News

 
Jóga na Vysočině s Verčou Ševčíkovou

11. 5. 2020

Surf jóga a pádlování na Vysočině. To je název našeho letního pobytu v rámci projektu In Waves We Trust, který bude plný jógy, cvičení, tréninků pádlování a pohody. Přečtěte si, co na něj pro vás naše nejmilejší jogínka Veronika Ševčíková připravila.

Celý pobyt se odehraje v obci Bořetín na Vysočině, ležící mezi městy Tábor a Jindřichův Hradec. Tato malebná vesnička nabízí ideální místo pro váš pobyt. Bydlet budete na zrekonstruovaném Bořetínském statku, kde budete i cvičit jógu. Jíst budete domácí kuchyni složenou převážně z lokálních surovin, čerstvých domácích vajec. Kolem je spousta krásných míst, které stojí za to prozkoumat v rámci výletu nebo jen procházky po okolí. Je zde také velké množství vodních ploch, kde budou probíhat tréninky pádlování.

Pobyt na Bořetíně začíná v pondělí 3.8.2020. V ten den budeme očekávat váš příjezd v odpoledních hodinách a aby jsme nezaháleli, hned večer si dáte první jógovou lekci s naší jogínkou Verčou Ševčíkovou. První lekce se jmenuje Seznámení + Jóga pro večerní uvolnění. V této úvodní lekci vám Verča poví něco o sobě a o tom, co vás bude chtít během pobytu naučit a co všechno spolu podniknete. Ráda se dozví i něco o vás. Po přivítání se rovnou pustíte do první večerní lekce. Tam si povíte jak správně ukončit den. Vyčistíte si hlavu, poděkujete si a pochválíte se za úspěchy. A to, co se nepodařilo necháte být. Tato lekce uvolní vnitřní napětí a tenzi, zároveň také podporuje hluboký a klidný spánek.

V úterý ráno vás čeká druhá lekce s názvem Úvod do jógy. V této lekci vás Verča provede základními principy jógové praxe. Co jak dělat a na co si dát pozor! Vysvětlíte si techniku dechu, jakožto nejdůležitějšího prvku v józe, vysvětlíte si jak funguje dopomoc v jógových pozicích a jak pracovat s jednotlivými variacemi asán. Nebude chybět ani závěrečná vedená relaxace a Sankalpy - technika jak si správně přát. 

>>>Chceš se dozvědět více o oceánu, poznat nové lidi a užít si léto? Přihlas se už teď!<<<

Během dne podniknete další doplňkové aktivity a večer se potkáte s Verčou znovu na třetí lekci nazvané Jóga pro sportovce. Tělo sportovců bývá jednostranně zatěžované v závislosti na tom, jaký sport vykonává. Vysvětlí a ukáže vám, jak pomocí jógové praxe vyváženě působit na všechny svalové skupiny a jak jim dopřát skvělou regeneraci po náročném sportovním výkonu. Jóga je totiž skvělý doplněk ke každému sportu a po čase pocítíte jak se ve vaší disciplíně zlepšujete.

Středeční ráno začneme jak jinak než jógou. A to na téma Jóga pro podporu trávení. Jak se říká - ráno dělá den. A pokud správně nastartujete trávení, hned se zlepší nálada, mysl je svěží a tělo lehké. Verča vás provede sekvencí jógových asán, při kterých podpoříte metabolismus + přirozenou očistu organismu a s dobrou náladou vkročíte do nového dne.

Přes den bude trénink pádlování, jízdy na surfskatu nebo se půjde na nějaký pěkný delší výlet. Večer totiž jóga nebude a tím pádem bude ideální čas na to se lépe poznat při skleničce dobrého českého vína či piva. 

Po večerní skleničce přijde vhod se ráno trochu prospat. Čtvrteční den tedy začnete až snídaní a přes den se pomalu připravíte na večerní lekci Detoxikační jógy. Tam si ukážete sekvenci asán, které podporují vylučování toxinů z těla. Verča vám dá tipy na očistné techniky a stravu, které vám pomůžou udržovat tělo zdravé, a jak se celoročně starat o tělo a nenechat ho zanášet škodlivinami. 

V pátek ráno vás po probuzení čeká šestá lekce, a to Vinyasa jógy. Jedná se o pokročilou, dynamickou lekci. Jde zde hlavně o propojení dechu a pohybu, bude to jógový tanec na vlně dechu. Závěr lekce bude věnovaný inverzním pozicím a jejich blahodárnému vlivu na lidský organismus.

Co jste se naučili? O tom bude sedmá a poslední lekce. Shrnete si všechny poznatky, které jste si během kempu vysvětlili. K tomu vám Verča přidá návod, jak si vybudovat svou domácí praxi - jak pokračovat s jógou doma s rodinou, náročnou prací, či cestováním.

Takto tedy bude vypadat váš pobyt na Vysočině ze stany Verči Ševčíkové a její jógové praxe. Těšíme se na Vás! :)blog comments powered by Disqus