Jak si správně vybrat zimní destinaci pro Vaší dovolenou?

Jak si správně vybrat zimní destinaci pro Vaší dovolenou?

Milí surfaři, budoucí i současní, přinášíme několik tipů a rad k výběru té nejvhodnější destinace pro vaši zimní dovolenou v surfařském ráji. Naše nabídka je dělána tak, aby si z ní vybralo co nejvíc z vás. A jak najít tu nejvhodnější lokalitu? Čtete dál!

Srí Lanka

V zimních měsících jezdí spousta z vás do našeho surf house Sea You House na Srí Lance, a to nejen kvůli příjemnému ubytování u pláže, ale také pro dobrý časový posun na home office a levné jídlo. Pláž před domem je pak stoprocentně dokonalá pro začátečníky, tvoří se na ní dlouhá pěna, kterou pro první jízdy na surfu potřebujete. Podloží je písčité, nic vám tak při pádu na dno nehrozí, proudy nejsou nebezpečné a široko daleko není žádný mořský ježek, medúza ani podobná havěť.

Na spotu je pak po celou sezónu málo lidí, je totiž poměrně odlehlý od známých turistických letovisek. Pro středně pokročilé surfaře bývala vlna poměrně rychlá, a do strany ji odjížděli jen ti nejlepší, letos se ale podmínky podstatně změnily a na ramenech můžete dělat jeden cut back za druhým. Jste-li pokročilý surfař/ka, co chce svého partnera přivést k surfingu, tak výběrem této pláže určitě nic nepokazíte. Ideální podmínky jsou zde i pro děti, lekce pro ně děláme neustále.

Dominikána

Oproti Srí Lance stavíme Dominikánu. Tamní vlny bychom určitě nazvali kvalitnějšími, i když i zde, stejně jako na Srí Lance, začíná kolem poledne hodně foukat. Pláž Encuentro doporučujeme všem, kdo chtějí začít jezdit na kamenech či útesech, popřípadě nedokážou odbourat strach z reefu. Ono to chce někdy opravdu velký kus odvahy, když máte skočit do vlny a na dně pod sebou vidíte kameny. Tady je reef ale tak jednoduchý, že na něm učíme i začátečníky! Vlny jsou navíc tvořeny z windswellu, tj. z větru, a tak nejsou silné natolik, aby vás přilepily ke dnu. Nejkrásnější je tu březen a duben, na tom se všichni shodneme. Spoty jsou poměrně prázdné, nicméně to, co na nich předvádějí místní děti po škole, se dá srovnávat se světovým surfingem. Na pláži není žádný lokalismus.

Expedice Jáva

Novinkou je pak expedice na Jávu, kterou vede legenda našeho týmu, Martin Špatenka. Do své nabídky jsme ji zařadili proto, abychom pro vás měli top kvalitní indonéské vlny, na rozdíl od přelidněného Bali, ale bez davu surfařů všech úrovní. V naší lokalitě jsou jak spoty pro začátečníky na písku, tak i pro české experty na reefech.

Dalo by se tedy říct, že tato destinace je pro všechny. Ale není. Jáva nemá zdaleka tak rozvinuté služby či infrastrukturu, takže ti, kdo hledají instagramové kavárny a butikové hotely, by zde spokojení spíše nebyli. Cesta na Jávu bude vždy expedicí plnou nečekaných zvratů a novinek. Největší a možná jedinou jistotou tak budou skvělé vlny s málo lidmi. Na Jávě je velmi silný lokalismus, proto zde spolupracujeme s místními jezdci.

Maledivy

A pak zde jsou Maledivy. Tuto nádhernou surfařskou dovolenou na lodi doporučujeme opravdu zkušeným a dobrým jezdcům s trénovanou fyzičkou. Pro začátečníky to není a mírně pokročilí jezdci se budou muset smířit s každodenní sérií wipeoutů, i tak to ale pro ně bude neskutečný zážitek se vším, co k surfingu patří, včetně získání nových a nedocenitelných zkušeností. Vaše surfové skills pro tuto cestu rádi zhodnotíme.

Lanzarote

Pro ty, co nechtějí do exotiky, je zde konec surfařské sezóny na ostrově Lanzarote s dokonalou pláží pro začátečníky přímo před ubytováním. Písek a dlouhá pěna, to je základ úspěchu. Nevýhodou ostrova, stejně tak jako celých Kanárů, je častý silný vítr, před kterým se pokročilí surfaři mohou skrýt za útesy na reefech, těm, kdo ale neumí želvu nebo duckdive nezbude nic jiného než se s větrem smířit a zůstat na pláži.

O Lanzarote se říká, že je velmi lokální, což je pravda, ale nemyslíme si, že se někdo z nás či z vás na ta místa, kde lokálové s turisty skutečně bojují o své místo na peaku, vůbec dostane. To jsou totiž vlny, na které se někdy bojíte i koukat. Na těch ostatních pak největšími lokály budou náš Eda, Růt a já, Tereza Olivová.

Máte-li jakékoliv dotazy k výběru destinace, tak mi piště na crew@surf-trip.cz, volejte, ráda hned poradím, popřípadě vás předám kolegům, co mají destinaci na starosti.

Přejeme správný výběr a krásné vlny!


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli