Sri Lanka

Schedule
Tour Map
Reviews

Sri Lanka

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Ubytování hned u pláže, bez zbytečného dojíždění za surfováním, nadstandartní služby, čeští profesionální instruktoři jógy a surfování.

cena ubytování: ubytování od 300 Kč za noc
čeští instruktoři: Martin Špatenka – surf, Sísa Semenská – jóga
doprava: vlastní doprava, letecky
země: Srí Lanka
surfové vybavení: veškerá výbava k zapůjčení
ubytování: ubytování v dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou u pláže, možnost klimatizace
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: poznávací výlety, safari, pozorování velryb, masáže, rybolov, jóga

Dostupné termíny

 

Sea You House je otevřen od poloviny listopadu 2021 do poloviny dubna 2022 a můžete využít uvedených vypsaných termínů, nebo třeba pouze ubytování v době provozu našeho Sea You Housu. Doporučujeme kombinaci kempu s prodlouženým pobytem u nás nebo s dalším cestováním po Srí Lance.

POZOR na aktuální covid opatření, o kterých byste měli vědět! Vzhledem k epidemiologické situaci ve světě doporučujeme před vaší cestou sledovat web ministerstva zahraničí, který zde shrnuje aktuální opatření týkající se cestování na Srí Lanku. Nebo se podívat přímo na Srí Lanksé webové stránky Hello again, kde jsou sepsány aktuální požadavky pro cestu.

 

Aktuální podmínky vstupu tedy jsou:

 • cestovní vízum ETA
 • vyplněný online zdravotní formulář Health declaration form
 • povinné COVID-19 pojištění v hodnotě 12 USD
 • potvrzení o ukončeném kompletním očkování na Covid19 v angličtině – v případě, že očkování nemáte, je nutná 14 denní karanténa. Případně sledujte informace na webu ministerstva, kde jsou uvedeny další výjimky z této povinnosti.

 

Všechny dokumenty je nutné mít vytisknuté a připravené už před odletem na Srí Lanku. Měly by být kontrolovány leteckou společností a dále imigračním úředníkem na příletu do země. Od 1.1.2022 je potřeba vyplnit zdravotní formulář Health declaration form online. Papírová verze, dříve vyplňovaná v letadle, by neměla být od nového roku akceptována.

Máte-li dotazy, napište nám na email crew@surf-trip.cz .

 

SEA YOU HOUSE

Surf-trip nabízí zázemí pro pokročilé surfaře, začátečníky i pro cestovatele po krásách Srí Lanky a nově také pro milovníky jógy. Vzdálenost ubytování několik metrů od pláže ocení nejen surfaři, ale také rodiny s dětmi a profesionální plážoví povaleči. Lokalita je v dostatečné vzdálenosti od turistických resortů a letovisek. Komfort a nadstandardní služby vám pak uprostřed autentického prostředí ostrova, pár kroků od džungle, zajistí čeští organizátoři.


UBYTOVÁNÍ

Hlavní ubytování Sea You House leží na jižním pobřeží ostrova v klidné domorodé vesnici Meddawatta / S.K. Town. Díky městu Matara je tato lokalita snadno dostupná. Masová turistika je tu prozatím neznámým pojmem a příroda si tak uchovává svou krásu, nedotčenost a prázdné pláže lemované palmami. Lokalita je v klidné, bezpečné a přátelské části, která je v dostatečné vzdálenosti od hlučné dopravy hlavních cest.

Ubytování v našem úplně novém Sea You Housu nabízí dvoulůžkové pokoje se stropním větrákem, případně s klimatizací. Pokoje mají vždy vlastní koupelnu s teplou vodou. K dispozici je společné vnitřní i venkovní posezení, velká terasa, zázemí na cvičení jógy, Wifi připojení a kuchyně s místní restaurací.

