem skutečně nasávala tamější atmosféru. Kdo si nerad vaří, může zajít do restaurace, kterých už je na Srí lance několik a opravdu se výborně najíte. Najdete zde samozřejmě převážně místní kuchyni, ale pokud dostanete chuť na pizzu, to už tady není žádný problém. No a ta příroda. Příroda je tady tak nádherná, ty dlouhé, prázdné pláže jsem si zamilovala a když potřebuju v Česku načerpat energii, zavřu oči a představuju si, že jsem stále tam. Na Srí lance jsem nepobyla moc dlouho, ale ještě nikdy jsem se nevrátila z cizí země tolik obohacena, co se zážitků týče, nových přátelství, surfování a v neposlední řadě jsem si splnila svůj životní sen. Těch životních snů mám několik a když zase dostanu nějakej skvělej nápad, nebudu váhat a pojedu se surftripem, protože mi s nimi vůbec nic nechybělo!zpět do blogu

blog comments powered by Disqus