Blog

 
BOAT TRIP MALEDIVY - už po čtvrté!

18. 4. 2017

Živoucí legenda Surf-Tripu Pavel Podolský, který v roce 1989 získal dětský titul Mistr ČSFR v bikrossu a v roce 2007 se poprvé objevil na Surf-tripu ve Francii, nám sepsal jeho dojmy z jeho prvního pobytu na Surf-Trip Boat tripu na Maledivách.

Maledivy jsou super. Tím bych mohl skončit, ale Otík by si asi představoval delší report, tak to trošku rozvedu :) V podstatě bude asi rychlejší popsat věci, který super nejsou.

  • Ferry boat (levná hromadně přepravní loďka mezi ostrovama) nejezdí v pátek.

No a to je všechno, na víc jsem během toho tejdne na ostrově Huraa a dalšího tejdne na lodi nepřišel. Zbytek je prostě super.

Ovšem co je ultra super, je loď Haira, která vás vozí po spotech. Je to taková luxuska, až je skoro škoda, že se na tenhle termín přihlásilo deset borců a jedna holka… a ne deset holek a jeden borec… takže opalovačky v bikinách na horní palubě jsou tím pádem pasé. Taky když už pádlujete všichni hromadně na lineup, tak se stávající osazenstvo vlny bude na deset koček dívat jinak, než na deset vousatejch ksichtů. Na druhou stranu spoty jsou většinou v týhle části sezony celkem prázdný, a vlny tak akorát na skills středně pokročilýho Středočecha. Napsal bych spíš mírně pokročilého, ale Mírnočech tady žádnej není, bo jsme skupina česko-brněnsko-slovenská.

Vlny jsou to, co nás (jak jsem psal, deset borců na palubě) tady jediný zajímá, a ty jsou taky ultra super - ráno jezdíte rychlou pravačku, v poledne macatou levou valivku a večer pohodlnou pravou. Všechno na reefu, kterej je ale veskrze hlouběji než je zvykem v různejch Indonésiích a Srí Lankách, takže je to “sejf”… pokud se nenecháte zmuchlat na Cokes (jeden ze spotů). Každopádně tak jako tak vás tady čeká maximálně intenzivních deset dní surfingu na vlnách, kde si vyzkoušíte manévry, o kterých jste nevěděli, že umíte… a zlepšíte ty, o kterých jste si mysleli, že umíte. To všechno s plným servisem od lodní posádky a plnou podporou od surf-trip posádky (nyní Oťík).

Každopádně bych doporučil před nástupem na loď lehký rozpádlování… pokud jste v rytmu, bude vám stačit tejden předem v lokálních vodách, pokud v rytmu nejste, pak se jako ideální a levnější nabízí víc tejdnů na Srí Lance. Věřte, že pak si maximálně vychutnáte skvělej surfing na luxusní jachtě. No a musím říct, že i když jste třeba zvyklý spíš na surfovej styl ubytování v low-cost budkách, tak na tohle si zvyknete rychle.zpět do blogu

blog comments powered by Disqus