Kurz Lanzarote

Surfový kurz a po celý rok. Ubytování u pláže Famara. Odlety kdykoliv.

Video

Základní informace

cena zájezdu:od 6900 Kč
instruktoři:Daniele Carlucci, Roberto Merli
doprava:vlastní doprava, letecky
země:Lanzarote
surfové vybavení:v ceně včetně zapůjčení neoprenu
ubytování:v domě surfové školy/v soukromých apartmánech
pojištění:není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity:nejsou v ceně zájezdu

Program

Kurzy surfování na ostrově LANZAROTE, v surfařské vesnici Famara, probíhají po celý rok. Nemusíte čekat na termín organizovaného SURFTRIPU a surfovat můžete jet už dnes. Kurzy jsou určeny  jak úplným začátečníků, tak pokročilým jezdcům se zájmem o prohloubení dosavadních dovedností, a to pod dozorem zkušených surfařů a instruktorů ve skupinách maximálně osmi lidí. Cena jednoho kurzu surfování zahrnuje 20 hodin výuky v pěti dnech na některé ze začátečnických pláží ostrova Lanzarote.

Výuka probíhá podle níže uvedeného harmonogramu. V ceně kurzu je také plážový oběd v podobě sendviče, ovoce a vody, dále pak zapůjčení veškerého vybavení  včetně neoprenu, základní pojištění a fotografie v malém rozlišení. Výuka probíhá na pěnových prknech a epoxy boardech, které jsou pro začátečníky a mírně pokročilé jezdce nejideálnější. K dispozici jsou i laminátové nebo epoxy shortboardy a longboardy pro pokročilejší jezdce, kteří nemají vlastní výbavu. Vzhledem k tomu, že se nejedná o klasický surfařský kemp, ale pouze kurz, nezahrnuje cena žádný doprovodný program.


Ubytování

V ceně surfařského kurzu je zahrnuto ubytování (7 nocí) v některém z domů surfařské školy (4 -6 lidí), a to jen pár kroků od oceánu. Na ubytování v soukromých apartmánech po dvou a více lidech se vztahuje příplatek ve výši cca 200 - 300 Kč/den.


Doprava

Doprava na Lanzarote je individuální. V případě zájmu zajišťujeme charterový let přímo z Prahy, a to každý čtvrtek. Cena je 10900 Kč (11400 Kč včetně pojištění).  Doprava na surfařské spoty po celém ostrově je zahrnuta v ceně kurzu surfování. 

DOPRAVA PO VLASTNÍ OSE

1. Odlet z Frankfurt Hanh s www.ryanair.com – třikrát týdně létá na Lanzarote přímý let z Frankfurtu (HHM). Cena zpáteční letenky je cca 80 EUR.

2. Odlet z Prahy s www.easyjet.com – nevýhodou je noc na letišti, výhodou je dobrá cena. Možný itinerář je například Praha - Londýn Gatwick, Londýn Gatwick – Lanzarote (Arrecife) a zpáteční pak Lanzarote (Arrecife) - Londýn Gatwick,  Londýn Gatwick – Praha. Při včasné rezervaci se můžete dostat na cenu 6000 Kč.

3. Vyhledání letenek na  www.skyscanner.cz - veškerá spojení na Lanzarote najdete na této adrese. S vyhledáním a zakoupením letenky vám rádi pomůžeme.


Cena

Základní cena pobytu je 6.900 Kč bez letenky a 17.800 Kč včetně letenky.  Pro více unformací pište na crew@surf-trip.cz


Lokalita a podnebí

Kanárské ostrovy jsou místem věčného jara s ideálním podnebím. Jejich „uzdravující“ klima bylo od počátku osmnáctého století označováno za zázračné a doporučováno doktory k léčbě nemocí dýchacího ústrojí. Některé ostrovy patří k zapomenutým rájům Atlantického oceánu. Díky kvalitním vlnám je evropští surfaři nazývají „Havajskými ostrovy Atlantiku". Na Lanzarote se nachází i slavný spot El Quemao, zvaný „evropský Pipeline“. 

Vulkanický národní park Timanfaya dělá z Lanzarote nejpodivuhodnější a nepřekvapivější místo celého Kanárského souostroví. Pod hlavičkou UNESCO bylo vyhlášeno i biosférickou rezervací. Jeho nezapomenutelná panoramata doplněná výsledky vulkanické činnosti jsou ještě kouzelnější ve chvíli, kdy zjistíte, že ze všech kopců je vidět až k oceánu.

Slunce na Lanzarote svítí nepřetržitě, prší jen výjimečně. Teplo na plážích je také v zimě, po většinu času tak potřebujete jen plavky. Na večery se hodí dlouhé kalhoty a mikina. Do vody je potřeba neopren (ideálně o síle 3´2´´), za teplejších dní postačí i krátký, popřípadě boardshortky.  Pokročilým jezdcům doporučujeme gumové boty do vody, které ochrání od ostrých korálů. Minimální denní teploty se pohybují okolo 19°C, maximální pak dosahují 27°C. Teplota vody je 20-23°C, v zimě o něco méně.


Program kurzu

Program kurzu pro začátečníky:

 • jak si vybrat neopren a jak s nim zacházet
 • jak zacházet se surfařským prknem, základní typy a nezbytné vybavení
 • vstup do vody, základní techniky překonávání zlomených vln
 • otáčení prkna na vodě, pozice na prkně
 • výběr vln, pádlování, timing
 • pravidla chování ve vodě a během surfové výuky
 • základní technika postavení se na surfu
 • rovná jízda na vlně
 • první zatáčky doleva a doprava v pěně
 • historie surfingu
 • teorie přílivu, odlivu, mořských proudů a předpověď počasí

Na surfařský kurz na ostrově Lanzarote se můžete přihlásit kdykoliv prostřednictvím e-mailu crew@surf-trip.cz.Jak se přihlásit?

Ubytování, surfové kurzy, zapůjčení vybavení a další služby si můžete objednat kdykoliv v průběhu roku na adrese crew@surf-trip.cz. Uveďte datum pobytu a služby, o které máte zájem, dále pak jméno, příjmení, adresu a telefon, na kterém vás budeme obratem kontaktovat.

Zeptejte se