Blog

 
Určitě jsme se neviděli naposled!

12. 7. 2019

Děkujume Lucii za obsáhlý report, ve kterém krásně srhnula svoji první zkušenost se Surf-tripem a vlnami. 


Kdybych měla naší dovolenou ve Špáňu shrnout jedinou myšlenkou, tak by to určitě byla ta, že očekávání byla vysoká, ale ani z poloviny tak skvělá, jako realita.

Naše cesta začala 29.6. na Smíchovském nádraží v Praze. Nebudu Vám lhát, představa 22 hodin v autě plném cizinců nás s bráchou pěkně děsila, ale zpětně musím říct, díky bohu že jsme neletěli letadlem! Z Prahy do Špáňa nás vezli úžasní řidiči, Vítek a David (ze začátku zvaný také jako Petr) kteří nám hrami a tématy ke konverzaci pomohli překonat počáteční stud a užít si cestu naplno. Co Vám budu povídat, když jsme dorazili do cíle, měla jsem dojem, že všechny ty lidi znám už roky! První dojem z baráčku Surf-tripu a Španělska celkově snad nedokážu ani popsat, pro mě to bylo jedno velké WOW. Baráček se nachází v malebné vesničce Langre, jen pár kroků od útesů a pláže, na které se následně surfovalo. Celé okolí je plné kopců, lesů a zeleně. Přidejte k tomu východ nebo západ slunce a je z toho romantika jako trám.

Hned po příjezdu jsme se ubytovali, seznámili s celou crew (což jsou všichni neskuteční sympaťáci!), zašli jsme se podívat na pláž a následně zahájili seznamovací večer ve znamení domácí slivovice. Co si budem, seznámili jsme se skvěle.Následující den, kromě parádního výletu do Soma, nadešla ta dlouho očekávaná chvíle, první surfová lekce. V naší skupince začátečníků jsme se sešli opravdu různí lidé. Holky i kluci, mladší i starší, sportovci i gaučáci. Ale myslím, že jedno máme společné. Už po té první lekci nás to surfování všechny neuvěřitelně chytlo! Téměř všichni jsme na surfu stáli poprvé a o to intenzivnější zážitek to pro nás byl. Společně jsme prožívali všechny pády (a že jich bylo ) a hlavně oslavovali každý malý krůček který nás posouval k tomu opravdickému surfování. Většině z nás se už ten první den podařilo na prkně postavit, případně si i sjet nějakou tu menší vlnu, což byl samozřejmě neskutečný úspěch! Který se večer musel oslavit domácí slivovicí číslo dvě.

Za veškeré surfové úspěchy vděčíme našim báječným instruktorům, Josebovi a Bazovi (tomu speciálně ještě za parádní surfovou přednášku plnou zajímavých a užitečných informací, za video coaching a za fotodokumentaci, díky Bazo!), bez nich by to nešlo.Všechny surfové lekce a vlastně každou minutu ve vodě jsme si užívali na maximum. Oceán je teda ledárna, obvzlášť když okolní teplota vzduchu má okolo 20°C, ale díky neoprenům od surf-tripu nám opravdu zima nebyla ani na vteřinku. Svůj podíl na tom samozřejmě má i to, že surfování je fakt makačka! Není to vůbec taková pohodička, jak se může z fotek nebo videí zdát, je to vlastně pěkná dřina, ale stojí to za to!

Náš týden ale vůbec nebyl jen o surfování. Celý tým surf-tripu si dal opravdu záležet na tom, abychom si odvezli co nejvíce krásných zážitků. A že se jim to povedlo! Byli jsme se podívat na nádherný vodopád, ve kterém by se dalo za trošku teplejšího počasí koupat, měli jsme exkurzi ve výrobně eco surfů Kun_Tiqi se zajímavou přednáškou o historii surfování a výrobě surfů, byli jsme na výletu lodí v krásném městečku Santander, měli jsme možnost jít na exkurzi do místního pivovaru, která obsahovala ochutnávku několika druhů piv + občerstvení (já, jakožto nepivař, jsme se zdržela, ale všichni ostatní si to moc chválili!), jeden večer jsme dokonce navštívili surfařský bar v Somu, kde byla možnost zahrát si šipky, kulečník a ochutnat místní tequilu (na tu bacha!). Program byl opravdu nabitý a my si naplno užili každou minutu.Co musím kromě toho všeho opravdu ocenit, je výborná grilovačka (a následně jägermeister party) a hromadná snídaně, kterou si pro nás surf-trip team připravil. Jídlo bylo výborný, pití teklo proudem a zábava byla k nezaplacení. Neskutečný zážitek byl i závěrečný oheň na pláži, který pro nás team přichystal. Nechyběla hudba, kytara a hlavně dobrá nálada. Sečteno a podtrženo, bylo to prostě boží!

Samozřejmě že to má i své nevýhody. Například takový návrat do reality, po tak krásném týdnu, je opravdu krutý. Dala bych i to co nemám za možnost, se okamžitě sebrat a jet zpátky. Ale já (i všichni ostatní z naší party) už teď vím, že tohle sice byla moje první dovolená se surf-tripem, ale rozhodně né poslední! Už teď vybíráme a plánujeme další destinaci.

Takže ještě jednou, jménem celého horního patra (Monča, Sabča, Janča, Sabča, Míla, Tomáš a já), moc děkuju celému týmu ze Surf-tripu, za jednu z nejlepších dovolených na které jsem kdy byla, za spoustu nezapomenutelných zážitků a za super základy novému koníčku. Určitě jsme se neviděli naposled!>>>Stále zbývá pár volných míst na zářiové pobyty v Langre! Informace a přihlášky najdetete zde!<<<


Lucka :)zpět do blogu

blog comments powered by Disqus