Maledivy – v dubnu opět vyplouváme!

Maledivy – v dubnu opět vyplouváme!

Na jedinou letošní plavbu na Maledivách máme poslední 4 volná místa a právě teď si můžeš přečíst jak může vypadat tvůj nezapomenutelný den.

Probudíš se v kajutě kolem šesté hodiny ráno za východu slunce, vyjdeš na palubu, kde už je nachystaná káva, čaj a banány. Protáhneš se, posádka lodi zatím vykotví z poza atolu, kde je klidný oceán. Chvíli po východu slunce jsi už na surfovém spotu a skáčeš s prknem do křišťálově čisté vody kousek line upu, kde se láme parádní vlna.

Pro ranní session je typická sytě zelená barva palem na pláži, které kontrastují s bílým pískem z korálů v ostrém ranním slunci. Kolem půl osmé ti želva, která se vynoří kousek od tebe, napoví, že je čas mávnout na lodičku a dát si snídani, kterou mezitím kuchař na lodi připravuje. Sotva tě malá lodička přiveze na větší loď tak jeden člen z posádky ti bere z ruky prkno a dává jen do stojanu, druhý dává palačinky nebo omeletu na stůl třetí ti přisunuje židli – dobrou chuť!

Je po vydatné snídani, půl devátá a je čas si políhnout 🙂 Nabrat sílu na další surfovou session.. Loď se příjemně pohupuje, ty na lehátku na horní palubě knížku v ruce, nebo jen tak podřimuješ se sluchátky v uších…

Z dopolední pohody tě vytrhne pohled na prázdní line up a parádně se lámající vlnu, na které nikdo není. Tak, a jde se znovu do vody! Rychle namazat obličej, navoskovat prkno, zavolat na chlapíka s loďkou a už pádluješ na peak. Zrovna se blíží parádní vlna, a je jen tvoje, rozpádluješ ji, lehký také-off. zatáčka a parádní otevřená vlna před tebou. Wow! Sám jsi nečekal, jak to bude snadné! Slunce už je vysoko, voda je tyrkysově čistá, neuvěřitelná průhlednost, že se cítíš jako v akváriu. A chodí vlna za vlnou – je čas oběda.

Po obědě to chce pauzu.. po krátké siestě tě zláká čistota vody, bereš ploutve, šnorchl, brýle a jde se prozkoumávat reef kolem atolu. Nádhera kam se podíváš. Sasanky, korály dokonce i želva… Dech se ti trochu zatají když zahlédneš ploutev – ano reefový žralok, kterému jsi  ale úplně ukradený a plave si dál… Šnorchlování sice dobrý, ale co ty vlny?.. čas se vrátit na prkno.

Podvečerní session je ve znamení pohody. Všichni si už dnes chytli vlnu dne, není kam spěchat. Slunce klesá k palmovému atolu, voda získává temně modrou barvu, která vede světlo – nádhera! Kapitán na lodi dává znamení, jedeme kotvit za atol, kde strávíme noc.

Loď zaplouvá za atol a kolem ní proplouvá hejno delfínů! Ležíš na lehátku, sleduješ západ slunce, odpočíváš s pivkem v ruce. Debata se točí kolem toho, zdali se správně říká hejno delfínů nebo stádo… Slunce zapadá, večeře.

Večer je ve znamení rybaření. Posádka ti nachystá vlasec, ty si napíchneš návnadu, házíš do vody a čekáš.. Ťuká? Neťuká? Ano, teď! Vlasec v ruce škubnul a ty začínáš vytahovat úlovek. Co tam bude? To bude macek! Po chvíli se namotávání vlasce uvidíš svůj úlovek – krásný červený snapper. Paráda! Už se těšíš na čerstvou rybu, kterou udělá zítra kuchař na oběd.

Padá na tebe únava z dobře prožitého dne. Je čas jít spát, ležíš v kajutě na posteli a usínáš s knížkou v ruce za lehkého pohupování lodi a těšíš se na další den…

Pojedeš taky? Měl bys! Máme volná poslední čtyři volná místa! JEDU


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli