Blog

 
Všichni na stejné vlně

31. 8. 2018

Jana Skořepová vychytala ve Španělsku největší fiestu léta a zároveň největší vlny. Děkujeme za její shrnutí a fotky z pátého týdne.

            >>>Tak třeba zase příští rok na kempu ve Španělsku.<<< 

Moje první myšlenky o surfu začaly v květnu, kdy jsem se učila na atestaci. Slíbila jsem si, že když to klapne, jako odměnu si dám surf trip. A ono to klaplo! Moje dilema ve výběru mezi dvěma CK mi vyřešila Marťa, která mi mile odpovídala na moje dotazy a utvrdila mě v tom, že i když se vydám na surf sama, neměla bych být mimo, protože jednotlivci nejsou výjimkou. No byli jsme sice jen 3 jednotlivci, ale i tak to bylo bez problémů.

Tak jo, 27.7. jsem po práci jela na Smícháč, kde už čekal surf busík a já se seznámila s lidma, se kterýma jsem trávila ve Špáňu nejvíc času. Z předpokládaných 21 hodin na cestě bylo téměř 24 (silný déšť, kolony, policejní kontrola…), ale cesta mi utekla vlastně nad očekávání rychle… V posledních hodinách před cílovou stanicí začalo hrabat už i řidičům a krom klasických hlášek ve stylu „Kdy už tam budem? A teď?“ Nám v hlavě uvízla písnička „Zhublas“, která nás provázela celý týden… No a pak jsme přijeli do Langre, kde střídavě pršelo a bylo kolem 20 °C. To nás ale neodradilo od první koupačky a nakonec jsem byla za to ošklivé počasí (skoro celý týden) ráda, protože díky tomu byly volnější pláže.

Prý jsme měli štěstí. V den našeho příjezdu se v Langre konala fiesta. Discotéka s tanečníky, ze kterých jsme byli hotoví ještě dlouho. Rozhodně to byla ale skvělá akce na seznámení.

Další den se šlo na to. Prý jsme chytli týden s největšími vlnami – pro začátečníky nevhodnými. Tak jo, padání, krytí hlavy… jsem si nacvičila za týden skvěle. Víc jsem toho najezdila pod vlnou, než nad vlnou, písek všude, přesto jsem to nevzdávala a pár vln si dala. Lektoři jsou super sympaťáci, kterých když jsme se drželi, snažili se poradit, povzbudit a jejich špáňoangličtina je prostě skvělá :D.

V průběhu týdne nás čekal párkrát výlet do Soma, nejlepší byl za mě surf bar, dál skákání z útesu, exkurse výrobny surfů a exkurse pivovaru, což jsem vynechala a šla si radši projít okolí. Parťáci ale přijeli nadšeni. Skvělá byla i grilovačka.

Suma sumárum jsem si ten týden moc užila a hrozně to uteklo. Potvrdila se moje domněnka, že na takovéhle akce jezdí lidi na stejné vlně.

Nevýhody: Stále se zvětšující spánkový deficit.

Výhody: Super crew, která se snaží, abychom si to užili. Parta lidí na podobné vlně. Krásné prostředí. Klid. Parádní altánek, kde se přes den odpočívá, večer paří.

A i když zjistíš, že z tebe třeba surfař nebude, užiješ si to i tak, protože kolem je stále co dělat a ty lidi jsou prostě boží!

A tady je jedno video z našeho týdne od Pala Adamčíka:


            >>>I na tebe čeká první vlna ve Španělsku.<<< zpět do blogu

blog comments powered by Disqus