News

 
Jako typická buchta jsem chtěla zhubnout!

29. 8. 2019

Přinášíme autentický rozhovor s Gabčou, pohodovou holčinou, která si trénováním na Bali plní své sny. Pokud uvažujete o změně, nebo jen chcete hodit starosti za hlavu, tak právě pro vás je kemp Be Active Bali! 


Ahoj Gabčo, scházíme se tady na kávě, kterou prý máš mimochodem moc ráda?

Ahoj, já kávu zbožňuju! Patří totiž k mému životnímu stylu, ráda si jí vychutnám v krásném prostředí nebo v dobré společnosti s přáteli. A co teprve na Bali…. To je ráj!


Chápu, můžeš nám říct, jakou jsi ušla cestu, že ses dostala až na Bali a k projektu Be Active Bali? Co bylo před fitness a před Bali?

Začínala jsem v hip hop komunitě a postupně jsem přešla k extrémním sportům, ale jak to bývá, tak přišlo zranění. Ale začala jsem pracovat pro energiťák a podílet se například na stavbě skate parků.


Cože? Stavění skate parků?       

Jo! Začalo to u nás ve měste, kde chyběl skatepark, tak jsem využila fondy a stala se součástí BMX asociace. Podílela jsem se na BMX a skate eventech. K tomu patřila i stavba skate parků.To je zajímavý. Jak jsi se přes toto dostala ke crossfitu a tréninkům zaměřené na dynamický pohyb a cvičení?

Jako typická buchta jsem chtěla zhubnout! :D Začala jsem tedy chodit do fitka. Samozřejmě jsem nevěděla nic, chodila jsem jen na páse a koukala okolo co lidi kolem mě dělají! Až jsem se jednoho dne domluvila s osobní trenérkou a začala makat!  

Co tě ty přivedlo na Bali? A hlavně, čím tě tak uchvátilo, že ses tam rozhodla zůstat déle?

No… Já jsem vždycky měla sen, ale kvůli kariéře jsem nikdy nevycestovala mimo Evropu. Pak jsem si najednou potřebovala urovnat pár věcí v hlavě (a taky jsem se rozešla s přítelem). Pro tenhle osobní restart jsem si vybrala Asii, i kvůli financím. V té době jsem taky sledovala na Instagramu Silvii Puchovskou (silvia_puchovska – digitální nomádka) a ta mě inspirovala surfingem a celkovým lifestylem, takže jsem bookla letenku a vydala se na čtyř měsíční pobyt na Bali!A trochu se to protáhlo, ne? :)

 Jo, už to jsou dva roky! Když jsem dorazila na Bali, hned jsem věděla, že to tu bude na dýl, hlavně pokud patříš mezi milovníky sportů a dobrého jídla. V tu dobu jsem si uvědomila, že oblast sportu je to, co chci dělat a je čas začít rozvíjet sebe a své vědomosti v tomto směru, a to Bali umožňuje díky skvělým trenérům a profi sportovcům z celého světa, které Bali pravidelně navštěvují. Hlavně Canggu je takový ráj pro sportovce a aktivní lidi. Chceš příklad? Už v 6 ráno vidíš lidi na skútru, jak to valí směr oceán nebo gym a tak to je až do večera, to proloží skvělým zdravým jídlem a pořád dokola.   


A jak ti to jde na surfu?

Jako milovník sportu, musím říct, že jsem narazila na nejtěžší sport! Nejen fyzicky ale psychicky!Jak to myslíš?

Podle mě jen pádluju a topím se… :D  Pořád dokola, jako v pračce! Začátky byly skvělý a docela mi to na pěňáku šlo… jojo pěna.. ráda na to vzpomínám! Teď na kratším prkně se snažím jezdit vlny, ale to už není taková sranda, surfaři ví o čem mluvím. :) Teď je to tak, že já trénuju surfaře na souši a oni mě za to berou do oceánu, kde posouvají zas oni mě!


Super! Slyšel jsem, že ráda motivuješ ostatní? Co motivuje tebe?

Jsou to lidé s podobnými zájmy, které potkávám. Ne nadarmo se říká „S kým jsi, takový jsi.“ Taky na začátku to byla představa dokonalého těla, ale časem se z toho stala vášeň a životní styl. Dnes mě nejvíc inspirují Jojoporubský  a lugregorova, který spojuji crossfitovou komunitu a díky kterým jsem se vlastně ke crossfitu dostala. Dále určitě jakubphysio_rehabperform, který mě inspiruje tím, jak pracuje se sportovci a lidmi, aby dbali na techniku a zdraví.  


Četl jsem, že tvým hlavním receptem je vyrovnaný poměr cvičení a stravovaní? Je to tak?

Yes! Sama jsem si prošla v minulosti různými dietami i tvrdým tréninkem, ale mezi tím jsem ztratila sama sebe…. Trvalo to do té doby, než se tělo obrátilo proti mně. Měla jsem problémy se štítnou žlázou, hormonální dysbalance, vyhřeznutou ploténku a tak bych mohla pokračovat do zítra… Každopádně jsem ráda, že se to stalo, protože mě to mentálně zocelilo, právě proto jsem se začala věnovat trenérství, abych poučila ze svých chyb ostatní.Jak často dnes trénuješ?

Jsi se měl spíš zeptat kdy netrénuji? :)  V současnosti trénuji podle systému „momentum“ od Joja a to 5x týdne. Nejaké plány jsou, tak se nechame překvapit. :) 


Proto si založila projekt Be Active Bali? Co to vlastně znamená?

To, co dalo Bali mě jsem chtěla posunout dál. Každý potřebujeme dovolenou, ale je rozdíl jet do komplexu, kde 14 dní ležíš na lehátku, kde si stejně hlava ani tělo skoro neodpočine. Vrátíš se z dovolený unavenej a otrávenej. Proto se snažím lidem ukázat ať tráví dovolenou aktivně, kde budou mít výdej energie, ale přitom si hlavně psychicky odpočinou daleko víc a vrátí se z dovolené odpočatí a zrestartoovaní! 


Takže tam nebudeš nikoho „drtit“? :D

Neboj, nejsem posedlá cvičením, ráda si tam dám s účastníky skvělou kávu a večer vínko. Trénink tam určitě bude, ale ke každému budu přistupovat jinak, podle jeho možností. Všichni si to chceme hlavně užít. Pohyb, přírodu a krásné Bali!To je škoda. :D Jak vůbec vznikla spolupráce mezi tebou a Surf-tripem?

Já Surf-trip sleduji dlouho a líbí se mi Váš koncept, jak spojujete komunitu s podobným zájem a také jsem chtěla posunout Be Active na vyšší level, ne každý má možnost cestovat sám na Bali.


Dokázala bys představit pobyt Be Active Bali v pár větách? 

Dokážu to v pěti slovech! Zábava + pohyb + Relax + jídlo = Lifestyle! 


A na co hlavního se ty nejvíc těšíš?

Těším se na účastníky se s podobnými zájmy, jak si společně zatrénujeme a na to, jak jim budu moci ukázat krásu Bali se vším všudy!Tak to se těšíme! Děkuji za super rozhovor!


>>>Zaměř se na efektivní trénink s viditelnými výsledky už po pár dnech! Přihlaš se na Be Active Bali!<<<


blog comments powered by Disqus