Kurz Lanzarote

Surfování po celý rok pro začátečníky i experty. Ubytování přímo na pláži Famara! 


Základní informace

cena zájezdu:ubytování od 500 Kč za noc
instruktoři:místní instruktoři, Roberto Merli
doprava:vlastní doprava, letecky
země:Lanzarote
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:v domě surfové školy/v plážovém bungalowu
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:nejsou v ceně zájezdu

Program

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného SURFTRIPU a surfovat můžete jet už zítra. Kurzy jsou určeny jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedených bodů.V ceně kurzu jsou tři hodiny výuky dennězapůjčení veškerého vybavení  včetně neoprenu, základní pojištění a fotografie v malém rozlišení. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.


Ubytování

Nabízíme vám tři kategorie ubytování. Pro ty, kdo chtějí bydlet přímo na pláži, vychutnat si východy i západy slunce a surfovat kdykoliv v průběhu dnes doporučujeme ubytování ve stylových plážových bungalovech na pláži Famara, ve vzdálenosti 10 min. chůze od městečka.

Bungalovy mají velmi dobře vybavenou kuchyň, grill, dvoulůžkové ložnice, několik koupelen a, ve většině případů, výhled na oceán. Obchod, restaurace a bar je i přímo v areálu bungalovů. Wi-Fi připojení záleží na počasí a větru. K nezbytné práci na internetu doporučujeme návštěvu místních surfových kavárniček, barů a restaurací. Ubytování zajišťujeme pro skupiny 2 - 10 lidí. Cena závisí na počtu ubytovaných osob a ročním období a pohybuje se v rozmězí 500 - 900 Kč/osoba/noc.

Druhou variantou ubytování je dům surfové školy - Surf house -  ve vzdálenosti 10 min. jízdy autem od pláže. Transport na pláž je zahrnut v ceně surfového kurzu. V domě je velmi dobře vybavená kuchyň, společný obývací pokoj, bazén, Wi-Fi a 6 pokojů pro 1 - 6 osob. 

Třetí variantou jsou soukromé apartmány ve vesničce La Santa, kde se také nachází naše surfová škola. Ubytování doporučujeme těm, kdo si nepůjčují auto. Ve vesnici jsou obchody i restaurace, na surfové lekce se odjíždí přímo z jejího centra. 


Doprava

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz . Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme na e-mailu crew@surf-trip.cz.  Objednáváte-li si pobyt včetně letenky, tak na Lanzarote poletíte charterovým letem společnosti CK CANARIA TRAVEL, a to vždy v úterý. Cena zpáteční letenky je 9.400 Kč včetně pojištění storna.  Nemáte-li zájem o pojištění, bude vás charterová (a tím pádem i nejpohodlnější) letenka stát 8.900 Kč.


Cena

surfový kurz 1 den1 080 Kč
surfový kurz 2 dny2 160 Kč
surfový kurz 3 dny2 970 Kč
surfový kurz 4 dny4 050 Kč
surfový kurz 5 dnů4 860 Kč
 
ubytování v Surf house - pokoj pro 6 osob/noc675 Kč
ubytování v Surf house - pokoj pro 1 osobu/noc1 215 Kč
ubytování v surf house - pokoj pro 2 osoby /noc (cena za 2 osoby)1 215 Kč
  
pronájem surfu (SOFT BOARD, NSP) na týden2 300 Kč
pronájem neoprenu na týden730 Kč
pronájem neoprenu a surfu na týden

2 300 Kč

ubytování v apartmánu LA SANTA (max. 4 osoby)/noc1 890 Kč
ubytování v apartmánu LA SANTA (max. 3 osoby)/noc

1 350 Kč


Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde .


Pro individuální nabídky a více informací pište na crew@surf-trip.cz. Rádi Vám sestavíme balíček na míru, najdeme nejvhodnější termín a poradíme s ideálním ubytováním pro Vaši skupinu.


Lokalita a podnebí

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku”. Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“.

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.Zeptejte se

Jak se přihlásit?

Ubytování, surfové kurzy, zapůjčení vybavení a další služby si můžete objednat kdykoliv v průběhu roku na adrese crew@surf-trip.cz. Uveďte datum pobytu a služby, o které máte zájem, dále pak jméno, příjmení, adresu a telefon, na kterém vás budeme obratem kontaktovat.