Míša a její týden v Leonu

Míša a její týden v Leonu

Surfování jsem chtěla zkusit od chvíle, když jsem poprvé viděla dokument The Endless Summer (1966), ale pořád jsem to odkládala na dobu „Až se to bude víc hodit“. Nečekaně tahle doba přišla letos v červenci. Týden dovolené přede mnou, ale žádný plán. A na Instagramu na mě vyskočila fotka s popiskem: „Kdy naposledy jste zkusili něco poprvé?“. Challenge accepted!

Do Francie jsem se dopravila letecky. Na letišti v Bordeaux už na nás čekal Bába, jak se později ukázalo, nejen skvělý řidič, ale i DJ a organizátor výletů. A frčeli jsme do Léonu na baráček, kde už na nás čekal zbytek crew a další účastníci campu.

Možná jsem měla štěstí, možná je to tím, že surfují jen pohodoví lidi. Každopádně, tenhle týden jsem ve Francii strávila se skvělýma surfařema, se kterýma byla zábava a nebála bych se říct, že se s nima dalo dobře pokecat o všem, kdybychom nemluvili jen o surfování :).

Každý večer pro nás byl připravený program na následující den. Vůbec by mě nenapadlo, kolik okolností se musí vzít v úvahu, když chcete ty správné vlny. Hotová věda. Některé dny nebyly ideální podmínky, proto byly volnější, a vypravili jsme na výlet nebo pořádali turnaj v beerpongu.  Ale když nastaly ideální podmínky, byli jsme byli ve vlnách dvakrát denně.

Pláže, na které jsme jezdili, jsou v okolí tři a cesta netrvá déle než patnáct minut. Upřímně jsem si před začátkem campu myslela, že tyhle přejezdy budou pěknej vopruz, ale opak je pravdou. Cestou jsme projížděli přes malebné vesničky s domky v typickém stylu, takže se bylo na co dívat.

Před první lekcí s Garym jsem byla trošku nervózní, ale hrozně jsem se těšila. Na začátku se mi zdálo, že tolik pohybů nemůžu v životě zkoordinovat, ale pomalu se začalo dařit a když každý malý pokrok s námi Gary náležitě oslavil hlasitým povzbuzováním, byla to prostě paráda. I přesto musím přiznat, že po první lekci jsem byla unavená a cestou k autu si říkala: „Holka, jak tohle týden vydržíš, to teda nevim“. Ale překvapivě jsem se po každém surfování cítila lépe a byla to čím dál větší zábava. Na namožené svaly mi hodně pomohla jóga se Sísou.

Tenhle týden ve Francii byl skvělý zážitek. Říkám jsi: „Proč jsem sakra nejela už dřív?!“. Podle Špáťova hesla: „Surfing is like a mafia. Once you are in, you are always in.“ Next summer I am in :).

Na co si dám příště pozor:

  • Pod neopren plavky bez mašliček a kamínků – surf mi je dal pořádně pocítit
  • Ochranným faktorem mazat i ruce a nohy vyčuhující z neoprenu – já jsem si odvezla suvenýr v podobě červených rukavic a ponožek

 


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí