Kurz Lanzarote

Surfování po celý rok pro začátečníky i experty. Ubytování přímo na pláži Famara! 


Základní informace

cena zájezdu:od 6885 Kč
instruktoři:místní instruktoři, Roberto Merli
doprava:vlastní doprava, letecky
země:Lanzarote
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:v domě surfové školy/v plážovém bungalowu
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:nejsou v ceně zájezdu

Program

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného SURFTRIPU a surfovat můžete jet už zítra. Kurzy jsou určeny jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí. Cena jednoho kurzu surfování zahrnuje 20 hodin výuky v pěti dnech na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedených bodů.V ceně kurzu je zapůjčení veškerého vybavení  včetně neoprenu, základní pojištění a fotografie v malém rozlišení. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.


Program kurzu

Program kurzu pro začátečníky:

 • jak si vybrat neopren a jak s nim zacházet
 • jak zacházet se surfařským prknem, základní typy a nezbytné vybavení
 • vstup do vody, základní techniky překonávání zlomených vln
 • otáčení prkna na vodě, pozice na prkně
 • výběr vln, pádlování, timing
 • pravidla chování ve vodě a během surfové výuky
 • základní technika postavení se na surfu
 • rovná jízda na vlně
 • první zatáčky doleva a doprava v pěně
 • historie surfingu
 • teorie přílivu, odlivu, mořských proudů a předpověď počasí

Na surfařský kurz na ostrově Lanzarote se můžete přihlásit kdykoliv prostřednictvím e-mailu crew@surf-trip.cz.


Ubytování

Nabízíme vám dvě kategorie ubytování. Pro ty, kdo chtějí bydlet přímo na pláži, vychutnat si východy i západy slunce a surfovat kdykoliv v průběhu dnes doporučujeme ubytování ve stylových plážových bungalovech na pláži Famara, ve vzdálenosti 10 min. chůze od městečka. Bungalovy mají velmi dobře vybavenou kuchyň, grill, dvoulůžkové ložnice, několik koupelen a, ve většině případů, výhled na oceán. Obchod, restaurace a bar je i přímo v areálu bungalovů. Wi-Fi připojení záleží na počasí a větru. K nezbytné práci na internetu doporučujeme návštěvu místních surfových kavárniček, barů a restaurací. Ubytování zajišťujeme pro skupiny 2 - 10 lidí, cena je 450 - 600 Kč/osoba/noc.

Druhou, levnější variantou ubytování je dům surfové školy - SURF HOUSE -  ve vzdálenosti 10 min. jízdy od pláže. Transport na pláž je zahrnut v ceně surfového kurzu. V domě je velmi dobře vybavená kuchyň, společný obývací pokoj, bazén, Wi-Fi a 6 pokojů pro 1 - 6 osob/pokoj.


Doprava

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz . Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme na e-mailu crew@surf-trip.cz.  Doprava z/na letiště, na surfařské spoty a na výlety bude zajištěna osobními auty nebo mikrobusy.

Objednáváte-li si pobyt včetně letenky, tak na Lanzarote poletíte charterovým letem společnosti CK CANARIA TRAVEL, a to vždy ve čtvtek. Cena zpáteční letenky je 9.400,- Kč včetně pojištění storna.  Nemáte-li zájem o pojištění, bude vás charterová (a tím pádem i nejpohodlnější) letenka stát 8.900,- Kč.


Cena

SURFOVÉ KURZY (BALÍČEK UBYTOVÁNÍ V SURF HOUSE + VÝUKA)

TYP POBYTU/SURF HOUSE   SDÍLENÝ POKOJ (4 os.)  VLASTNÍ POKOJ (1 os.) VLASTNÍ POKOJ (2 os.)  

7 DNÍ UBYTOVÁNÍ/3 DNY KURZU  5.265,- Kč                                    7.155,- Kč                         6.210,- Kč

7 DNÍ UBYTOVÁNÍ/5 DNÍ KURZU     6.885,- Kč                                    8.775,- Kč                           7.830,- Kč

Ubytování v PLÁŽOVÉM BUNGALOVU (doporučujeme!) závisí na počtu osob, standartní cena je 450 - 600 Kč/osoba

SURFOVÝ KURZ CENA*

3 DNY             2.430,- Kč

4 DNY              3.240,- Kč

5 DNÍ               4.050,- Kč

*cena zahrnuje zapůjčení veškerého vybavení  včetně neoprenu, základní pojištění a fotografie v malém rozlišení.

Pro individuální nabídky a více informací pište na crew@surf-trip.cz. Veškeré praktické a doplňující informace k pobytu si můžete přečíst zde


Lokalita a podnebí

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku”. Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“.

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.Zeptejte se

Jak se přihlásit?

Ubytování, surfové kurzy, zapůjčení vybavení a další služby si můžete objednat kdykoliv v průběhu roku na adrese crew@surf-trip.cz. Uveďte datum pobytu a služby, o které máte zájem, dále pak jméno, příjmení, adresu a telefon, na kterém vás budeme obratem kontaktovat.