Dos mojitos, por favor!

Dos mojitos, por favor!

Tentokrát nám parádní report ze Španělska poslala Šárka Masárová, která kromě surfování stihla i Jägerparty, tradiční letní fiestu, party na lodi a několik mojit v Latas. My moc děkujeme a jdeme také na jedno!

Hola amigos!

Po super zkušenosti z mého prvního Surf-tripu v Hossegoru v létě 2021, jsem se rozhodla i letos vydat k oceánu, ale tentokrát na španělský venkov do Langre.

Několikahodinová noční cesta Praha – Vídeň – Santander, kdy jsem nezamhouřila oko ani na minutu, nebyl žádnej medík, ale jakmile jsme dorazili do krásnýho surf house v Langre, začala nezapomenutelná jízda.

První surfová lekce je před námi. Stojíme na pláži, pozorujeme oceán a Vítek nám začne pokládat otázky: “Tak kam byste šli surfovat? Je high tide nebo low tide? Co jsou to sandbanks? Víte, co je to current? A fouká nám onshore nebo offshore?” Většina z nás jen kouká a snaží se vymyslet odpověď. Trocha teorie na začátek je potřeba a pak už jdeme smočit neopreny. Snažíme se chytat vlny (spíš pěnu) a začíná přehlídka držkopádů.
Pádluješ, pádluješ a pádluješ. Pak se najednou postavíš, jedeš svojí první vlnu a na tenhle skvělej pocit už nikdy nezapomeneš.

Kromě surfových lekcí je nachystaná i surfskate lekce, videocoaching, přednáška o surfingu, výlety po okolí a mnoho dalšího. Program je během celého týdne opravdu promyšlený a nabitý, nicméně pokud by tahle skutečnost někoho třeba stresovala, program je zároveň i dobrovolný.

Jak už to tak na každém surf tripu bývá, nemohla chybět ani výborná grilovačka a následně legendární Jägerparty, kde ti jägervíly lejou bylinky snad přímo do krku. Ještě, že u oceánu nejsou kocoviny, že… Velkým překvapením však bylo, že jsme se ocitli i na boat party organizované místní surfařskou školou Latas, nebo na španělském bizárku s názvem Fiesta, který se bohužel nedá popsat, ten se musí zažít.

Velký obdiv patří celé crew, která se o nás starala ve dne v noci, a i tak si pořád drželi úsměv na tváři a skvělou náladu. Ono totiž celé to surfování není jenom o vlnách, ale i o lidech.

 

Jestli se chcete odreagovat, poznat nové lidi, naučit se něco nového a občas si taky pěkně propláchnout dutiny, rozhodně se vydejte k oceánu směr Langre.

A když vám takhle dvakrát zruší zpáteční let, není třeba se hroutit. Kupte si od Terky surfařský ponožky, který si můžete vzít i v zimě na ruce, a s chutí zůstaňte o pár dní navíc.
100% se to vyplatí, protože life is better when you surf!

Upozornění: Bacha, je to návykový a návrat do reality je krutej.

Související články
Pokročilí surfaři míří na Lanzarote!

Představujeme horkou novinku tohoto podzimu, dva týdenní surfové kurzy pro pokročilé jezdce. Chci progres Lanzarote je surfový trénink, který jsme připravili s naším kamarádem, profesionálním surfařem a koučem řady úspěšných jezdců (i neméně úspěšných instruktorů Surf-Tripu) Gustavem Barretem. Chceš lepší vlny, delší jízdy i radikálnější zatáčky ještě letos? Čti dál!

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí