Blog

 
DENÍČEK ŠPANĚLSKO 2017/VI I.část

3. 10. 2017

První část reportu kde se dočtete, co se děje v jednotlivých dnech na surf-tripu ve Španělsku a jak to célé vnímá člověk, který za poslední rok navštívil 23 destinací. Autentický text od cetovatele Romana Kudrny, za který velmi děkujeme!

Surf trip ve Španělsku 

Krásné španělské holky, výborné pivo s příchutí tequily Desperado a španělské vhodné pro každou párty. A nyni možnost si ve Španělsku zasurfovat. No jedem, teda letíme!

Ryanairem přes Milano nebo spíše Bergamo s přiletem do Santanderu. Rychle a za pár korun. Teda pokud neradi jezdíte autem.


Nedělě

Vstávám brzy ráno. Chci vidět východ slunce. No je kolem 9 a slunce stále nikde. Dneska asi nevyjde. Zatímco celý svět před chvílí ještě dokoukaval jak Gregor dostal nakládačku, tak já už se psychicky připravují, že tady voda bude pořádně ledová.

Tajné sem doufal, že si ze mě dělají srandu a tak hrozně to nebude. Bohužel. Rozhíčkaný z Bali a Srilanky sem myslel, že sem prave vyskočil z Titaniku a kolem mě jsou ledovce . Terko proč mi tohle děláš,, já mám radši teplo :Ď Moc dlouho nepřemýšlím a pádlují,  abych se zahrál. I tak neskutečny pocit štěstí. Konečně zase na surfu .

Jenže kde jsou vlny? Dneska to na surfing moc nebude. Ani počasí příliš nepřeje a celý den prší. Mám tak dostatek času si zvyknout na místní oceán a verim že další den vlny prijdou. Večer si ještě zlepšují náladu na večeři. No sem rád že mě nevidí můj trenér nebo bych musel po trichodovem menu a pár litrech vína jít ještě běhat .


Pondělí

Každé ráno vstávám s východem slunce. Tady pokud je hezky je to kolem 7 hodiny. Čas je zde velmi lehké poznat. Kostelní zvon v blízkosti každou hodinu několikrát udeří a tak získáváte jasnou představu ó čase.

Super je také, že rovnou z okna vidíte na oceán. I když velikost vln na takovou dálku poznat nejde. Nebo máte poci,t že žádné nejsou. No uvidíme odpoledne, dnes se jede nejdříve koupit něco k snědku. Protože zdechliny bez energie na surfu moc šancí nemají.


Dneska se nám konečně rozsvítilo sluníčko ale ó to slabší vlny byly. Sluneční paprsky však nevydržely moc dlouho. Odpoledne se opět objevily mraky a začalo nam pršet. Nebudeme si kazit náladu a tak jedeme na ochutnávku piv do místního pivovaru. To zase dopadne.

No jediné španělské pivo které uznávám za výborné je Desperado. Místní ochutnávka mě nijak neoslnila. Pivo by mě zde neuspokojilo. Myslím si že by souhlasila i většina fotbalistů Plzně. Teda pokud ještě mají řidičák.

No večer si jdeme ještě ve skupince dvou lidí zaběhat abychom měli trošku pocit že tu jenom nesedime.


Úterý

Co dneska v plánu. Je úterý a vlny mají být až ve středu. Nějaké nákupy v surf schopu nebo si půjčím koně? I když na krave sem ještě nejezdil.

Nakonec tedy volíme variantu nákupu ve městečku velikostně spíše vesnici Samo nebo tak nějak. Určitě doporučuji navštívit pokud máte rádi skateboard nebo surfova městečka. Na pláži je totiž kavárna přímo pro surfaře s úžasným výhledem na oceán. Hned vedle se pak můžete vyřádit i když já spise prizabit na skateboardordovem prkně. Dosla mi hotovost a tak vybírám 100 euro v bankomatu. Ó půl hodiny později je už nemám. Zastávka v surfshopu a můj nákup mi je ihned ukradly z peněženky.

Pokud sem včera byl zklamaný že nejsou žádné vlny tak dneska sem už vůbec žádné neviděl. Snažil sem se tak zabavit blbnutim ve vodě a trénováním na virtuální lineup. Ten skutečný byl totiž všude.

Jedna z věcí, na kterou se všichni těší je večerní grilovací párty s Jager párty. No spíše na ty Jagery. Tak jdeme mlsat. Kluci se opravdu předvedli. Několik kousků masa na girlu mi zvětšilo mé tukové zásoby. Horší to pak bylo s alkoholem. Jager párty doplněná o vlastní zásoby v podobě meruňkovice od našich moravských kamarádů. V ranních hodinách kolem půl 4 ráno se dostávám do postele. Představa o tom, že máme ráno od 9 lekce se nezdá příliš reálná.zpět do blogu

blog comments powered by Disqus