Expedice Jáva

Schedule
Tour Map
Reviews

Expedice Jáva

Základní informace

cena zájezdu: 42.900 Kč včetně letenky
lektoři: Zakaria, Iman Ambon, Jay Sahroni a čeští instruktoři Surf-Trip.cz
doprava: letecky
země: Jáva, Indonésie
ubytování: plážový resort
pojištění: není v ceně zájezdu
doplňkové aktivity: výlety, skate, cvičení

Dostupné termíny

 

Tyto termíny jsou včetně pohodlných letenek společnosti Emirates s jedním přestupem z Prahy, přiletět můžete i v jiné dny. Doporučujeme prodloužený pobyt, nejdražší na tomto pobytu jsou právě letenky!

Pokud byste s námi chtěli na ostrově pobýt déle, tak nás kontaktujte na e-mailu crew@surf-trip.cz, na ostrově budeme od 17. dubna do 17. května. Můžete si tak už teď v exotickém ráji naplánovat celý měsíc a využít nabídku aktuálně velmi levných letenek! Cenu při delším pobytu vám spočítáme individuálně.

 

Program

Přijměte pozvání na surfařskou expedici po jižním pobřeží Západní Jávy, hlavního ostrova Indonésie. Díky pomoci místního surfaře Yahy Zakaria a jeho rodiny jsme pro vás připravili nezapomenutelnou výpravu za vlnami. Toto není surfový kemp, ale objevování nových, v Čechách prozatím málo známých vln a přírodních krás oblasti Cimaja a okolí.

Účast na expedici doporučujeme všem, kdo si chtějí odpočinout v klidu panenské přírody, daleko od diskoték, hotelů a nočního života, spokojí se s obyčejnými restauracemi i ubytováním, a naopak ocení výlety s místními guidy po surfových spotech bez lidí. Kouzlo Cimaje spočívá v jednoduchosti, která okouzlí všechny surfaře a cestovatele, co se chtějí odpojit od každodenního shonu.

Během deseti dnů na vás čekají surfové lekce pro začátečníky, surfcoaching pro pokročilé, cesty po okolních surfových spotech, výlety do horkých pramenů i džungle, masáže, cvičení a stretching.

Ubytování

Záchytným bodem naší expedice bude hotelový komplex blízko Cimaja. Žádný velký luxus nečekejte, před krásnými pokoji jsme dali přednost dostatečné vzdálenosti od hlučného provozu a blízkosti surfového spotu na pláži Cimaja beach.

Dvoulůžkové pokoje mají základní vybavení, vlastní koupelny, k dispozici je příjemný hotelový bazén, relax zóna, prostor na cvičení. Wi-fi je samozřejmostí. Na hotelové recepci je možnost objednat si pivečko. Páteční a sobotní večery zde patří, mezi místními, velmi oblíbenému karaoke.

 

Strava

Ubytování v hotelu je včetně snídaně. V pěší vzdálenosti se pak nachází celá řada místních i mírně mezinárodních restaurací, v Nurda’s cimaja point jsou dokonce v sobotu večer párty. Hipsterskou garstonomii sousedního Bali zde nečekejte, na mořských plodech a tropickém ovoci si pochutnáte i tady. Hned vedle hotelu je obchůdek, se vším na co si vzpomenete, otevřen nonstop.

Nejlepší způsob, jak se zde naobědvat je na ulici ve stáncích s názvy Masakan Padang takzvané „talířkárně“. Místní jídlo na je velice chutné, levné a skládá se často z rýže a k tomu všelijakých výtečných příloh jako je kuřecí nebo hovězí maso a zelenina, vegetariáni si pochutnají na jackfruit, djenkol bean, a dalších dobrotách. Dále tu mají skvělé špízy grilované na dřevěném uhlí zvané sate s arašídovou omáčkou, polévku bakso a spoustu dalších dobrot.

Na co se zde ještě můžete těšit, tak jsou ovocné trhy. Najdete tu opravdu všechny barvy, chutě a opět vás až překvapí jak málo platíte za tašku plnou dobrot. Večeři opět nejlépe vyřešit na ulici, kde se po západu slunce objeví ještě více různých stánků a chutnými místními specialitami.

