News

 
Rozhovor se šampionem!

2. 7. 2019

Vyzpovídali jsme Otíka - Vítěze Mistrovství České republiky a Slovenska 2019. Jaké jsou jeho dojmy? A jak hodnotí letošní šampionát?  


Otíku nejprve bych ti chtěl znovu pogratulovat k vítezství! Jak se cítí nový král českého surfingu? Je tráva zelenější a obloha jasnější? :))

Zdarec, díky moc! Podařilo se no… Štěstíčko přišlo a vlna taky. Jinak vše při starém. Jägermeister stále chutná nejlépe ledově namražený, počasí si dělá, co chce, a nám začíná už 13. sezóna Surf-tripu ve Francii a Španělsku.


Jak bys celkově zhodnotil letošní mistrovství? Jaké byly letos podmínky? Všichni víme, jak to bylo minulý rok s vlnami.  

Myslím, že organizátoři z podmínek letos vytěžili maximum. Vlnám opět moc nepřálo a závod se tak odjel ve dvou dnech, kdy tam přece něco bylo a vlny se lámaly. Každopádně platí, že ten, kdo umí, takby měl zvládnout všechny podmínky, a to se také potvrdilo. V semifinále už zůstali opravdu velmi zkušení surfaři, kteří se na horních příčkách pohybují každoročně. S vlnami prostě nikdo nikdy neví, jednou malé, pak velké a jezdit se prostě musí vše.
Co tvoje výkony? Bohužel jsem tvoji jízdu neviděl, ale prý si celkem „zabíjel“, hlavně ve finále! Co bys nám k tomu řekl? S jakou jízdou si byl nejvíce spokojený?

Výkony… no… odpovídaly podmínkám. :) Zdali jsem „zabíjel“, to bych neřekl, ale jezdil jsem prostě tak, aby mě to bavilo. V prvním heetu jsem nějak vůbec neměl motivaci a spíš jsem si to tam oseděl. Ze čtyř závodníků se jeden nedostavil a další byl začátečník, co se přihlásil ze srandy. A jsou dvě postupující místa. Takže jsem měl jistotu postupu. Navíc losování, to udělalo tak, že jediný můj soupeř byl Timon, kterému je 12 a kterého jsem na tento závod připravoval, takže to byla v podstatě taková lekce. Motivace a chuť surfovat se objevila až v dalších kolech, kdy se trochu zvedly vlny a s nimi i má chuť.


A co konkurence letošní rok? Myslím, že nejednoho fanouška surfingu překvapila finálová účast Timona Mateny, který má pouhých 12 let. Co si o tom myslíš?

Já teď dva roky na závodech nebyl, takže těžko mohu porovnat. Ale myslím, že se tam ti lidi hodně opakují, takže to bylo více méně stejné jako každý rok. Timon je frajer. Jak jsem už říkal, na závod jsem ho připravoval a v prvním kole, kdy jsme byli spolu v heetu, jsem mu pomáhal a radil, aby získal jistotu a dokázal najít dobře bodované vlny. V dalších kolech už to bylo na něm. Pak jsme se sešli opět ve finále, kde jsem mu řekl, že v prvním kole jsme soupeři nebyli, protože postupovali dva surfaři, ale ve finále už je to jen na něm, a přestože budu s ním ve vodě, tak mne musí vnímat ne jako někoho, kdo mu pomáhá, ale jako soupeře. A stejně tak jsem vnímal i já jeho :) Každopádně velký úspěch je to, že se Timon dostal až do finále. Na druhou stranu, kdyby byly ty podmínky jiné, tak by se tak daleko určitě nedostal. Do budoucnao něm ale ještě určitě uslyšíme. :)A otázka na závěr. Nemůžu se nezeptat, jestli se už teď těšíš na příští rok a na tvou obhajobu titulu?

Kdo ví, co bude za rok… Pro nás je priorita náš surfový kemp, který v této době ve Francii probíhá, a ty surfové závody jezdíme tak nějak v mezi čase, když nejsou lekce nebo není třeba dělat něco jiného. Takže uvidíme!>>>Nechej se učit od mistra v září ve Francii. Přihlásit se můžeš zde!<<<*poznámka fotky byly použity z: Surfchamp.czblog comments powered by Disqus