Ve vesnici nabízí Surf-trip ubytování také mimo hlavní domek, hned v sousedství, do minuty chůze od pláže i od hlavního surfhousu (do 50 – 100m). Tyto dvou a třílůžkové pokoje, které jsou zařízeny především pro nenáročné, mají každý vlastní koupelnu s toaletou.

Pro více informací nebo pro sestavení individuální objednávky nás kontaktujte na email crew@surf-trip.cz, případně na whatsapp: 00420 721 559 411.


STRAVOVÁNÍ

Místní restaurace nabízí pálivé i nepálivé speciality místní kuchyně nebo evropské menu. Za příplatek ubytovaným hostům nabízíme snídaně. Typickým jídlem na ostrově je rýže, zeleninové kari nebo směs těstovin a zeleniny zvaná kotu rotti. Doporučujeme ochutnat rozmanité druhy tropického ovoce. Hned v sousedství jsou další restaurace s různou nabídkou místních i evropských jídel v různých cenových kategoriích.


SURFOVÁNÍ

Palmami lemovaná pláž u Sea You Housu byla pro turisty ještě nedávno úplně neznámá. Proto se jí ještě dnes říká „secret spot“. Lidí je tu méně než na ostatních plážích a vlny jsou dokonalé pro úplné začátečníky i zkušené surfaře.

Díky písčitému dnu vás ve vodě nepřekvapí nástrahy v podobě mořských ježků nebo kamenů, se kterými se můžete setkat na většině spotů Srí Lanky. Sea You House má vlastní půjčovnu surfů a surfového vybavení. Dále nabízí lekce pro začátečníky a pokročilé jezdce v českém jazyce, photoshooting a videoshooting s následným rozborem a radami. Pokročilým jezdcům rádi poradíme s orientací po okolních spotech.


JÓGA A CVIČENÍ

Hlavní dům Sea You House disponuje také velkou zastřešenou terasou, určenou pro cvičení jógy, kompenzační cvičení nebo kruhové tréninky. Od listopadu do dubna zde probíhají lekce jógy pro začátečníky i pro zkušené jógíny pod vedením profesionální lektorky jógy z Česka. Terasa je vybavena jóga matkami, cvičícími pěnovými bloky a popruhy. Dále jsou k dispozici pomůcky na kruhové cvičení jako jsou kettlelly o různé váze, švihadla a fyzioterapeutické doplňky.  Během svého pobytu se můžete přidat na právě probíhající lekce nebo si objednat přímo předem balíček zahrnující jógové lekce a meditační cvičení.


DOPRAVA

Na Srí Lanku je z České republiky dobré letecké spojení. Výhodné lety najdete jak z Prahy, tak z Vídně.  Hlavním letištěm je na Srí Lance Colombo. Zpáteční letenka se pohybuje okolo 15.000 Kč. Často se dají koupit i letenky za akční ceny. Doporučujeme především letecké společnosti Qatar, Emirates nebo Turkish airlines. Na Srí Lanku také lítá nízkonákladová společnost FlyDubai.

Doprava na Srí Lance je zážitkem sama o sobě, díky velkému množství autobusových linek a vlakových spojů není zase tak složitá. Do městečka Matara, které leží 5 kilometrů od surfhousu, je možné přijet přímým vlakem nebo také autobusem z Colomba. Cesta trvá cca 4 až 5 hodin, může se ale nepředvídatelně prodloužit. Zpoždění vlaků je obvyklé a dosahuje i několika hodin.

Surf-trip house nabízí vyzvednutí na letišti. Stačí nás informovat  e-mailem nebo přes Whatsapp o čase vašeho příletu a zapsat se do naší tabulky příletů.

Odkaz na tabulku příletů: https://teamup.com/ksh43r8y7isgztbx5b

Cena za auto (max 6 osob) je 18 000 rupií. Na místě také rádi zajistíme pronájem motorky. Pokud chcete řídit sami, nezapomeňte mezinárodní řidičský průkaz. A pozor! Na Srí Lance se jezdí vlevo.


