Blog

 
Sešla se opět skvělá parta lidí

21. 11. 2019

Eva Hlaváčková byla jednou z účastnic posledního surfvého kempu na Lanzarote. Poté, co se aklimatizovala na život v republice bez oceánu, nám sepsala pár vzpomínek na ostrov výborného jídla a parádních vln.


Zima se neúprosně blíží, a než začne období dlouhých večerů a svařeného vína, je potřeba se ještě ohřát a hlavně… zasurfovat. Samozřejmě ideální by byla exotika, ale pro ty, kterým už nezbývá moc dovolené doporučuji Lanzarote, které je relativně blízko a nabízí skvělé podmínky pro začínající surfaře, což byl náš případ. Po 4,5hodinách letu jsme dorazili do cílové destinace. Okolí spíš připomínalo měsíční krajinu, pro ty, jejichž přáním je let na Měsíc tak je to skvělá volba, schválně… Kdo to může říct, že byl na měsíci, my už ano.Hned na letišti nás vyzvednul Vítek a vyrazili jsme směrem do místního supermarketu, kde jsme si nakoupili zásoby dobrého jídla a kvalitního pití. Po krátkém shoppingu nás čekala cesta do Famary, kde byla naše základna. Hned první večer proběhl prvním „večírek“, který se nesl v duchu seznamky a jak to na surf tripech bývá, sešla se opět skvělá parta lidí. 


Se surfováním jsme začali hned druhý den ráno, kdy nám Špáťa, surfový guru, vysvětlit základy surfování a jak správně držet surf abychom nevypadali jako amatéři, ale jako profíci, a vyrazili jsme na první lekci s místním instruktorem. Podmínky na surfování jsme neměli ideální, ale i tak to všechny bavilo a každý den jsme zkoušeli zdokonalovat své dovednosti.Mimo surfování jsme každý večer měli program, o který se postaralo duo Vítek, náš hlavní bavič, který nás nejenom bezpečně všude přepravoval, ale byl odborníkem přes palmy, jak se později ukázalo. Díky němu jsme zjistili, že existuje několik druhů palem. Nejvíce nás zaujalo rozdělení na palmy s kokosem a bez kokosu, no a Špáťa, který z nás všech udělal mistry surfingu. Díky jeho přednáškám, a hlavně videocouchingu jsme viděli jaké děláme chyby a jak se jim ideálně vyvarovat.Když přišla únava, tak nás kluci vyvezli na výlet. Podívali jsme se na místní trhy, kde dělají prej ty nejlepší mojita a taky že dělají, obzvlášť, když si je dáte bez snídaně po hodině surfování. Další výlet byl za poznáním pravé měsíční krajiny. Vyrazili jsme k sopce, díky které se na ostrově cítíte jako na měsíci a pak jsme pokračovali degustací skvělého vína a den zakončili surfování při sunsetu. Musím říct, že některým pár skleniček vína pomohlo odbourat napětí a stali se z nich doslova profesionální začátečníci.


Pokud plánujeme vyzkoušet surf tak tuhle partičku doporučují, zažijete kopec srandy a naučíte se taky i surfovat nebo minimálně vypadat jako profi surfer.


Díky kluci.


>>>Surf, rum a kokosy! Taková může být tvoje další cesta se Surf-tripem v Dominikáně!<<<zpět do blogu

blog comments powered by Disqus