On the road – Představujeme Bazu

On the road – Představujeme Bazu

Představujeme Michala (kterému však nikdo nikdy neřekl jinak než Baza) prvního instruktora na On The Road, který bude během surfového road tripu po španělském pobřeží dbát na váš surfový progres.

Jak dlouho surfuješ? Pamatuješ si na bod, kdy sis řekl, že by tě lákalo učit na prkně i ostatní?

Tahle otázka je vždycky hodně specifická. Někdo surfuje pět let s tím, že tráví většinu roku u oceánu a někdo to štěstí nemá a dá za rok třeba tři týdny, co mu dovolená dovolí. Takže já asi pět let, z toho tři roky po pár týdnech a poslední dvě sezóny trávím vždy pět měsíců na SríLance a tři ve Španělsku. Vždycky jsem měl tendenci předávat zkušenosti ostatním, ale neměl jsem naježděno tolik, abych přemýšlel o tom, že si udělám ISA licenci. Na konci minulé sezóny to byl Otík, kterej mě nahlodal tou myšlenkou a já si řek, že to prostě zkusím a dopadlo to. Mám za letošní sezónu odučeno opravdu hodně a ten pocit, když vidíš ty úsměvy lidí, co poprvé ochutnají surf je prostě super!

Kde sis dělali instruktorský kurz a po kolika letech surfování? Můžeš nám popsat, s čím si na kurz šel a co ti dal? Dá se říct, v čem ti kurz ISA otevřel dveře?

Kurz jsem si dělal ve Francii ve Vieux Boucau a jak už bylo řečeno, zhruba po pěti letech. Na kurz jsem šel samozřejmě s tím, že bych chtěl v budoucnu učit, ale taky sám sobě dokázat, že ten kurz zvládnu, zadarmo to rozhodně nedávaj. Docela jednoduše, spousta nových vědomostí, zkušeností, několik super kamarádů z různých koutů světa, zážitky no a v neposlední řadě ten papír, co si budem povídat. 🙂 K lektorské licenci navíc patří ještě kurz surfovýho záchranáře, kterej je samozřejmě k nezaplacení ať už surfuješ nebo ne. Tak momentálně mi otevřel dveře k „On the Road“ na kterej se fakt moc těším! Jinak jsem začal učit na SríLance, budu pravděpodobně učit děti ve Španělsku a otvírají se tím možnosti učení v podstatě po celým světě, ale to je spíš jen teorie 😉

Nemrzí tě někdy, že při perfektních vlnách jdeš zlepšovat dovednosti ostatních, na úkor těch svých? 🙂

No co si budeme nalhávat, vidět krásný vlny na lineup a nebý tam, může zamrzet, ale když pak vidíš tu radost lidí, při první sjeté pěně, je to parádní pocit. Navíc chodím zlepšovat dovednosti klidně před lekcí nebo po, když je čas a síla. 🙂 

Předpokládám, že nejen díky surfingu si procestoval velký kus světa. Která místa tě okouzlil a které “vlny” ti zůstali v paměti?

No popravdě jsem toho zase tak moc neprocestoval, většinu roku teď trávím na SríLance a ve Španělsku. Minulou sezónu jsem si dal BoatTrip na Maledivách a musím říct, že tak čistá voda, super vlny, delfíni na lineupu, to jen tak nezažiješ! Pamatuju si krásný vlny na Zélandu v té době jsem ale neuměl surfovat, takže se tam prostě budu muset vrátit.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí