Blog

 
Když to děláš blbě, radši to nedělej vůbec

9. 4. 2020

Jestli sedíš doma a už plánuješ, kam se vydáš příště, až se zase otevřou hranice, popřemýšlej o Bali. Report z pobytu BE ACTIVE BALI píšu já, Martina.

Sedím na posteli u sebe v pokoji. V našem kempu. V Dominikánské republice. Odstřihnutá od Evropy, od domova. I když restrikce kvůli šíření koronaviru začínají i tady, rumu máme naštěstí dostatek a času taky. Udržujeme si hladinku, dobrou náladu a vizi, že jsme za pár dní v pořádku doma. A já si konečně sedám k reportu z prosincového Bali. Mírně opožděně, klasika.


Takhle, nejsem žádný sportovní maniak. Surfování, jasně. Kolem fitka jsem párkrát prošla a párkrát zabloudila i dovnitř. Jinak sem tam něco ze zvědavosti vyzkouším, na pohodu. Proto mě překvapilo, když volba na našeho zástupce vyslaného v prosinci na Bali, kde se měl uskutečnit první pobyt Be Active, padla na mě. Smíšené pocity. Bali super, ale cvičení? Já? V tom vedru? Tak ukaž.

Celý pobyt je v režii surf-tripu, Riviera House, kteří poskytují ubytování a zázemí v samém srdci Canggu, a hlavní hvězdy, bez které by to nešlo, trenérky Gabči Mackaničové (alias @sexykecky). Gabča je neskutečně pozitivní člověk a svým hecováním a povzbuzováním z tebe na konci tréninku vyždímá dalších 10 dřepů (pardon, squatů), ani nemrkneš. Na Bali žije už dlouho, vybudovala si super kariéru a renomé, má spoustu kontaktů a zná tam snad každý kámen a každý bar. A to se hodí.

Gabča nám před cestou poradila, na co se připravit, co si s sebou vzít a co nechat doma, takže jsem do kufru naházela věci podle návodu, přibalila adventní kalendář a čokoládu pro kolegy na Bali, a jelo se na letiště. V Denpasaru mě na letišti přivítal usměvavý Gede a odvezl mě na Rivku. Tam jsem se hned zabydlela v útulném bambusovém gazebu, kochala se výhledem z postele do tropické zahrady a větrák jsem zapnula na maximum, ještě jsem vstřebávala tu facku z vedra, kterou člověk dostane, když vyleze z letiště. Než jsem odpadla kvůli jetlagu, pozdravila jsem se s Domčou, Ráďou a Trisnou z Rivky a seznámila jsem se s Gabčou, která se zrovna vrátila z roadtripu na motorce kolem celého ostrova.


>>>Chceš poznat nové přátelé, cestovat a zacvičit si s úžasnou Gabčou? Přihláš se už teď!://www.surf-trip.cz/destinace/be-active-bali/<<<


A pak už se jen čekalo, až bude naše skupinka kompletní a začneme makat. Nejdřív byl na programu kondiční test, aby si Gabča udělala obrázek, jak jsme na tom s fyzičkou a jestli máme nějaká pohybová omezení, která by vadila při cvičení. Upřímně, myslela jsem si, že vypustím duši. Opakovali jsme dokola sérii sedmi cviků a snad nikdy jsem si nepřipadala tak marná. Odpadla jsem u páté série. Ostatní se s tím poprali statečně.

Další dny už to jelo jak na běžícím páse. Střídali jsme ranní workouty na pláži s nácvikem techniky a kruháčema ve vyhlášeném fitku Nest. Den za dnem jsem se cítila líp, fyzicky i psychicky. Parta si skvěle sedla a hecovali jsme se navzájem. Po třech dnech cvičení jsem chodila jako stoletá stařenka a hekala jsem, když jsem si kamkoliv sedala nebo naopak vstávala. Strašně mě bolely nohy. Ale i to k tomu patří, aspoň měli ostatní o zábavu postaráno. Přišel den volna a jelo se na výlet k vodopádu Nung Nung. Mojí radost z toho, že nohy si chvíli odpočinou, pokazil fakt, že k vodopádu vedlo asi 500 schodů (v mých očích spíš tak 1000). Příroda nádherná. Kochali se všichni, a tak ani neremcali, než jsem se dohrabala zpátky k autu.

Kromě toho, že je Canggu místo se špičkovýma posilovnama a širokou fitness komunitou, je to gastro ráj. Snad nikde jinde jsem neviděla takové množství bister, kaváren a warungů na jednom místě, kde člověk s výběrem těžko šlápne vedle. Cokoliv si dáte, ať je to pestrobarevná acai bowl, čerstvě namletá káva, některé z xx druhů lahodných smoothies, nasi goreng nebo mix zeleniny, masa a rýže z warungu za rohem, stáváte se food bloggerem a musíte si všechno fotit jako blázen, jak dobře to vypadá. Navíc, po cvičení to všechno chutná dvojnásobně dobře.

Volné chvíle jsme trávili surfováním nebo jenom příjemným posezením na pláži, na Rivce v bazénu s Bintangem a s čerstvými kokosy v ruce (mimochodem, Rivka se vzorně o náš pitný režim starala, pivo i kokosy nikdy nedošly a navíc jsou tam k dispozici bambusová brčka, která si můžeš koupit domů jako suvenýr, doporučuju), večer jsme se vypravili do některého z místních beach clubů a barů, třeba na živou hudbu do Deusu, na místního Elvise s kapelou do Sunny café, koukat na skejťáky do Pretty Poison nebo tancovat do Old Mans. Všude se snadno dostaneš na skútru, můžeš si ho půjčit přímo na Rivce a nebo si stáhneš aplikaci GoJek a jsi v cíli bez stresu z řízení a za pár korun. Nebo teda rupií. A taky se tam skvěle nakupuje! Ať už přímo v Canggu, na trzích nebo v designových buticích, tak i kousek dál v Kutě, kde je několik surfových outletů. Jo a další pecka, jen pár kroků od Riviery si zajdi na masáž. Je to 60 minut nadpozemskýho blaha a zase, za pár korun, tvoje tělo ti po vší té tréninkové zátěži poděkuje a budeš se cítit jak na obláčku.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo opakování kondičního testu na konci pobytu. Pořádně jsme se do toho opřeli a za pár minut bylo hotovo. Zvládla jsem to! Všechny série a cítila jsem se skvěle! Nechápala jsem, jaký pokrok člověk udělá za dva týdny. Byl to super pocit. A taky máš možnost dát si s Gabčou individuální trénink a konzultaci, kde spolu proberete, co na sobě chceš změnit, co je tvým cílem, tvoje stravovací návyky, atd. Dostaneš rady, co a jak často cvičit, co si s čistým svědomím dopřávat a čemu se vyhýbat.

Říkáš si, co se dá změnit za dva týdny? Jasně, za tak krátkou dobu nemůžeš čekat zázraky a novou postavu, ale skvěle tě to nakopne a jestli se sebou chceš něco udělat, tohle je výborná příležitost, jak začít. Každý trénink byl jiný, Gabča na lekce zvala i své kamarády, další instruktory z Nestu. Kromě toho, že to jsou fakt fešáci, to jsou všechno profíci a pod jejich vedením jsme se učili správně dělat squaty, zvedat činky, přehazovat obří pneumatiky, posilovat s kettlebelly, atd. Protože když to děláš blbě, radši to nedělej vůbec. Jenom si ublížíš.

Takže když to shrnu, super parta, parádní zázemí, hromada legrace a taky dřiny, která stojí za to. Máš ze sebe lepší pocit a líp se cítíš. Usmíváš se a nevíš proč. Fakt to funguje. A je jen na tobě, jestli chytíš příležitost za pačesy a budeš ve cvičení pokračovat po návratu domů. 


Doufám, že se vidíme na Bali 11. 11. - 25. 11. 2020!

http://www.surf-trip.cz/destinace/be-active-bali/


Drž se, opatruj se a neboj, zase bude líp!

m.zpět do blogu

blog comments powered by Disqus