VÍM JISTĚ, ŽE SE NA SRÍ LANKU VRÁTÍM

VÍM JISTĚ, ŽE SE NA SRÍ LANKU VRÁTÍM

Verča s námi poprvé vyrazila na Surf-trip na Srí Lanku. Moc jí děkujeme za sepsání krásného reportu a těšíme se, až se s ní zase potkáme na vlnách.

Září 2019, těsně po bonusech sedím v kanclu na Budějovické a říkám si, udělej něco pro sebe a leť. Bali, Srí lanka, nebo snad divoká Indie? Táhne tě to na místa, která jsou spojená s jógou, s oceánem… Srí-Lanka, to je to místo kam se vydám s batůžkem a sama a na tři týdny! Na drinku ve freeride baru mne nasměrují na Surf-trip a Otíka Olivu. Na konci ledna 2020 brzy ráno přilétám do Kolomba, miluji, když na mne dýchne klima tropů a místní chaos. Řidič mne odváží na jih do města Matara. Chvilku jsme SK Town s řidičem hledali, ale jsem tady!

Přivítá mne Vítek, to je surfař se zrzavými vlasy a je členem místní Surf-tripové crew. Ukáže mi pokojíček, já si tam hodím batoh, dám si sprchu, natřu bílou kůži padesátkou a vyrážím tuktukem do supermarketu. Po chvilce pochopím, že zběsilá jízda není výjimkou a že to ti kluci Srílanští mají vlastně pod kontrolou a v řidičské schopnosti muže s rudými zuby začínám věřit. Přijela jsem na kouzelné místo, představte si to, začínám den mladým kokosem, tréninkem surfování, krásnou a vydatnou snídaní, kávičkou, rozhovory s lidmi co mně baví, mažu si namoženiny z ranní season Ayurvedickou mastí a nespěchám, nikam.

Úplně jsem vypla, hlava přestala produkovat myšlenky, co zatěžují. Jak skvěle cítí se tělo, které je po několika dnech burácení ve vlnách a protahováním na jógamatce vážně mňam, cítí se i mysl, duše je tak nějak lehčí a mezi rty jakoby vám zůstávalo zrnko rýže, které tvoří krásný vnitřní úsměv. Cítila jsem se svobodná jak snad nikdy předtím.

Po týdnu, když už bylo opravdu jen teď a tady jsme se s partičkou fajn holek, a ne žádných fajnovek, vydaly na Vysočinu Srí Lanky a byla to nádhera. Rozmanitost Srí-Lanské přírody, zeleň, čaj, kopce, vodopád, na který čučíš, když ráno snídáš, zážitek z vlaku mezi místními… Po pár dnech se vracíme zpět do campu, už se mi stýská po prkně, po překonávání strachu z divokého oceánu. A tak z týdnu v campu, v komunitě, byla nakonec celá dovolená a stala se nezapomenutelnou.

Jsem zamilovaná a vím jistě, že se na Srí-Lanku vrátím.

Veronika

Související články
Pokročilí surfaři míří na Lanzarote!

Představujeme horkou novinku tohoto podzimu, dva týdenní surfové kurzy pro pokročilé jezdce. Chci progres Lanzarote je surfový trénink, který jsme připravili s naším kamarádem, profesionálním surfařem a koučem řady úspěšných jezdců (i neméně úspěšných instruktorů Surf-Tripu) Gustavem Barretem. Chceš lepší vlny, delší jízdy i radikálnější zatáčky ještě letos? Čti dál!

číst více
Magdy silvestrovské předsevzetí? Surf kurz!

Mé silvestrovské předsevzetí na nadcházející rok? Odjet surfovat, vydat se na surfařský kurz. Touhu po dobrodružství ještě umocnila pandemie koronaviru, která na nějaký čas znemožnila cestování, takže jsem na nic nečekala a cestu, která mě unese na vlně zážitků zrealizovala. Toužila jsem vyzkoušet něco nového, na chvíli uniknout od ruchu velkoměsta a vypnout, což se […]

číst více
Nakopni svůj progres, je tu surfování ve Španělsku!

Toto léto se na Surf-Tripu věnujeme skutečnému surfovému progresu! Pokud se mezi 20. a 30. červnem přihlásíš na klasické letní pobyty / ve Španělsku nebo dáš přednost zářijovým pobytům pro pokročilé, máme pro tebe dárek, který tvůj surfing posune o několik levelů, roků a surfařských kurzů dopředu! Protože není nic lepšího než se vidět na […]

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli