News

 
Jak bude vypadat EXPRES SURF JOGA V KRKONOSICH?

11. 5. 2020

Představujeme vám letní pobyt, v rámci našeho projektu In Waves We Trust, s názvem Expres surf jóga v Krkonoších, který jsme připravili s naší nejoblíbenější jogínkou Veronikou Ševčíkovou. Jedná se o “expres” pobyt. To znamená 4 dny plné jógy, cvičení, wellness a výhledů na vrcholky Krkonoš.

Tento čtyřdenní pobyt se odehraje na Erlebachově boudě nad Špindlerovým Mlýnem a je ideální pro ty, kdo mají málo volného času, a přesto se chtějí uprostřed léta na chvíli zastavit, nadýchat se čerstvého vzduchu, zacvičit si a posunout dále nejen svou jógovou praxi, ale také případnou přípravu na surfování. Pojďme se společně podívat na program jógy, který si pro vás připravila naše lektorka Veronika Ševčíková.

Pobyt začíná vždy ve čtvrtek v odpoledních hodinách, kde už se na vás bude na místě těšit naše crew. Po ubytování se, ještě před večeří, potkáte na první lekci vašeho pobytu. První lekce bude věnována uvítání, vzájemnému představení se a vysvětlení základů jógové praxe. Po tomto malém organizačním okénku začnete s Jógou pro večerní uvolnění. Povíte si jak správně ukončit den. Vyčistíte si hlavu, poděkujete si a pochválíte se za úspěchy. A to, co se nepodařilo necháte být. Tato lekce uvolní vnitřní napětí a tenzi, zároveň také podporuje hluboký a klidný spánek.

Druhá lekce jógy s názvem Jóga pro příjemné ráno a posílení metabolismu začne hned ráno před snídaní. Verča vás provede sekvencí jógových asán, při kterých podpoříte trávení, přirozenou očistu organismu a tím přímo úměrně posílíte imunitní systém. S dobrou náladou pak vykročíte do nového dne. Vykročíte si rovnou na báječnou snídani. Během dne pak můžete odpočívat, užít si wellness, nebo jít na lehkou procházku po okolí. Ne však moc dlouhou, aby jste byli připraveni na večerní třetí lekci jógy.

Čeká vás totiž Jóga na zpevnění těla. Tato dynamická lekce vás zahřeje, spálí toxiny těla i mysli a nastartuje odbourávání tukových zásob. Pomůže postupně formovat tělo, shodit přebytečná kila a cítit se sama se sebou spokojena. Po večeři je tu páteční večer, který je ideální například k probrání detailů jógové praxe s lektorkou nebo spoluúčastníky pobytu při skleničce dobrého vína.

V sobotu ráno doplníte energii. Na čtvrté lekci s názvem Jóga pro doplnění energie na celý den si vysvětlíte techniku dechu, jakožto nejdůležitější prvek jógové praxe. K tomu s Verčou přidáte asány, které rozproudí energii ve vašem těle a se skvělou náladou a čistou myslí vstoupíte do nového dne.

Přes den proběhne výlet po krásách Krkonoš nebo třeba trénink na surfskejtu a na večer se podíváte do přírody s Verčou. Čeká vás totiž, při pěkném počasí, pátá lekce v přírodě. Na lekci s názvem Surfjóga vám Verča vysvětlí principy jógy pro surfaře a základní pravidla při cvičení jógy v přírodě nebo na pláži. Naučíte se i “jak si správně přát” = Sankalpovat. Lekci pak ukončíte vedenou meditací.

Čtvrtý den ráno se s Verčou potkáte na józe naposledy a to na lekci, která se jmenuje Jóga pro sportovce. Často bývá tělo jednostranně zatěžované a těla sportovců o to více. Verča vám vysvětlí a ukáže jak pomocí jógové praxe vyváženě působit na všechny svalové skupiny a jak jim dopřát skvělou regeneraci po náročném sportovním výkonu.

Takto tedy bude vypadat program jógových lekcí, který si pro vás připravila Verča Ševčíková. Poté už nezbývá než se rozloučit a těšit se na další společné chvíle, třeba už u oceánu :).

>>>Chceš se dozvědět více o oceánu, poznat nové lidi a užít si léto? Přihlas se už teď!<<<blog comments powered by Disqus