Blog

 
Když se surf housem rozezní Tři oříšky pro Popelku

19. 9. 2018

Jak probíhají zářijové týdny pro pokročilé i začátečníky ve Španělsku? Sečteno a podtrženo od Aničky a Markéty. Děkujeme!

Na výlet se surf-tripem nás nalákali kamarádi, kteří jezdí rok co rok a mají to jako letní povinnost strávit se surf-trip crew minimálně několik týdnů. Nalákali nás dokonce na surf-trip party, která se konala v Praze 11.5.2018. Atmosféra na téhle party nás pohltila a tak jsem začali přemýšlet, že se vydáme do Španělska, kde na nás čekal jeden z crew- náš kamarád Martin ,,Špáťa‘‘ Špatenka se svou milovanou. V průběhu prázdnin jsme začali spřádat plány a nakonec jsme se rozhodli pro kurz v září. Nebudeme lhát, vydělávali jsme na to jeden celý měsíc, zadlužili se u rodičů. Tyhle nástrahy byly asi nejhorší. Když nám pak zbylo pár šupů, chtěli jsme kupovat neopreny jako zběsilí. Přecijen to pak vypadá, jako že už něco umíme.

             >>>Zářiový kemp nejen pro pokročilé!.<<< 

Avšak pořádné informace o surfování jsme získali až po první lekci a koupě vlastních neoprenů nám pak přišla jako úplná hloupost. Takže ještě, že jsme je nekupovali. Naše parta zvolila cestu autem realizovanou surf-tripem. Byli jsme v autě přes 24 hodin. Ačkoliv jsme se vybavili uspávadlama už na cestu viz. pivka a lexauriny, nečekali jsme, že to bude tak hrozný. Polehávali jsme po sobě, jak se dalo a stejně nás nohy bolely, ale když máte kolem sebe kamarády, cesta utíká víc. PS: litujeme ty, co byli o řadu před námi. Do Langre jsme dorazili okolo osmé hodiny večer. Hodili jsme zavazadla do pokojů, seznámili jsme se se zbytkem zúčastněných a mazali jsme na party k místnímu surfaři, který se zabývá výrobou eko surfů. Byla to oslava 10 let od založení jeho firmy. Skvělé místo, živá hudba, prohlídka jeho výrobny a seznamování. Mimo jiné jsme se rozcvičili na první nedělní lekci surfování tancem až do rána. Proběhla i příprava jater na zbytek celého týdne. Hitem tohoto zájezdu se stal remix od Jaquese Raupeho- Drei Haselnusse, který zněl snad všude.

V neděli jsme se přidali na výlet do nedalekého městečka Somo, kde shodou náhod probíhal výprodej samého cool oblečení a vybavení k surfu. Tak jsme se vybavili, najedli se v místní americké burgrárně Irons a frčeli zpět do baráčku, kde jsme si rozdali neopreny a dostali první přednášku o surfování jako takovém. K večeru následovala první lekce s Bazou, kde se začátečníci seznamovali s vlnami, učili se „kobru“, ale zdaleka nejhorší úkol bylo napádlovat skrze vlny až na line-up. To nás vyčerpalo na zbytek celého týdne.

Druhou lekci, která byla v pondělí ráno jsme měli už s místními lokáli, kteří měli na starost připravit nás sjíždět Maverick. Párktát proběhlo topení, šlapnutí na smrtonosnou rybu a instruktor začátečníků nebyl moc nadšen. My měli ovšem dojem, že nám moc jde a měli jsme z nás radost, což vyústilo k večerní oslavě na terase surf-tripáckého housu. Celá parta byla rozdělena do 4 skupin a to- Zetka (začátečníci), Áčka (mírně pokročilí), Béčka (pokročilí) a Eska ( super-pokročilí). Partu Super-pokročilých měla na starost vedoucí všech vedoucích Terka, která své učně vzala i na pláž do Soma.

Od pondělí jsme pak každý večer měli videocoaching, který byl přínosem i zábavou. Nejvíc jsme se nasmáli u pádů z boardů. Videcoaching byl super, protože není nic horšího, než vidět sám sebe. Po videocoachingu následovaly přednášky o chování na line-upu, o chování oceánu a o tom, jak číst vlny. Po přednáškách následovalo posezení na terásce s Lobkowiczem. Ve středu proběhla návštěva surfařského baru v Somu, kde jsme utvrdili přátelství a zahráli si šipky a kulečník. Padlo několik drinků a chudáci řidiči nás okolo druhé hodiny ranní vezli domů. Cesta byla záživná. Zábavu jsme nechtěli utnout a pokračovali jsme v altánu, kde jsme na hudbu trénovali kobry.

Další den nás probudil studený oceán. Po vyčerpávající lekci jsme si odpočinuli na výletě v Santanderu, který jsme projeli na svých longboardech a zakončili ho vydatnou helado. Večer byla volná zábava. Někteří z nás okusili španělský spánek pod širákem v altánu za východem slunce, který byl naprosto famoso. Poslední večer před odjezdem jsme se loučili na pláži s ohněm. Hrálo se na kytaru, zpívalo se a užívali jsme si poslední chvíle ve Španělsku.

Tenhle večer nás akorát utvrdil v tom, jak moc super ten týden byl a že to určitě pro mnohé z nás nebyl poslední výlet se surf-tripem. Tímto bysme jako účastníci zájezdu chtěli poděkovat celé crew za super zážitky, ochotu a laskavost. Budeme z toho žít celý zbytek roku. A doporučujeme každému vyrazit!

             >>>Vyraž s námi v září na na kemp do Španělska!.<<< zpět do blogu

blog comments powered by Disqus