Kurz Lanzarote

Surfování po celý rok pro začátečníky i experty. Ubytování přímo na pláži Famara! 


Základní informace

cena zájezdu:ubytování od 500 Kč za noc
instruktoři:místní instruktoři, Roberto Merli
doprava:vlastní doprava, letecky
země:Lanzarote
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:v domě surfové školy/v plážovém bungalowu
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:nejsou v ceně zájezdu

Program

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného SURFTRIPU a surfovat můžete jet už zítra. Kurzy jsou určeny jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedených bodů.V ceně kurzu je pět hodin výuky dennězapůjčení veškerého vybavení včetně neoprenu, dopravu na místě, piknik na pláži (sendvič a nápoj), FCA a ISA instruktory s praxí první pomoci, základní pojištění a fotografie v malém rozlišení. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.

Časový harmonogram prvního dne kurzu

10:00 Sraz před Kalufa Surf School, registrace, výběr neoprenu a surfu, vysvětlení rozdílů mezi různými druhy surfů na neoprenů, poučení o správném zacházení se surfem

10:20 Organizovaný odjezd na pláž, poučení o bezpečném chování ve vodě

10:30 Příjezd na pláž, zhodnocení aktuálních podmínek, warm up, teorie - surf a jeho části, jak se na něm pohybovat, překonávat vlny, jak se ve vodě otáčet, jak pádlovat a naskočit

11:00 Jde se do vody!

11:30 Krátká pauza na pláži, další část teorie, různé metody naskakování na surf

11:45 Další surf session s instruktory

12:30 Piknik na pláži, rozebrání nejčastějších chyb

13:00 Free surfing pod dohledem instruktorů

14:00 Závěrečné protažení na pláži, sbalení a naložení surfů

14:30 Návrat do Kalufa School, cestou zhodnocení dne, předpověď vln na další dny, výběr vybavení na další den

14:45 Příjezd do Kalufa School, vyložení surfů a volný program

Pozn. Tento harmonogram není závazný a mohou nastat drobné úpravy na základě aktuálních podmínek pro surfování, počasí nebo z rozhodnutí instruktora.


Ubytování

Nabízíme vám tři kategorie ubytování. Pro ty, kdo chtějí bydlet přímo na pláži, vychutnat si východy i západy slunce a surfovat kdykoliv v průběhu dnes doporučujeme ubytování ve stylových plážových bungalovech na pláži Famara, ve vzdálenosti 10 min. chůze od městečka.

Bungalovy mají velmi dobře vybavenou kuchyň, grill, dvoulůžkové ložnice, několik koupelen a, ve většině případů, výhled na oceán. Obchod, restaurace a bar je i přímo v areálu bungalovů. Wi-Fi připojení záleží na počasí a větru. K nezbytné práci na internetu doporučujeme návštěvu místních surfových kavárniček, barů a restaurací. Ubytování zajišťujeme pro skupiny 2 - 10 lidí. Cena závisí na počtu ubytovaných osob a ročním období a pohybuje se v rozmězí 500 - 900 Kč/osoba/noc.

Druhou variantou ubytování je dům surfové školy - Surf house -  ve vzdálenosti 10 min. jízdy autem od pláže. Transport na pláž je zahrnut v ceně surfového kurzu. V domě je velmi dobře vybavená kuchyň, společný obývací pokoj, bazén, Wi-Fi a 6 pokojů pro 1 - 6 osob. 

Třetí variantou jsou soukromé apartmány ve vesničce La Santa, kde se také nachází naše surfová škola. Ubytování doporučujeme těm, kdo si nepůjčují auto. Ve vesnici jsou obchody i restaurace, na surfové lekce se odjíždí přímo z jejího centra. 


Doprava

Nejlevnější letenku si zajistíte sami, a to s některou z nízkonákladových společností. Srovnání letů najdete na www.skyscanner.cz . Se zakoupením nejlevnějších letů vám rádi pomůžeme na e-mailu crew@surf-trip.cz.  Objednáváte-li si pobyt včetně letenky, tak na Lanzarote poletíte charterovým letem společnosti CK CANARIA TRAVEL, a to vždy v úterý. Cena zpáteční letenky je 9.400 Kč včetně pojištění storna.  Nemáte-li zájem o pojištění, bude vás charterová (a tím pádem i nejpohodlnější) letenka stát 8.900 Kč.


Cena

surfový kurz 1 den1 350 Kč
surfový kurz 2 dny2 700 Kč
surfový kurz 3 dny3 780 Kč
surfový kurz 4 dny5 130 Kč
surfový kurz 5 dnů
5 940 Kč
 


 

pronájem surfu (SOFT BOARD, NSP) na týden

pronájem surfu (SOFT BOARD, NSP) na den                             

2 300 Kč

405 Kč

pronájem neoprenu na týden

pronájem neoprenu na den

730 Kč

135 Kč

pronájem neoprenu a surfu na týden

pronájem neoprenu a surfu na den


2 300 Kč

540 Kč


ubytování v Surf house - pokoj pro 6 osob/noc675 Kč
ubytování v Surf house - pokoj pro 1 osobu/noc1 350 Kč
ubytování v surf house - pokoj pro 2 osoby /noc (cena za 2 osoby)1 350 Kč


ubytování v apartmánu LA SANTA (max. 3 osoby)/noc                                1 620 Kč

ubytování v apartmánu LA SANTA (max. 4 osoby)/noc                                2 160 Kč     


Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde .


Pro individuální nabídky a více informací pište na crew@surf-trip.cz. Rádi Vám sestavíme balíček na míru, najdeme nejvhodnější termín a poradíme s ideálním ubytováním pro Vaši skupinu.


Lokalita a podnebí

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku”. Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“.

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.


Jaká je realita?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.Zeptejte se

Jak se přihlásit?

Ubytování, surfové kurzy, zapůjčení vybavení a další služby si můžete objednat kdykoliv v průběhu roku na adrese crew@surf-trip.cz. Uveďte datum pobytu a služby, o které máte zájem, dále pak jméno, příjmení, adresu a telefon, na kterém vás budeme obratem kontaktovat.