News

 
Posila instruktorského teamu - Eda Růt

21. 6. 2019

Do týmu ve Francii přibylo nové jméno! Není jím nikdo jiný než Eda Růt, který má na svůj věk neuvěřitelné zkušenosti se surfováním. Tož Edo vítej u nás v Surf-tripu! 


>>>Nového instukrotra Edu můžeš toto léto potkat třeba ve Francii<<<


Čau EDO, máš za sebou úvodní víkend ve Francii a konečně se našel čas, tak bys nám mohl o sobě něco málo říct.

Ahoj, jmenuji se Eda Růt a je mi 20 let, aktuálně jsem dokončil první ročník na Karlově Univerzitě a příští rok se chystám na Erasmus. Narodil jsem se v Praze, mám jednoho sourozence, ségru, se kterou se snažíme co nejvíc cestovat a hlavně serfovat. (Instagram @rootsontheroad) Od malička se hodně věnuji sportu, od fotbalu přes běhání, karate, kalesteniku a vlastně dělám cokoliv, co mě zrovna baví.

Předloni sis udělal licenci surfového instruktora – gratuluji! Bylo to pro tebe těžké?

Ano, jel jsem si do Anglie udělat ISA licenci. Původně jsem z toho měl dost respekt a částečně i obavy, abych to úspěšně zvládl. Ale nakonec to byl super zážitek a kurz jsem bez problému absolvoval, taky jsem potkal zajímavý lidi z celého světa a poznal skvělý vlny kolem města Newquay.Co tě vlastně k tomu vedlo? Není lepší sám surfovat nežli učit ostatní? :) Ptám se protože, licenci máš už více jak rok, jak zdali to naplnilo to, co jsi od toho čekal.

Samozřejmě hlavní motivací bylo, mít možnost cestovat a k tomu si moct přivydělat jako serfový instruktor a díky této licenci jsem toho poslední rok a půl mohl využívat.

Nic ne zlým, ale jsi docela mladý, já v tvých letech nevěděl ani co je prkno, natož abych viděl oceán. Jak jsi se vlastně k surfování dostal?

Pro někoho asi mladý být můžu, ale serfovaní jsem poprvé vyzkoušel před 10 lety a posledních 6 let se mu věnuji co to jen jde, což je hlavně zásluha rodičů, kteří mě k tomu přivedli.Super, tak to můžu jen závidět. :) Teď, když jsi sám instruktor, nemáš trochu strach z toho, jak tě budou brát účastnicí a lidi, kteří jsou i o více jak deset let starší?

Vlastně asi ne, od patnácti jezdím na serfový základny, kde lidi byli většinou starší, takže si myslím, že si dokážu najít cestu skoro ke všem. Někdy je to hned, občas to trvá dýl.

To je fakt, natřeš jim to na surfu, že. :) Ale vážně, kde už jsi vlastně všude surfoval a co máš za sebou?

To asi ne, ale stejně mě na serfovaní právě nejvíc baví, že pro někoho, jako jsem já (kdo se nenarodil u oceánu) je to jenom o tom pocitu a radosti z toho sportu, jakékoliv porovnávání a soutěžení nemá moc smysl.

Ale zpět k věci, začal jsem serfovat ve Francii a Španělsku, kde jsem trávil skoro každé léto a během roku pak využíval všechny školní volna a prázdniny na cestování za oceánem. Párkrát jsem byl na Srí Lance, ale v poslední době mě hlavně nadchlo Bali. Je to sice takový český klišé, ale vlny jsou tam na jiné úrovni a téměř vždy. Na druhou stranu jsem hrozně rád, že jsem se začal učit v Evropě, kde si to člověk víc vydře a o to víc jsem teď z Indonésie nadšenej.Jsme rádi, že tohle léto tě můžeme mít v létě na Surf-Tripu ve Francii. Slibuješ si něco o té spolupráce s námi něco?

Doufám, že poznám nový lidi, někoho třeba nadchnu pro serfovaní, pořádně si užiju Hossegor, který je prostě serfové město Evropy a hlavně se něco přiučím od dalších instruktorů.

Já jsem za to docela rád, třeba já zatím vidím, že se hodně naučíme i od tebe… Surf-Trip už přece jen funguje více jak 12 let, a je dobrý mít nové mladé lidi v týmu, kteří mohou přinést nový pohled na věc.

Nevím, jestli přinesu něco nového, ale určitě se moc těším na spolupráci :)>>>Chceš surfovat jako Eda? Vydej se s námi do Francie!<<<blog comments powered by Disqus