Jógu doporučuje pět Tibeťanů z pěti

Jógu doporučuje pět Tibeťanů z pěti

V létě přidáváme k surfu ve Francii a ve Španělsku cvičení jógy, a to pravidelně každý den a pod vedením šikovných lektorek Sísy SemenskéSáry Kubecové. A právě Sáru jsme poprosili o pár slov k tomu, proč spojení jógy a surfu dává smysl, a o tipy, jaké pozice jsou vhodné jako trénink na surf.

Jóga celkově pomáhá  aktivovat hluboký stabilizační systém a vnitřní svaly. Zlepšuje rozsah a mobilitu, učí tě naslouchat sobě a svému tělu.

DECH

Pomocí jógy se s ním můžeš naučit pracovat. Zvládat tak stresové situace, naučit se zrelaxovat a uvolnit se, nebo se pomocí dechu naopak nabudit k výkonu.

MINDSET

S jakým nastavením mysli do vody jdeš. Jdeš něco dokázat nebo si to jdeš jen tak užít. Jóga nás uči být přítomnými v každý moment. A užít si ho na maximum.

RELAXACE

I surf i jóga pro mnohé znamená forma relaxace. Jak často se ti stává, že neumíš vypnout myšlenky? Na lineupu se to moc často neděje, věnujeme přítomnosti 100% pozornost.

KONCENTRACE

Chceš jet super vlnu? Nauč se jí číst, nauč se neustále být bdělý a pozorný. I tohle nás učí jóga. Každý den je jiný, poslouchej své tělo a buď bdělý.

BALANC, STABILITA

Jak vnitřní, tak vnější. Na surfu i na své jógové podložce můžeš trénovat svoji rovnováhu a stabilitu.

Jaké jsou nejlepší pozice a na co si dát pozor?

Nízká kobra – Nezapomínej, že musíš mít vždy ramena směrem dolů od uší, volné hýždě a volné nohy.
Pes hlavou nahoru – Zkoušej stát na nártech.
Prkno – Drž celé tělo v jedné rovině, hlídej si, ať ti boky nepadají dolů. Nepropadej se v lopatkách.
Čaturangy – Dej lokty k tělu a po celou dobu měj pevné tělo.
Bojovník 2 – Narozdíl od bojovníka 1 je zadní noha v 90 stupních. Právě proto je to fajn příprava na surf.

Děkujeme Sáře za úvod do jógy a těšíme se na pokračování ve Francii a ve Španělsku.

IN YOGA WE TRUST,

NAMASTÉ!

Související články
Magdy silvestrovské předsevzetí? Surf kurz!

Mé silvestrovské předsevzetí na nadcházející rok? Odjet surfovat, vydat se na surfařský kurz. Touhu po dobrodružství ještě umocnila pandemie koronaviru, která na nějaký čas znemožnila cestování, takže jsem na nic nečekala a cestu, která mě unese na vlně zážitků zrealizovala. Toužila jsem vyzkoušet něco nového, na chvíli uniknout od ruchu velkoměsta a vypnout, což se […]

číst více
Nakopni svůj progres, je tu surfování ve Španělsku!

Toto léto se na Surf-Tripu věnujeme skutečnému surfovému progresu! Pokud se mezi 20. a 30. červnem přihlásíš na klasické letní pobyty / ve Španělsku nebo dáš přednost zářijovým pobytům pro pokročilé, máme pro tebe dárek, který tvůj surfing posune o několik levelů, roků a surfařských kurzů dopředu! Protože není nic lepšího než se vidět na […]

číst více
Workshop surfová příprava
Workshop Surfová příprava vol. II

Léto se nezadržitelně blíží a pokud stále odkládáš přípravu na suchu před letní surfovačkou, jsme tu my, abychom ti pomohli tvůj trénink nakopnout! Po úspěšném únorovém workshopu s názvem SURFOVÁ PŘÍPRAVA chystáme v květnu pokračování. Tentokrát bude workshop jednodenní a plný cviků pro trénink MOBILITY, FLEXIBILITY, ROVNOVÁHY, SÍLY, IMPULSIVITY, KOORDINACE a VYTRVALOSTI. Čím dřív s cvičením […]

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli