Blog

 
První Vánoce a Silvestr bez kapra a Bohemky

7. 1. 2019

O krásné shrnutí Vánoc a Nového roku v exotické Srí Lance se s námi podělila Hanka Šeborová. Děkujeme!


To se mi tak stalo, že jsem se v červnu přestala těšit na to, co každého zápaďáka čeká od konce listopadu do konce prosince. Nezbylo mi nic jiného, než se zamyslet a vymyslet, co s tím udělám. Obě činnosti vyšly na jedničku – zamyšlení netrvalo dlouho a vymyslela jsem to nejlepší, co jsem mohla – strávit zimu se Surf-tripem na Srí Lance.

Lenka mě po emailech lákala na skvělou partu, srandu i soukromíčko (když člověk nemá na nic a nikoho náladu), a že prý i vánoční stromeček a štědrovečerní večeře bude! Znělo to slibně a tak jsem si požádala o propustku z tradičních Vánoc v rodinném kruhu a koupila si letenky (i když na časové ose to bylo vlastně naopak ;-)).


            >>>I když si Vánoce nestihl, pořád si můžeš zasurfovat na Srí Lance začátkem tohoto roku.<<<  


Štědrý den začal ranní surfovačkou na mikrovlnách (pro mě teda spíš opalovačkou na line-upu), po které následovala přímo famózní snídaně, kterou nám všem připravila Zůza s Jirkou (ídaňoví mástři této sezóny). Nevím, jestli se mi to zdálo nebo ne, ale v kuchyni jsem zahlédla i zlaté prasátko! Pak jsme se drželi našeho tradičního a striktně dodržovaného každodenního programu – zevling na terásce v nově zrekonstruovaném surfovém domečku proložený přestávkami na lehký spánek a přerušený velmi krátkou procházkou do MoonBridge na jídlo (protože člověku po tak náročných aktivitách zákonitě vyhládne).

Počkali jsme, až nám trošku slehne, vybavili se červenými čepičkami, vzali surfy a šli si užít super atmosféru na pláž. Tradiční fotka „made by Baza“ napovídá, že nás tam bylo jako (cca 70 českých) much! Pak jsme se všichni hodili do gala (což prakticky znamenalo vzít si čistý tričko a šortky) na štědrovečerní večeři při svíčkách u bazénu. A aby se nám všem trochu připomněla tradiční česká vánoční atmosféra, začalo pršet. To ale nic nezměnilo na skvěle připraveném, slavnostně ugrilovaném tuňákovi, kuřátku, bramborovém salátíku a hranolkách. Nechyběly ani dárečky – vzduchem lítali plyšáci, konfety, bublinky z bublifuku a šťastlivci dostali něco, co cinkalo, teklo a bylo na tom napsáno Arrack nebo Lion. Všechny dárky a hlavně ty posledně zmíněné podpořily naši už tak dobrou náladu a nasměřovaly nás k bazénu na pokec a akčnější jedince na hraní vodního póla s balónkem od Ježíška.

Po Štědrém dnu jsme šest dní poctivě dodržovali tradiční každodenní program, který pár rebelů sabotovalo a vyrazilo na výlet do Galle nebo Hikkaduwy. Po několika návštěvách likérshopu se nám podařilo doplnit zásoby na oslavy nového roku, které začínaly přesně v 16:00 u bazénu, takže jsme se tam všichni slezli na pohodys někdy po setmění kolem 20:00. Sedělo se, pilo, jedlo a v bazénu se cachtali lidi zcela dobrovolně a v plavkách. Jak šel čas a krev se začala ředit alkoholem, bazén se plnil i těmi, kteří dle úboru (tričko+trenky/šaty) nebyli v bazénu dobrovolně (včetně mě i Kanišky = nejmilejšího místňáka z MoonBridge, který se díky Jirkovi poprvé vykoupal ve vlastním bazénu).


No co vám budu povídat, party to byla velkolepá – ohňostroj na pláži, novoroční hudlany, slzy a přání od srdce… Držáci pokračovali u ohně na pláži a ti nejdrsnější (viď Robine) to zakončili legendárním zabořením hlavy do písku při řízeném pádu ze stoličky, když se první sluneční paprsky roku 2019 dotkly pláže v S.K. Townu.


            >>> Zkrať si zimu a využij pobytu na Srí Lance do konce dubna!!<<< 

zpět do blogu

blog comments powered by Disqus