S Edou v Dominikáně

S Edou v Dominikáně

Eda Růt, surfový instruktor, kterého znáte z našich destinací, jako je Lanzarote, Akademie ve Francii, a také Dominikána! Zeptali jsme se ho na pár otázek ohledně Dominikány a na jeho zážitky z minulého roku, kdy s námi tuto destinaci navštívil.

Kterou z místních pláží  si nejvíc pamatuješ?

Ahoj, nejvíc jsem si užíval na pláži Encuentro, kterou lze rozdělit na tři části s různými vlnami. Na úplném levém konci je nádherná barelová levá vlna pro místní profíky, kterou jsem si neodvážil vyzkoušet. Střed pláže je určen pro širokou veřejnost s různými typy vln, od prudkých až po pomalejší. Osobně jsem měl nejraději pravou část pláže s ostrou pravou vlnou. Pamatuji si den, kdy přišel obrovský čistý swell a já jsem seděl na kraji té obrovské vlny, pozoroval tři místní na semi-gunech a sám jsem si troufnul jen na menší vlnu ze setu, i tak to byl životní zážitek.

Jaká je zhruba úroveň místních jezdců na pláži Encuentro?

Na Encuentro je mix začátečníků, kteří využívají ideálního reefu pro učení, až po profíky, kteří jezdí na barelových vlnách na levé a pravé straně pláže.

Komu bys tamní vlny doporučil?

Doporučil bych je úplným začátečníkům i pokročilým surfařům, kteří hledají rychlé vlny vyžadující rychlé reakce a dobrou techniku. A také milovníkům rumu a dalších zábav, které ostrov nabízí.

Co úplní začátečníci, zajezdí si tam?

Ano, díky skvělému reefu je to ideální místo pro začátečníky. Na evropských vlnách se člověk naučí odolnosti a větší trpělivosti, ale řekněme, že v Dominikáně je to pro začátečníky trochu jednodušší.

Proč mají surfaři ze Surf-Tripu tuto destinaci tak rádi, víš?

Předpokládám, že je to kombinace exotické destinace, různorodá zábava a nedotčená příroda.

A co odpadky? Jsou jen na břehu nebo i ve vodě?

V turistických oblastech je čistota dobře udržována a voda je krásně čistá. Samozřejmě Dominikánská republika nemá takové možnosti nakládání s odpadem jako v Evropě, ale na středo americký stát si myslím, že je situace nadprůměrná.

Viděl jsi tam nějakou vodní příšeru?

Ne, jen pár želv.

Co ses naučil? Ve vodě i mimo vodu?

Naučil jsem se číst wind swell, což byl na začátku problém, protože vlny v Dominikáně nevidíte z dálky. Nejlepší vlny přišly bez varování a musel jsem být okamžitě připraven.

A co rum?

Na to že alkoholu moc nedám, musím přiznat, že místní rum je nejen levný, ale i vynikající. A díky tomu, že jsem to moc nemíchal, mi druhý den nebylo špatně a už v šest ráno jsem byl připravený na odjezd na pláž.


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli