Jak bylo na Jávě?

Jak bylo na Jávě?

Špáťa byl v listopadu prozkoumat novou destinaci pro naší expedici Jáva. Na Jávu se vydal s naším kamarádem Jájou, který se zde narodil. Společně s Jájou projeli místní spoty, omrkli místa na výlety, vodopády, ochutnali co se dalo a vyzkoušeli i horké prameny. Před pár dny se vrátili z průzkumu a my jsme si na Špáťu připravili pár otázek.

Tak co Špáťo, kolik jsi sjel vln? A kolik jsi chytil ryb?

S rybami to bylo špatný… Měli jsme super vlny, takže na ryby bohužel nezbyl čas. Když jsme odpočívali mezi surfovačkama, na spotu kde jsme pochytali pár super levaček a byli jsme ve vodě úplně sami, tak tu rybařil jeden místní rybář přímo před vlnou a tak jsme mu aspoň fandili.

Čím tě Jáva nejvíc překvapila, pokud tě tedy ještě vůbec může něco překvapit:-)

Nejvíc mě překvapila záliba místních obyvatel ve focení se s bílým turistou. Patnácti minutová photo session, kde si mě štelovali z leva doprava a vystřídala se celá vesnice byla opravdu zajímavá zkušenost. Milé překvapení pak bylo, že je tam ve vodě málo lidí, občas jsme byli na spotu i sami s Jájou.

Kde jsi surfoval a jaké jsou místní spoty, nejmenuj je, ale nadchni nás!

Přímo u baráku je parádní pravačka. Takový skoro až point. Na kamenech, ale nebezpečný není. Když jsou vlny menší, je to velmi příjemná vlna pro všechny, co umí chytit zelenou vlnu. Když se to zvedne, je to parádní. Rychlejší začátek a pak se vlna krásně otevře. Na jiném spotu se zas vlna tvoří mezi dvěmi útesy, a pak se spojí v jednu dlouhou. Jinde zase ve vodě není ani noha. Jsou tu i beachbreaky, takže je tu z čeho vybírat.

Dropl ti někdo vlnu?

Nene, naopak. Když jsem byl někde poprvé a dlouho jsem seděl, pobídli mě místňáci, ať to jdu chytit více do insidu.

Jak teplá je tam voda v oceánu?

Příjemná, kolem 27°C.

Údajně jsou kolem horké prameny. Tam jsi byl? Jaké to bylo?

Ano, po tom, co jsme po cestě ze surfovačky na motorce 2x zmokli, byly horké prameny za odměnu. Je to opravdu zážitek, víc nebudu prozrazovat, chce to zažít. Má to svou speciální atmosféru.

A co jídlo a ubytování, přece jen i tyto dvě položky budu součástí expedice:)

Jídlo na Jávě mě mile překvapilo. Vše co jsem ochutnal bylo hrozně dobré. Od místních „talířkáren“ kde je základ rýže a k tomu kolik chcete příloh, přes večerní street food a skvělé ovoce za málo peněz.

A jaký je Yaya, náš nový kolega a průvodce? Popiš nám, prosím, jeho level surfingu i znalostí o ostrově.

Jája je skvělej! Veselý, pozitivní, energický, miluje surfing. Těším se, až se s ním zase na jaře uvidím a budeme spolu ve vodě. Jája vyrostl tam, kde budeme na jaře surfovat. Takže to tam skvěle zná, rozumí místnímu oceánu, zná se s místními a díky tomu jsem se podíval i na místa, která bych sám asi ani nenašel. Co se týče surfování, je vidět, že zde vyrostl. Sotva skočí do vody, už chytá vlnu, druhou, třetí a najednou je v barelu, kterej tam předtím podle mě ani nebyl. A ještě to má na fotce… Takže asi tak 🙂


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli