Blog

 
Když nepádluješ, nesurfuješ

3. 10. 2018

Chybí vám léto? Nám taky! Máme tu připomínku srpnového kempu ve Španělsku v podobě zápisků Lenky a Miša. 

,,If you dont paddle, you dont surf“ – tato hláška lektorů se po týdenním surfování stala našim mottem. Když jsme se rozhodovali kam letos na dovolenou, bylo nám jasné, že to nebude Chorvatsko nebo Egypt a určitě ne místo přecpané zmatenými turisty. Vyhrál to týden surfování ve Špáňu, a protože jsme trochu extrémisti, rozhodli jsme se pro nabízenou 24hodinovou cestu autem. Uf to bude masark, mysleli jsme si (a všichni kolem taky). Naši řidiči však byli super a cesta nebyla až tak hrozná. Díky prostornému autu jsme se zvládli po cestě dokonce i trochu vyspat. Ubytování naprostá bomba. Koukneme z okna, na jedné straně se pasou koně a na druhé krávy… to bude paráda a klídek. Větší pohodičku jsme si přát nemohli.

Na surfování si nás hezky rozdělili a my dva jsme se šli plácat do vody spolu s dalšími začátečníky. První den jsme byli hlavně v pěně a učili se, jak vlastně na surf naskočit. Mišo si zapomněl z uší vybrat tunely, a co se nestalo, samozřejmě je hned při první lekci ztratil. Ach jooo, po zbytek pobytu bude chodit s děravýma ušima. Další dny jsme se přesunuli z pěny na pořádné vlny a učili se hlavně ze svých chyb, například když nás asi pět čekalo na vlnu a hle jedna jde, začneme pádlovat a šuuup, vlna nás všechny smete, točíme se pod vodou, surfy lítají nad vodou, a když se posbíráme a postavíme z vody, vidíme našeho lektora s rukama v bok a s kroutící hlavou jakože: to jste si vážně všichni vybrali tuhle blbou vlnu. Bacha na třetí den, ten je docela krizový. Všechno tě bolí, na surfu ti to vůbec nejde a začínáš propadat panice, že se to nikdy pořádně nenaučíš. Je to jen ten den a další už je zase lepší, protože už sis už na všechno zvykl, už tě relativně nic nebolí a jede se dál. Ani se nenaděješ a už je tu poslední lekce. Nikdy nezapomene na to, jak nás to poprvé vymlelo pod vodou, stejně tak nikdy nezapomeneme na ten pocit, když se poprvé postavíš na surf a máš co dělat abys zvládl svoje vlastní pocity, natož ještě ten surf…. Než se vzpamatuješ a uvědomíš si, že jedeš (teda surfuješ), už se zase plácáš ve vodě. Za těch pár lekcí jsme se však naučili základy, dokázali se postavit na surf, sjet nějakou tu vlnu a taky již zmíněné: If you dont paddle, you dont surf (svatá pravda).

Abychom se neflákali, když se zrovna nesurfuje, naplánovali nám pár výletů do okolí, cesty na nákup jídla a barbecue, abychom neumřeli hladem nebo prohlídku ve výrobně surfů, to vše doplněné surfařskou teorií a videocoachingem, kde jsme se mohli zasmát nad vlastními karamboly, případně pyšnit tím, že se nám podařilo sjet vlnu. Surfování ve Špáňu předčilo naše očekávání a splnili jsme si přání: jet na akčnější dovolenou, kde se nebudeme jen týden válet na pláži. Stálo to za to. Všichni, kteří se na Surf-Tripu podílejí, jsou skvělí a krásně se o nás postarali. Příští rok sa vidíme, Léňa a Mišo

 >>>Surfing, videocoaching, barbecue a zajímavé výlety, to vše na na kempu ve Španělsku.<<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus