Living the dream

Living the dream

Další doporučená denní dávka karibské pohody je od Anet, která si spolu s Rendou zvolila Dominikánu jako jednu ze zastávek na cestě kolem (téměř) celého světa. Děkujeme!

Žili jsme rok v Kanadě! Byla tam kosa jako prase, takže jsme se s mým přítelem Rendou nemohli dočkat sluníčka. O Surf tripu jsem již nějakou dobu věděla, ale nikdy jsme na kempu nebyli, takže když jsem Rendovi navrhla, ať jedeme do Dominikánské republiky, učit se surfovat, byli jsme domluvení za 2 minutky.

Dominikána nás v březnu přivítala nečekaným deštěm, ale po pár dnech se vyjasnilo a jelo se surfovat. Vlny byly velké, ale to nás, úplné začátečníky, rozhodně netrápilo, jelikož jsme se šli učit na pěnu. Po první lekci nás z vody museli volat několikrát, tak moc nás to bavilo. Renda bohužel chytil bacila a lehnul. Začalo znovu pršet, takže to tolik nevadilo. Když se ale po pár dnech opět udělalo hezky, nemarnili jsme ani chvíli a začala pořádná aktivní dovolená, pro ranní ptáčata v 7 odjezd na surf, lekce s místními instruktory, spálené xichty, výlety s úžasnou Marťou, která se o nás starala jako o vlastní – dobrodružný canyoning, ochutnávka rumů, šnorchlování, krásné pláže, dokonalé jídlo. Byl s námi také surfařský borec Baza, kterého jsem ve volných chvílích neustále otravovala otázkami o surfování a oceánu obecně, Bazo promiň! Verunka zase každé odpoledne vedla luxusní lekce jógy, namastíčko!

Kromě super lektorů se v Karibiku sešla i úžasná parta lidí. Karaoke s Peťou je vyloženě nezapomenutelným zážitkem, stejně jako večerní drinky v Mojito baru s Kubou a Petrem, hraní karet a tancování bachaty s Peťou a Martinem, zdravé obědy s našimi doktorkami, prokecaná plážová odpoledne s Darčou a mnoho dalších vzpomínek s ostatními výletníky :). Příště pojedeme rozhodně znovu, aby si to všechno mohl užít i můj Renda, který tento trip promarodil.

Od surfem nepolíbeného začátečníka jsem se v Dominikáně dostala k pravidelným take offům v pěně, naučila jsem se zatáčet a párkrát jsem se podívala i na line up (většinou mě pak sejmula vlna, ale alespoň jsem trénovala pádlování pokaždé, když jsem se na ten line up snažila dostat). Děkuji Surf tripu, že jsem se mohla naučit základy surfování a děkuji všem těm lidem, díky kterým to ve vodě, i mimo ni, byla taková zábava. Světová pandemie koronaviru byla pro nás v tu chvíli vlastně jen taková malá nepříjemnost, tedy do doby, než se musel řešit odjezd. Ale i to se zvládlo.

Tak snad se brzo zase někde uvidíme! Že by na Bali nebo třeba Srí Lanka?


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli