News

 
Kdo je připraven, není překvapen!

22. 2. 2020

Náš trenér Surf-trip Surfové přípravy Pavel Oliva nám shrnuje dosavadní tréninky a proč je důležíté nevynechávat strečink před ani po surfování. Pavle vysvětlíš nám, proč je důležité se pro surfaře cvičit a protahovat se?

Nejsme jen kupa hmoty, která se postaví na surf a jede. Potřebujeme funkční tělo a adekvátní propojení mezi každou jeho částí. K tomu abychom docílili tzv. řetězení, tedy například kam se otočí hlava, tam jede prkno. Potřebujeme začít od středu (hlubokého stabilizačního systému) do periferie. Kromě funkčního posílení je důležitá i flexibilita: větší rozsahy a přizpůsobivost těla, když je potřeba a věřte, že když chcete jezdit, budete ji potřebovat:)Například díky dobré flexibilitě kyčlí docílíte správného postoje a při kvalitní přípravě si při pádlování neodpálíte ramena, ale využijete i svaly zad. Protažení po Vaší session? Jasně, protože chcete jezdit i další den, a svaly se po námaze zkracují, a regenerace je horší. Takže jak na to? Pečuj o sebe a ježdění bude hned o level výš, třeba i o dva.


A jak zatím probíhají tréninky Surf-trip surfové přípravy?

Když začali suché přípravy, byl jsem strašně mile překvapený, jak se k sobě klienti mají – hned kamarádsky a na pohodu. Od první minuty zavládla skvělá atmosféra, která panuje do teď. Je to jiné než v silových trénincích, žádné “pumpičky” a žádný arogantní přístup….Jakmile přijde někdo nový, hned mu dojde, že se nemusí stydět, nemusí se bát, že něco nezvládne, a v pohodě se začlení. Milých překvapení na tréninku je spousta, stupňující nadšení z lepší mobility i radost ze spojení suché přípravy a surfskate tréninku.


V závěru všechny spojuje jedno – všichni se těší na to, až své nové skills nabité v tréninku a na surfskates vyzkouší na surfu:)>>>Přihlásit se na Surf-trip surfovou přípravu se můžeš i ty!<<<blog comments powered by Disqus