Když to děláš blbě, radši to nedělej vůbec

Když to děláš blbě, radši to nedělej vůbec

 

Sedím na posteli u sebe v pokoji. V našem kempu. V Dominikánské republice. Odstřihnutá od Evropy, od domova. I když restrikce kvůli šíření korona viru začínají i tady, rumu máme naštěstí dostatek a času taky. Udržujeme si hladinku, dobrou náladu a vizi, že jsme za pár dní v pořádku doma. A já si konečně sedám k reportu z prosincového Bali. Mírně opožděně, klasika.

Takhle, nejsem žádný sportovní maniak. Surfování, jasně. Kolem fitka jsem párkrát prošla a párkrát zabloudila i dovnitř. Jinak sem tam ze zvědavosti něco vyzkouším, na pohodu. Proto mě překvapilo, když volba na našeho zástupce vyslaného v prosinci na Bali, kde se měl uskutečnit první pobyt Be Active, padla na mě. Smíšené pocity. Bali super, ale cvičení? Já? V tom vedru? Tak ukaž.

 

Celý pobyt je v režii surf-tripu, Riviera House, kteří poskytují ubytování a zázemí v samém srdci Canggu, a hlavní hvězdy, bez které by to nešlo, trenérky Gabči Mackaničové (alias @sexykecky). Gabča je neskutečně pozitivní člověk a svým hecováním a povzbuzováním z vás na konci tréninku vyždímá dalších 10 dřepů (pardon, squatů), ani nemrknete. Na Bali žije už dlouho, vybudovala si super kariéru a renomé, má spoustu kontaktů a zná tam snad každý kámen a každý bar. A to se hodí.

 

Gabča nám před cestou poradila, na co se připravit, co si s sebou vzít a co nechat doma, takže jsem do kufru naházela věci podle návodu, přibalila adventní kalendář a čokoládu pro kolegy na Bali, a jelo se na letiště. V Denpasaru mě na letišti přivítal usměvavý Gede a odvezl mě na Rivku. Tam jsem se hned zabydlela v útulném bambusovém gazebu, kochala se výhledem z postele do tropické zahrady a větrák jsem zapnula na maximum, ještě jsem vstřebávala tu facku z vedra, kterou člověk dostane, když vyleze z letiště. Než jsem odpadla kvůli jetlagu, pozdravila jsem se s Domčou, Ráďou a Trisnou z Rivky a seznámila jsem se s Gabčou, která se zrovna vrátila z roadtripu na motorce kolem celého ostrova.

 

A pak už se jen čekalo, až bude naše skupinka kompletní a začneme makat. Nejdřív byl na programu kondiční test, aby si Gabča udělala obrázek, jak jsme na tom s fyzičkou a jestli máme nějaká pohybová omezení, která by vadila při cvičení. Upřímně, myslela jsem si, že vypustím duši. Opakovali jsme dokola sérii sedmi cviků a snad nikdy jsem si nepřipadala tak marná. Odpadla jsem u páté série. Ostatní se s tím poprali statečně.

 

Další dny už to jelo jak na běžícím páse. Střídali jsme ranní workouty na pláži s nácvikem techniky a kruháčema ve vyhlášeném fitku Nest. Den za dnem jsem se cítila líp, fyzicky i psychicky. Parta si skvěle sedla a hecovali jsme se navzájem. Po třech dnech cvičení jsem chodila jako stoletá stařenka a hekala jsem, když jsem si kamkoliv sedala nebo naopak vstávala. Strašně mě bolely nohy. Ale i to k tomu patří, aspoň měli ostatní o zábavu postaráno. Přišel den volna a jelo se na výlet k vodopádu Nung Nung. Mojí radost z toho, že nohy si chvíli odpočinou, pokazil fakt, že k vodopádu vedlo asi 500 schodů (v mých očích spíš tak 1000). Příroda nádherná. Kochali se všichni, a tak ani neremcali, než jsem se dohrabala zpátky k autu.