Surf

Účastníci surfové expedice budou rozděleni podle úrovně surfových skills na dvě až tři skupiny. Ty se pak každý den vydají buď na surfové lekce na jednoduchém spotu pro začátečníky, nebo za pokročilým surf coachingem na celou řadu spotů v okolí. Výuku i coaching podpoříme videocoachingem a cvičením.

Na základě předpovědi a aktuálních podmínek navštívíme spoty Karang Aji, Ci Kembang, Sawarna, Ujung Genteng alias Turtle beach a další místa do dvou hodin jízdy.

Instruktoři

Hlavním spolupracovníkem Surf-Trip.cz týmu bude Yahya Zakaria, zakladatel a instruktor Matahari surf school na Bali. Yahya pochází právě z města Cimaja a jeho aktuální vášní je surfování a sdílení svých znalostí a zkušeností s ostatními.

Yahyova oddanost tomuto sportu ho zavedla i za hranice indonéských břehů, procestoval řadu evropských destinací a vedle dokonalého surfingu a učitelského talentu vás překvapí i velmi dobrou češtinou.

Z české crew se můžete těšit na ISA instruktora Martina Špatenku, kterého mnozí znáte jako hlavního organizátora našich pobytů ve Francii a na Srí Lance.  Nás zajímá, kolik si Špáťa vezme surfů a kolik rybářských prutů. Každopádně na tuto dobrodružnou expedici si neumíme představit lepšího průvodce.

Lokalita

Cimaja je vyhlášené surfařské místo na jižním pobřeží Západní Jávy. Nabízí konzistentní a silné vlny, takže je vhodné pro středně pokročilé až pokročilé surfaře. Hlavní surfová sezóna je v období sucha od dubna do října, off shore fouká v podstatě každý den. Oblast nabízí nádherné výhledy na pobřeží a uvolněnou tropickou atmosféru. Návštěvníkům je k dispozici místní občanská vybavenost, jako jsou půjčovny surfů a možnosti ubytování. Cimaja zdaleka není tak přeplněná jako některá známější surfařská místa v Indonésii, například na Bali.

Výlety

V rámci expedice vyjedeme i na výlety mimo pláže, a to k horkým pramenům Cipanas cisolok, do geoparku Ciletuh s vodopády a k želví farmě Ujung genteng.

Doprava

V ceně této expedice je letenka a cena zhruba tříhodinové cesty z/na letiště. Přiletět můžete i sami, cena dopravy z letiště je na vyžádání na crew@surf-trip.cz. Po celou dobu se budeme mezi spoty dopravovat mikrobusy, o nichž majitelé tvrdí, že jsou klimatizovány.

Cena

EXPEDICE balíček s vlastní letenkou: 21.900 Kč

EXPEDICE balíček včetně letenky: 42.900 Kč

Maximální kapacita pobytu je 16 surfařů.

 

EXPEDICE balíček zahrnuje:

  • letenku s jedním přestupem Praha – Jakarta
  • dopravu z / na letiště
  • 9 nocí ubytování v dvoulůžkových pokojích se snídaní
  • dopravu na místě
  • 4 surfové lekce / coachingy
  • 2 videocoachingy
  • zapůjčení surfu na celou dobu pobytu
  • 3 – 4 výlety do okolí a na vzdálenější surfové spoty
  • 2 masáže

Chcete si sjednat cestovní pojištění? Čtěte zde.

Pro více informací pište na e-mail crew@surf-trip.cz .

Změny programu z důvodu počasí/podmínek/vnějších vlivů vyhrazeny.

Už jste s námi surfovali a vyrážíte znovu? Podívejte se, kolik ušetříte díky našemu bonusovému programu.

Individuální služby

Pokud jsou vámi vybrané termíny obsazeny, nebo nemáte zájem o balíček, napište nám o nacenění vašich individuálních požadavků na crew@surf-trip.cz.

Související články


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli