Srí Lanka – Ptáme se za vás

Srí Lanka – Ptáme se za vás

Ahoj v novém roce! Protože se nám množí dotazy ohledně Srí Lanky, požádali jsme naše srílanské reportéry, Špáťu a Sísu, o informace přímo z místa dění. A tak vznikl rozhovor s návštěvníky našeho Sea You Housu. Přeči si, jak cesta na Srí Lanku probíhala, co je překvapilo, jaká omezení je na ostrově čekala a hlavně… jestli už si sjeli svoji životní vlnu!

Tak jdeme na to!

 • Jak proběhla cesta na Srí Lanku? Co jsi musel mít v rámci COVID opatření?
  Cesta na Srí Lanku proběhla téměř podobně jako klasicky roky předtím. Když si člověk odmyslí roušky po celou dobu v letadle i na letišti a pár papírů navíc, nic se nezměnilo.
  Co jsme museli mít navíc, byl příjezdový zdravotní formulář, negativní PCR test a abychom nemuseli na místě do karantény, tak také dokončené očkování na Covid.
  Bez očkování bychom sem ani nejeli, trávit několik dní z dovolené na hotelu není moc lákavé.

 

 • Zaskočilo tě něco? Byly na cestě nenadálé komplikace?
  Zaskočilo nás plné letadlo. Čekali jsme pohodlí a celé trojsedačky jen pro sebe. Místo toho nám hlavy padaly do uličky nebo na cizí rameno. Komplikace jsme zaregistrovali u lidí, kteří neměli nějaký z již zmiňovaných dokumentů.

 

 • Na jaký film jsi se v letadle kouknul?
  Trochu jsem si připomněl písničky od Queenů a shlédl Bohemian Rhapsody. Byl taky pokus o nějaký detektivní film, ale ten jsem víceméně prospal.
 • Kolik lidí v letadle bylo a co sis dal za jídlo?
  Jak jsem už říkal, první i druhý let byl skoro plný. Při druhém letu a přistání na Maledivách vystoupilo 80 % letadla, na Srí Lanku teda tolik lidí neletělo, i tak nás ale počet cestujících dost překvapil.
  Jídlo byla klasika, od všeho trochu. Objevila se vajíčka, sendvič s balkánským sýrem, kaše s přírodním kuřecím plátkem a dezerty, které nikdy nestály za to. Jo a taky pivo a pivo.

 

 • Jak je na See You house? Jsi tu už po několikáté, co se změnilo?
  Dorazili jsme sem tuto sezónu mezi prvními, a tak si to užíváme.
  Jsme tu už po několikáté, takže už jsme vlastně téměř lokálové. Sea You House je pecka, skvělé místo pro setkání českých surfařů.
  Pamatujeme, kdy tu ještě byl starý dům a ten progres je famózní! Máte tu úplně všechno, dokonce i burgery 😀 a výbornou českou kávu.
  Mimo to se změnilo moje surfování, už to trochu i umím.
 • Vnímáš na Srí Lance COVID opatření? Jaká jsou? Jak moc ovlivňují tvou dovolenou?
  Tady nosí všichni roušky všude a pořád. Ať už jdou sami po ulici, nebo jedou na kole. Takže se snažíme dodržovat toto jedno „omezení“ také. Před cestou na pláž je ale necháváme na pokoji. Žádná další omezení jsme zatím nezaregistrovali. Krámy, restaurace i stánky s ryží nebo s rýží jsou otevřené. Stejně tak liker store :D.
  Nemůžeme tedy říct, že by nás něco vyloženě omezovalo. Naopak, slunce svítí, vlny jsou a jídlo také.

 

 • Co plánuješ během pobytu? Nějaké výlety? Jde to?
  Rozhodně plánujeme co nejvíc surfovat. Takže co nejdéle zůstat u vás v Sea You Housu. Jeden výlet v nedalekém okolí jsme už stihli a viděli sloní rodinku.
  Cestovat po ostrově se dá, víme, že se nedávno jeden pár vydal na pár dní do vnitrozemí do hor. To už máme odškrtnuto z předešlých let a určitě můžeme doporučit.

Sea You house bude na Srí Lance otevřený až do března a, stejně jako v uplynulých letech, si můžeš objednat celý Surf-Trip balíček s lekcemi a výlety, nebo si jednoduše zerezervuj jen samostatné ubytování a další program, od jógy po surf a výlety, si dokoupíš na místě.

Přihlásit se můžeš na našem webu.

Aktuální informace k cestování sleduj na webu MZV.

Těšíme se na viděnou v roce 2022!

SURF-TRIP crew


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí