News

 
Příprava na surf v ČR?!

15. 12. 2019

Vyzpovídali jsme Pavla Olivu, který bude od 9. ledna připravovat všechny nadšence, kteří už nemůžou dočkat oceánu. Navíc budeš mít možnost zde potkat kámoše z léta a domluvit se třeba na společném Surf-tripu. Pavle od ledna povedeš Surf-trip surfovou přípravu! Jak se na to těšíš?

Těším se moc, protože na prknech jsem vždycky potkal spoustu pohodových lidí, kteří si surfové prostředí umí užívat stejně jako já, takže už aby byl leden:)


Co bude účastníky tréninků čekat? Přibliž nám, jak budou tréninky probíhat, co všechno budou obsahovat.

Přípravy dělíme na dvě sféry. První je surfová příprava v gymu, kde se zaměříme na správný surfový “suchý” trénink: Vždy budeme postupovat od středu do periferie - tedy zaměříme se na správnou aktivaci a posílení hlubokého stabilizačního systému (CORE), mobilitu a flexibilitu celého těla tolik potřebnou k surfingu a posílení problematických partií.

Druhá sféra je surfskate trénink, na kterém si do jisté míry klienti vyzkouší, co jejich tělo při správné péči dokáže:) Na surfskates budeme jezdit jak na ploše (naučíme se tzv. pumping) tak v bowlu (betonovém nebo dřevěném bazénu).Důležitá otázka… jak moc to bude náročný? Přeci jen, chtěl bych si taky pokecat s lidmi, který jsem viděl jen u oceánu, budu mít možnost?

Náročnost vždy stanovím idividuálně, v tom je také kouzlo takového tréninku. Nebudu nikdy nikoho nutit dělat jakýkoliv cvik bez techniky. Ať už v gymu, kde se naučíme každý cvik správně procítit, tak na prkně, kde to nebude žádný zbytečný hrot, ale ježdění, ze kterého bude mít každý radost. Co se popovídání týče, nebude to žádný brutal sekec, vždyť to znáš, na line upu je taky čas pokecat:) 


Můžeš nám prozradit, kdo s tím přišel a koho to napadlo?

Tak tady vím přesně :)) Ještě před kurzy jsem se staral o surfaře v Hossegoru - tejpy a měkké techniky, základní terapie… Když jsem uvolňoval trapézy kamarádce Janě, namítla: “Víš, že jsi tu docela potřeba? To by se surfařům hodilo..” A tak jsem začal myšlenku rozvíjet. V současné chvíli stavím Van a těším se, že se synem vyrazíme v létě učit a starat se o naše klienty po evropě. 


Vím, že působíš jako specialista sportní medicíny a záchranář, jak jsi se ale dostal k surfování a k surfovým tréninkům?

Kdysi dávno jsem surfoval, pak nastala pauza, záchranka, gym… Minulý rok mě napadlo se k surfování vrátit - přesně to jsem potřeboval:) A tak jsem se snažil spojit příjemné s užitečným, tedy mou práci se surfingem a prostředím, ve kterém jsem nejradši.Tréninky budou probíhat v Hit Gymu, proč zrovna tato tělocvična?

K Hit gymu mám speciální vztah. Je to totiž místo, kde vůbec nejde o ego, o měření bicáku, ani o “testosteron atmosféru”… Je tam parta pohodových klientů a trenérů, kteří jsou vynikající ve svém oboru. Ve chvíli, když nás navštíví nějaký “Ego chacer” co si hned ve futrech sundavá tričko, moc dlouho se tam neohřeje:) Gym je také pohodové zázemí rodinného typu, kde se naši klienti budou určitě cítit jako doma.


V přípravě jsou taky surf skate tréninky, můžeš nám k tomu říct víc?

To je zmiňovaná část naší “suché přípravy”. Často slýchám od klientů, že surfskate je dost nestabilní a že neví jak na to. Přijde mi to stejné jako učit se sám na surfu… Čirý nesmysl. Na trénincích si vysvětlíme základy “pumpování” tedy jízdy po rovině bez odrážení, a základy jízdy v bowlu. Vždy než se odhodláme k dalšímu kroku, klienti budou mít jistotu v tom, co je probrané. Pro mě je surfskate čistá radost, budu rád, když to budou mít klienti stejně:)>>>Přihlásit se na Surf-trip surfovou přípravu se můžeš už nyní!<<<

blog comments powered by Disqus