PROBUZENÍ V RÁJI ANEB TŘI HOLKY NA TRIPU

PROBUZENÍ V RÁJI ANEB TŘI HOLKY NA TRIPU

Co doma? Namíchejte si drink, nohy dejte na stůl a nalaďte se na pohodovou karibskou vlnu. Nádherný report z Dominikány nám poslala Julča. Moc děkujeme a přejeme příjemné čtení!

Probudím se. Otevřu oči a zjistím, že je něco jinak, naprosto jinak. Zaposlouchám se a uslyším zpívat ptáky. Tolik různých zvuků, tónů, to je nádhera. Rozhodnu se tedy vstát z postele. Otevřu dveře a zůstanu stát s otevřenou pusou.

Nevěřím svým očím. Můžu být na tak nádherném místě? Stojím na podlaze z barevné mozaiky a kolem mě jsou palmy a plno dalších keřů a stromů, které nevím jak se jmenují, co ale rozhodně vím je to, že se mi tohle místo už navždy vryje do paměti.

Přesně takhle jsem se cítila první den v Dominikánské republice a to konkrétně v Ali´s surf camp. Do Dominikánské republiky jsme přiletěli večer, když už byla všude tma a taky po 24 hodinovém cestování, takže moje ranní probuzení bylo veliké BOOM. Jinak se to prostě ani říct nedá. Po tomhle velikém BOOM (jak já říkám), jsem se vydala na snídani a přišlo další velké BOOM. Snídaně ve stylu švédských stolů obsahovala volská oka, slaninku, granolu, jogurt, výborné housky (fakt mega mňam, už ted´ mi chybí), burákové máslo, plno místních marmelád, palačinky s banánem a čokoládou, dozrálou a naprosto slaďoučkou papáju a ananas a jako hřeb tady toho food porna si nechávám AVOKÁDO. Miluju avokáda a jaký byly tam? NAPROSTO NEJLEPŠÍ!

 

OLA PAPITO!

Fráze, kterou to celé začalo. Když jsem tohle slyšela, věděla jsem, že bude dobrý den. Pokaždé, když zaznělo ,,Ola Papito“, nasedli jsme na náš přepravní vůz (na lavičky připevněné ke korbě auta) a vyjeli jsme směr Playa Encuentro, kde jsme SURFOVALI (emoji: jedno velké srdíčko).

A víte co přišlo? Další velké BOOM! Přicházím na pláž. Mezi tím co míjím stromy, slyším šumění moře a cítím na kůži sluníčko, které se prodírá skrz zelené listy. Konečně dojdu na pláž. Vnímám, jak se mě po noci chladnější písek prodírá mezi prsty, paprsky hladí po kůži, oceán zpívá. Zavřu oči a jen si užívám tu chvíli, ten moment. Takhle bych už mohla zůstat napořád.

Hodit lycru na sebe, namazat BaZinkem, vzít surf pod paži a jde se na to. Surfování v Dominikáně se dá shrnout jedním slovem. PERFEKTNÍ! Za celou dobu, co jsme tam byli, byly vlny naprosto skvělý. Neznám lepší způsob jak začít den, než skočit do vody s prknem. Voda vás hezky osvěží a nabije energií. Ze začátku si sice trošku zapádlujete, ale to vás aspoň pěkně probudí a rozhodně to stojí za to. Ať už se vydáte na pěnu, anebo na line-up, máte se rozhodně na co těšit.

 

 

Sedím na prkně na moři. Je ráno, něco okolo čtvrt na osm. Sluníčko pomalu vychází a ozařuje hladinu. Nohy ponořené do vody se mi lehce kmitají a já pozoruji moře rozléhající se přede mnou. V tenhle moment můžu s jistotou říct, že jsem šťastná. Kolem mně sedí na prknech další lidé, moji přátelé, které jsem díky surf-tripu poznala. Začíná přicházet série vln. Okamžitě uleháme na prkna a pádlujeme tak, jak jen nejsilněji dokážeme. Nejlepší je, když se někomu povede opravdu tu vlnu chytit. Tolik radosti, kolik dotyčný má. Ale i lidi okolo. Surfaři jsou tak neuvěřitelně skvělí, milí, usměvaví a v pohodě lidi.

Já jsem si sice line-up sjela nejvíc po kolenech, ale byla to fakt sranda a aspoň mám cíl, proč znovu surfovat. Ale ne, surfovat bych šla tak i tak protože…. To se nedá ani popsat, to prostě člověk MUSÍ ZAŽÍT. Aneb jak surf-trip říká, LIFE IS BETTER WHEN YOU SURF!

A pro ty, co si to dočetli až sem. Neváhejte, kupte letenku a odjeďte do zahraničí vzhůru novým dobrodružstvím. Surfování za to stojí.

 

 

Děkuju moc všem za společně strávený čas. Barče a Brutomovi za skvělé karetní parťáky a mistry videa a fotografie, Alíkovi a Marťasovi za živou hudbu z Brugalu a ohnivou show, Kubovi za pozitivní myšlenky, Helče a Jítě za to, že tam se mnou byly.

Taky velké díky místňákům. Daviemu, který se nám od samého začátku věnoval v surfu na 100%. Wimimu, díky kterému jsem si splnila sen a zkusila si Kitesurf (sice jsem zůstala jen na pláži, ale jako lidi, co si budem, není to žádné peříčko). A taky Brianovi a Titovi, kteří nás hned přibrali mezi sebe a byli dobrými soupeři v kulečníku.

Největší díky však patří Martě za to, jak se o nás pěkně starala a ukázala nám naprosto kouzelná místa a samozřejmě taky Bazovi za skvělé surf rady, surf couching, videjka a BaZinek. Jste oba dva naprosto nejlepší.

DĚKUJU.

Psáno s láskou v srdci, hlavou v oblacích.

Julda


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli