News

 
Surf-Trip destinace aktuálně

1. 3. 2020

Vzhledem tomu, že mnohým z vás se blíží pobyt v některé našich destinací, anebo o pobytu teprve přemýšlíte, připravili jsme pro vás krátké shrnutí informací, týkající se aktuálně probíhající paniky kolem koronaviru.


Následujících řádky jsou především pro všechny, kteří vyráží nebo ještě přemýšlí nad návštěvou Bali, kde budou v měsících dubnu a květnu probíhat jógové pobyty, nebo Srí Lankou, kde se na vás těšíme s dubnovým projektem BE FIT a na jógových pobytech v červenci a srpnu. Vzhledem k tomu, že se obě tyto destinace nachází v Asii, každého asi napadne otázka ohledně koronaviru. Abychom předešli dohadům, tak jsme připravili krátké shrnutí informací, které máme ověřené na základě vlastní zkušenosti, protože v daných destinacích aktuálně pobýváme.Bali ležící v Indonésii, je jednou z mála zemí, kde se ještě žádný případ nevyskytl, přesto už před měsícem zde byla nasazena opatření, které jsou velmi striktní a díky tomu fungují. Stejně jako Česká republika, tak i Indonésie, přestala vydávat víza pro občany Čínské Republiky a také všechny letecké spoje s Čínským územím byly zrušeny. Po příletu na letiště na Bali čeká všechny turisty, bez ohledu na národnost, zdravotní kontrola, se kterou prosím počítejte. Změří vám teplotu a sledují další symptomy onemocnění. Jedná se o naprosto běžnou kontrolu, která je především preventivní. Na Bali probíhá každodenní život beze změn, tak se nemusíte bát, že přijdete o magickou atmosféru ostrova bohů. Canggu, kde naše pobytu probíhají, navíc nepatří mezi oblasti, které by občané z Číny vyhledávali.Na Srí Lance je situace podobná – od začátku výskytu nemoci se zde objevil pouze jeden případ, který byl úspěšně před několika týdny vyléčen. Od té doby nebyl zaznamenán jediný případ. Mimo opatření na letišti, které jsou podobné jako na Bali a jsou především preventivného charakteru, je také každodenní život a turistický ruch beze změny.


Tak i tak doporučujeme sledovat před vaší cestou informace, které vydává Ministerstvo Zahraničí a poskytuje nejaktuálnější informace doporučení před vaší cestou.


Přejeme hodně zdraví a těšíme se na vás, ať už na Bali, Srí Lance, nebo destinacích v Evropě.
blog comments powered by Disqus