 

Kromě toho, že je Canggu místo se špičkovýma posilovnama a širokou fitness komunitou, je to gastro ráj. Snad nikde jinde jsem neviděla takové množství bister, kaváren a warungů na jednom místě, kde člověk s výběrem těžko šlápne vedle. Cokoliv si dáte, ať je to pestrobarevná acai bowl, čerstvě namletá káva, některé z xx druhů lahodných smoothies, nasi goreng nebo mix zeleniny, masa a rýže z warungu za rohem, stáváte se food bloggerem a musíte si všechno fotit jako blázen, jak dobře to vypadá. Navíc, po cvičení to všechno chutná dvojnásobně dobře.

 

Volné chvíle jsme trávili surfováním, příjemným posezením na pláži, na Rivce v bazénu s Bintangem a s čerstvými kokosy v ruce (mimochodem, Rivka se vzorně o náš pitný režim starala, pivo i kokosy nikdy nedošly a navíc jsou tam k dispozici bambusová brčka, která si můžeš koupit domů jako suvenýr, doporučuju), večer jsme se vypravili do některého z místních beach clubů a barů, třeba na živou hudbu do Deusu, na místního Elvise s kapelou do Sunny café, koukat na skejťáky do Pretty Poison nebo tancovat do Old Mans. Všude se snadno dostaneš na skútru, můžeš si ho půjčit přímo na Rivce a nebo si stáhneš aplikaci GoJek a jsi v cíli bez stresu z řízení a za pár korun. Nebo teda rupií. A taky se tam skvěle nakupuje! Ať už přímo v Canggu, na trzích nebo v designových buticích, tak i kousek dál v Kutě, kde je několik surfových outletů. Jo a další pecka, jen pár kroků od Riviery si zajdi na masáž. Je to 60 minut nadpozemskýho blaha a zase, za pár korun, tvoje tělo ti po vší té tréninkové zátěži poděkuje a budeš se cítit jak na obláčku.

 

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo opakování kondičního testu na konci pobytu. Pořádně jsme se do toho opřeli a za pár minut bylo hotovo. Zvládla jsem to! Všechny série a cítila jsem se skvěle! Nechápala jsem, jaký pokrok člověk udělá za dva týdny. Byl to super pocit. A taky máš možnost dát si s Gabčou individuální trénink a konzultaci, kde spolu proberete, co na sobě chceš změnit, co je tvým cílem, tvoje stravovací návyky, atd. Dostaneš rady, co a jak často cvičit, co si s čistým svědomím dopřávat a čemu se vyhýbat.

 

Říkáš si, co se dá změnit za dva týdny? Jasně, za tak krátkou dobu nemůžeš čekat zázraky a novou postavu, ale skvěle tě to nakopne a jestli se sebou chceš něco udělat, tohle je výborná příležitost, jak začít. Každý trénink byl jiný, Gabča na lekce zvala i své kamarády, další instruktory z Nestu. Kromě toho, že to jsou fakt fešáci, to jsou všechno profíci a pod jejich vedením jsme se učili správně dělat squaty, zvedat činky, přehazovat obří pneumatiky, posilovat s kettlebelly, atd. Protože když to děláš blbě, radši to nedělej vůbec. Jenom si ublížíš.

 

Takže když to shrnu, super parta, parádní zázemí, hromada legrace a taky dřiny, která stojí za to. Máš ze sebe lepší pocit a líp se cítíš. Usmíváš se a nevíš proč. Fakt to funguje. A je jen na tobě, jestli chytíš příležitost za pačesy a budeš ve cvičení pokračovat po návratu domů.

 

Doufám, že se vidíme na Bali 11. 11. – 25. 11. 2020!

https://www.surf-trip.cz/destinace/be-active-bali/

 

Drž se, opatruj se a neboj, zase bude líp!

 

M.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli