Blog

 
JAK SE MĚLO DUO ANIČEK VE FRANCII?

19. 7. 2018

Anička a Anička, dvě skvělé sportovkyně z Plzně za námi přijely do Francie a sepsaly nám jejich vzpomínky na jejich kemp s námi. Mockrát DĚKUJEME!


Náš první surftrip ❤️ 

 Prohlížely jsme  instagram a najednou narazily na nějakou surf fotku a v tu chvíli vznikl nápad, že prostě za každou cenu musíme jet surfovat. O pár měsíců později už jsme natěšeně posílaly naše přihlášky na surftrip do Francie. Odpočítávaly jsme každý den do odjezdu. Konečně tady byl pátek a my odjížděly.  Jedna Anička celou cestu prospala a druhá ji fotila, takže cesta nám v dodávce utekla rychle. Dorazily jsme k našim domečkům poblíž Hossegoru. Hned jsme musely běžet okouknout pláž a samozřejmě vlny a shodly jsme se, že jsme ještě nikdy tak  velké neviděly.  Večer na nás čekala uvítací grilovačka a seznamovačka s ostatními. Všichni byli hrozně moc skvělí a my věděly, že to bude super týden. Nemohly jsme se dočkat až ráno půjdeme surfovat. 

Konečně tady byl ten den. Nikdy jsme ještě ani jedna nesurfovala a tak to bylo pro nás obě naše společné poprvé.  Každá jsme dostala na celý kurz půjčený surf a šly jsme na naši první lekci s instruktorem. Po hodině a půl s instruktorem jsme zůstaly další hodinu ve voděa byly naprosto nadšený. Poprvé jsme se postavily na prkno a sjely svoji prvni vlnu/pěnu. 

Měly jsme docela strach, že se postavíme až na konci kurzu, ale nebylo to tak těžké, jak jsme čekaly. Obě aktivně sportujeme ( teamgym , biatlon) tak nám to asi pomohlo.  Začalo nás to neskutečně bavit. Prkna jsme si mohly půjčit kdykoli jsme chtěly, a tak jsme se snažily využít každou chvíli k surfování a chodily do vody před lekcí a samozřejmě i po lekci.

Asi po čtyřech lekcích nás vzal Patrik ( náš kameraman) poprvé na ,,line up”. Bylo už později večer, těsně před západem slunce a my pádlovaly za Patrikem k velkým vlnám. Dostaly jsme se až za ně, ale dlouho jsme tam nepobyly. Jakmile přišla první obrovská vlna, obě nás vzala s sebou. Valily jsme se s vlnou směrem k pláži. Po pár sekundách nás vlna vyplivla a my jsme po sobě zmateně koukaly. Měly jsme do sebe zamotané ,,leashe” ( provázek, který spojuje vaši nohu a prkno) a zmocnila se nás trošku panika, protože se na nás valila další mohutná vlna a my byly svázaný ksobě. Rychle jsme se na sebe podívaly, chytly si hlavu a jen čekaly až vlna přijde. Zase jsme se chvíly točily ve vlně a pak se rychle snažily rozmotat naše leashe než přijde další. Rozmotaly jsme se a úspěšně dojely na pláž. Byly jsme z toho úplně mimo. Až do teď jsme si myslely, že je surfování strašně boží, ale po dnešním zážitku bylo super boží. Od toho večera jsme nezmeškaly jediné surfování při západu slunce. Další den jsme všichni pozorně poslouchali prezentaci o vlnách, proudech.Při naší druhé cestě na line up nám to hodně pomohlo. Využily jsme proud, který pro nás fungoval jalo výtah a nemusely jsme tolik pádlovat. Obě jsme sjely pár pořádných vln a byly strašně šťastný.

Když jsme zrovna nebyly na vlnách, tak jsme objevovaly další zajímavé aktivity jako je surfskate, longboard nebo ‘rovnovážítko’. Také jsme navštívily nedaleké městečko Capbreton, kde jsme se všichni prošli po pláži. Prozkoumali bunkry z 1.sv.v., na které když jsme lezli, tak jsme nikdo nedošel suchý. Naší dost častou zastávkou bylataké zmrzlinárna v Hossegoru, kde si každý našel své. Ale opravdu KAŽDÝ, jelikož tam mají 58 druhů zmrzlin a ještě nanuky! Naše skvělá parta nevynechala ani zastávku ve vyhlášené mušlárně. Takhle to možná vypadá, že jsme více cestovali než surfovali, ale to tak není. Poslední den jsme si dokonce i zazávodili! Při našem posledním večeru probíhalo grilování a my si užívaly chvíle na tom krásným místě se skvělýma lidma. Večer byl krušný, jako i pár předchozích nocí, ale užily jsme si to. 

Bohužel už jsme další ráno odjíždělya tak jsme se se všema loučili a děkovaly za tak krásný týden a ještě hezčí zážitek. 

Našly jsme si novou zálibu, která nás baví a dělá nás šťastnými. 

A aby to nebylo málo, hned na zpáteční cestě jsme hledaly další termín, kdy bychom mohly jet. Jen co jsme dorazily domů už jsme posílaly přihlášku, a tak za měsíc jedeme znovu! 

Děkujeme surf-tripu!zpět do blogu

blog comments powered by Disqus