PODNEBÍ

Srí Lanka je tropická země, ve které se střídá období sucha období dešťů. Do jižní a jihozápadní části ostrova přináší monzun déšť od května do srpna, do severní a východní části pak monzun přichází v říjnu a trvá do ledna. Monzunové deště jsou většinou velmi silné, ale krátké. Ideální dobou k návštěvě Surf-trip House je zimní sezóna, tedy období od listopadu do dubna. Dešťové srážky pak přicházejí od konce dubna do července. V sezóně (listopad – duben) je stálá teplota vzduchu 30°C, teplota vody se celoročně pohybuje mezi 27°C – 30°C.


CENÍK

Balíčky začínají sobotním příjezdem a společnou večeří, samotné lekce a daný program začínají od neděle. Pro sestavení individuální objednávky nás kontaktujte na email crew@surf-trip.cz, případně na whatsapp: 00420 721 559 411.

Surf kemp pro začátečníky: 8.900 Kč

 • 7 nocí ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích s koupelnou
 • tři surfové lekce a zapůjčení vybavení po zbytek týdne
 • 1 lekce jógy
 • videocoaching, videoanalýza, photoshooting
 • guiding a rady instruktora mimo přímou výuku
 • surfová přednáška
 • ayurvédská masáž
 • 2 společné večeře
 • fotografie ze surfování

Surf kemp pro pokročilé: 8.900 Kč

Surf kemp pro pokročilé je zaměřen na rozvoj dosavadních dovedností, a to na základě individuální úrovně jednotlivých jezdců.

 • 7 nocí ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích s koupelnou
 • tři surfové lekce a zapůjčení vybavení po zbytek týdne
 • 1 lekce jógy
 • videocoaching, videoanalýza, photoshooting
 • guiding instruktora mimo přímou výuku
 • surfová přednáška
 • ayurvédská masáž
 • 2 společné večeře
 • fotografie ze surfování

Free surfer: 6.400 Kč

 • 7 nocí ubytování se snídaní v dvoulůžkových pokojích s koupelnou
 • zapůjčení surfového vybavení
 • 1 lekce jógy
 • ayurvédská masáž
 • 2 společné večeře
 • fotografie ze surfování

V ceně balíčků není zahrnuto individuální pojištění, letenka a transfer z/na mezinárodní letiště. Klimatizace je v Sea You Housu možná za příplatek 100 Kč/noc.

Doporučujeme kombinaci kempu s delším pobytem nebo cestováním.

 

CENÍK DALŠÍCH SLUŽEB

 • Cena dvoulůžkového pokoje kousek od pláže: od 600 Kč/noc
 • Půjčení surfu: 270 Kč/den
 • jógové lekce: 200 Kč/lekce
 • Transfer z letiště jedna cesta: 18 000 rupií/auto pro 6 osob

Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde .

Dále nabízíme:

 • Surfové lekce pro začátečníky i pro pokročilé s profesionálním istruktorem ISA v češtině
 • Každodenní možnost jógy vedenou českou instruktorkou
 • Videocoaching s analýzou pro pokročilejší jezdce i začátečníky
 • Pronájem motorky
 • Organizace výletů: národní parky Yala a Udawalave, exkurze do čajové továrny, pozorování slonů, velryb, delfínů, šnorchlování s želvami, výlety na kajacích mezi mangrovníky, deštný prales Sinharaja, budhistické chrámy a další.

 

Rádi vám připravíme individuální nabídku.

! CELÝ PROGRAM, VČETNĚ VÝLETŮ, JE OVLIVNĚN PŘÍPADNÝMI ZMĚNAMI EPIDEMIOLOGICKÝCH OPATŘENÍ NA OSTROVĚ !

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na crew@surf-trip.cz


A JAKÁ JE REALITA?

Přečtěte si v autentických příspěvcích od našich účastníků o tom, jak to u nás ve skutečnosti vypadá.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí