Blog

 
Je to jako když jíte pistácie, nemůžete přestat

8. 11. 2017

Klárka Kvapilová nám sepsala své dojmy z podzimní Francie, kam se svou kamarádkou vypravila našim autobusem první týden v září 2017.

TAK KONEČNĚ!

To, že existuje Surf-trip, už nějakou dobu vím. To, že tam už bylo spoustu mých známých, a že si to pochvalovali, taky. To, že jsem surfování umístila na svůj „wish list“ už dááávno, to jsem věděla taky. Ale každej rok, kdy jsem se rozhodovala, co budu o prázdninách dělat, mi do toho buď něco vlezlo, nebo jsem dala přednost něčemu jinýmu. Až letos se nám to s kamarádkou povedlo uskutečnit. Konečně! A tak jsme si obě mohly obě někdy v červnu napsat do svých diářů „září – Francie Surftrip“ a začít se těšit.

I když jsme si přečetly spoustu reportů, slyšely nejrůznější zážitky od těch, co tam už byli, a prohlídly si nespočet fotek, moc jsme vlastně nevěděly, do čeho jdem a co čekat. Zkrátka jsme byly trochu nervózní. Bude to takový, jako to vypadá na fotkách? Budou tam fajn lidi? Nebudeme chtít po prvním dni odjet zpátky domů? 


                    >>> Legendární surf tripy ve Francii: více info zde . <<<                     

Všechny obavy nás naštěstí opustily už v autobuse. Tam byla atmosféra natolik přátelská, že nám nezbývalo nic jinýho, než nechat všechnu nervozitu stranou a začít si naplno užívat těch 10 dní, který byly před náma. A že to stálo za to! Snad všechno, na co si vzpomenu, bylo perfektní (dobře, až na to, že je Oťa natolik škodolibej, že mi chtěl překazit závěrečný závody. A ještě se tomu smál!!!!). Skvělí spolubydlící na domečku, schopní a přátelští organizátoři, super výlet, párty, spoustu parádních lidí, a hlavně to surfování. To všechno nám umožnilo zažít fakt nezapomenutelnej týden. Ono totiž sedět u oceánu na pláži se sklenkou vína při nádherným západu slunce nebo po několika nezdařených pokusech a téměř bez sil konečně chytit tu správnou vlnu, fakt nejsou věci, který by člověk zažíval každej den. Surfování člověka prostě pohltí. Je to jako když jíte pistácie. Dáte si jednu a pak už nemůžete přestat. 

Všechno ostatní, co jsme za ten týden stihli (výlet do San Sebastianu, nákupy, večeře v mušlárně, boží zmrzlina, …) byla už jen taková třešnička na dortu, díky které byl ten týden ještě záživnější. A tak jsme se po 10 dnech vracely sice s nemalým spánkovým deficitem a bolavými svaly (pádlování fakt není jen plácání rukama ve vodě), ale zato spokojený jako želvy 


                    >>> Nejlepší destinace pro začátek: surf trip Francie . <<<                       zpět do blogu

blog comments powered by Disqus