News

 
Aktuální informace vulkán Mt. Agung

27. 11. 2017

Aktivita vulkánu Mt. Agung na Bali nabyla na intenzitě, letiště v Denpasaru bylo uzavřeno.

Poté, co balijský vulkán Mt. Agung v úterý 21. 11. po několika týdnech klidu obnovil svou aktivitu, se jeho činnost v posledních dnech ještě zintenzivnila. V neděli 26. 11. před 6. hodinou ráno vybuchla sopka znovu tmavě šedým popelem do výšky 3.000 metrů a šíření sopečného popela podle družice ukazuje směr na jihovýchod k oblasti Lombok. Směr dalšího šíření závisí na směru větru. Popel nyní padá do oblastí vesnice North Duda, Village Pempetan, obce Besakih, Desa Sidemen, Tirta Abang Village Village Sebudi, obec Bhuana Amerta v Klungkung. Také se vyskytuje v některých vesnicích v oblasti Gianyar. Do oblasti Canggu, kde se nachází náš surfový kemp, zatím žádné varování nesměřuje. Od nejbližší postižené oblasti jsme cca 30 km. Pro všechny hosty máme připravené masky, kdyby došlo k otočení směru větru a sopečný popel by zasáhl i naši část ostrova. Evakuace neprobíhá, pouze je vydáno doporučení nepřibližovat se k vulkánu v okolí 6 až 7.5 km.

V pondělí 27. 11. ráno došlo k uzavření letiště v Denpasaru z důvodu spadu sopečného popílku. Podle oficiální zprávy letiště Ngurah Rai Denpasar na Bali by provoz letiště měl být obnoven dne 28. 11. v 7:00 ráno. 

Odkazujeme Vás na stránky Ministerstva zahraničních věcí, které vydalo dne 26. 11. 2017 oficiální tiskovou zprávu ohledně zvýšené vulkanické aktivity.

Čeští cestovatelé a občané pobývající na Bali by měli dbát zvýšené obezřetnosti a sledovat vývoj situace v místních sdělovacích prostředcích. V případě trvajícího uzavření letiště v Denpasaru a potřeby odcestovat z Bali doporučujeme využít tras popsaných na následujícím odkazu

Zde můžete sledovat online vulkanickou aktivitu vulkánu Mt. Agung.

V současné době nemáme další oficiální informace, situaci nadále sledujeme a s případnou aktualizací Vás budeme informovat. 

Otmar Oliva, jednatel CK CZECH SURFblog comments powered by Disqus