Blog

 
Tato akademie byla jen začátkem!

24. 9. 2019

Ohlednutí za poslední akademií tohoto roku nám přináší Hanka. Děkujeme a těšíme se na další setkání u ocenánu! :)


Stačilo shlédnout jeden díl Objektivu, kde Terka Olivová nadšeně vyprávěla svůj příběh o tom, jak se dostala do Španělska k surfování a rozhodnutí přihlásit se na surfovou akademii do Léonu na sebe nenechalo dlouho čekat :-)

Konečně nastal den odjezdu. My, kteří jsme se rozhodli jet do Francie autem se Surf trip, jsme se sešli na Smíchovském nádraží a odsud už jsme se vydali směr Léon. Zjistili jsme, že jsme všichni na surfu začátečníci, a proto jsme byli plni očekávání, jak bude celý týden probíhat. Do Léonu jsme dorazili v sobotu odpoledne a měli jsme tak prostor se tu trošku porozhlédnout. My jsme ho využili k projížďce na longboardech ke krásnému jezeru v Léonu. Večer byl seznamovací a pohodový. “Oficiálně” nás přivítala Léňa Sedlářová, která nás seznámila s tím, jak bude celý týden probíhat. Taky jsme se vzájemně představili a sdíleli očekávání, která od surfové akademie máme. Hned v sobotu jsme také dostali na míru padnoucí neopreny i surfy :-) Takže od tohoto okamžiku jsme byli ještě více natěšení na první lekci surfování :-)Tomu ale předcházela lekce pádlování na jezeře v neděli. Měli jsme tak prostor si trošku osahat pádlování na surfu, ačkoli ve finále pádlovat na jezeře ve sladké vodě je jiné, než v oceánu ve vodě slané.

A konečně je to tady. V pondělí ráno jsme vyjeli na první ze tří dopoledních lekcí, které jsme měli s místní surfařskou legendou, Gary Zebrowskim. Nejdříve jsme trénovali na suchu a to konkrétně take off na surf. To znamená ležet, pádlovat a vyskočit na surf. Na suchu poměrně snadná záležitost, ve vodě už to taková legrace není. Je ovšem třeba podotknout, že jsme jako začátečnící byli velmi šikovnou a silnou skupinou, a tak většině se podařilo si na surf stoupnout a sjet svou první vlnu hned při první či druhé lekci :-)) V těchto dnech jsme také měli odpolední lekce, ty už pod vedením skvělého Edy Růta. Pádlovali jsme na pěňácích jak diví, chytali pěnu a pak i zlomené a nezlomené vlny. Ani netušíce jaké máme štěstí, v průběhu těchto prvních dní jsme měli opravdu skvělé vlny :-) Možnost trénovat surfování tedy ideální :-) Velkým plusem celé akademie byly také přednášky o surfování, surfařské etice, druzích surfů, předpovědi počasí a všech důležitých aspektech surfování jako takového :-) Nedílnou a velmi podstatnou součástí celé akademie byl také videocoaching, v rámci kterého jsme měli možnost sledovat své úspěchy a získat podněty pro zlepšení, od Edy i Léni.Čtvrtý den byly vlny obrovské, a tak jsme využili čas a vyrazili do surfařského městečka Hossegor, kde je další skvělý surfařský spot. Měli jsme tak možnost vidět jiné surfové pláže a hlavně prostor k tomu, nakoupit si skvělé oblečení v místním outletu, ochutnat excelentní zmrzku v Hossegoru a užít si pohodu tohoto skvělého místa :-)

V průběhu týdne jsme si také vyzkoušeli ježdění na surfskate a longboardech, ti zkušenější z nás si zkusili pumptrack. Velmi vtipná a zábavná záležitost :-)

Poslední den naší surfové akademie jsme také surfovali, někteří z nás se pak rozhodli si odpoledne užít i poflakováním na pláži a surfovat sami na vlastní pěst. Celou akademii jsme také zakončili tím, že jsme si užili překrásný západ slunce u oceánu, nepopsatelně krásný zážitek :-)Závěrem bych chtěla říct, že v průběhu celého týdne se při všch našich surfových a nesurfových aktivitách nesla úžasná atmosféra a podpora ze strany celého týmu Surf tripu. Vám všem patří velký dík :-) A já sama se už teď těším na další surfování se Surf trip, protože tato akademie byla jen začátkem :-)


>>>Nabízíme také zázemí na Srí Lance pro pokročilé surfaře, začátečníky, milovníky jógy i cestovatele po krásách Srí Lanky!<<<
zpět do blogu

blog comments powered by Disqus