Jógu doporučuje pět Tibeťanů z pěti

Jógu doporučuje pět Tibeťanů z pěti

V létě přidáváme k surfu ve Francii a ve Španělsku cvičení jógy, a to pravidelně každý den a pod vedením šikovných lektorek Sísy Semenské a Sáry Kubecové. A právě Sáru jsme poprosili o pár slov k tomu, proč spojení jógy a surfu dává smysl, a o tipy, jaké pozice jsou vhodné jako trénink na surf.

Jóga celkově pomáhá  aktivovat hluboký stabilizační systém a vnitřní svaly. Zlepšuje rozsah a mobilitu, učí tě naslouchat sobě a svému tělu.

DECH

Pomocí jógy se s ním můžeš naučit pracovat. Zvládat tak stresové situace, naučit se zrelaxovat a uvolnit se, nebo se pomocí dechu naopak nabudit k výkonu.

MINDSET

S jakým nastavením mysli do vody jdeš. Jdeš něco dokázat nebo si to jdeš jen tak užít. Jóga nás uči být přítomnými v každý moment. A užít si ho na maximum.

RELAXACE

I surf i jóga pro mnohé znamená forma relaxace. Jak často se ti stává, že neumíš vypnout myšlenky? Na lineupu se to moc často neděje, věnujeme přítomnosti 100% pozornost.

KONCENTRACE

Chceš jet super vlnu? Nauč se jí číst, nauč se neustále být bdělý a pozorný. I tohle nás učí jóga. Každý den je jiný, poslouchej své tělo a buď bdělý.

BALANC, STABILITA

Jak vnitřní, tak vnější. Na surfu i na své jógové podložce můžeš trénovat svoji rovnováhu a stabilitu.

Jaké jsou nejlepší pozice a na co si dát pozor?

Nízká kobra – Nezapomínej, že musíš mít vždy ramena směrem dolů od uší, volné hýždě a volné nohy.
Pes hlavou nahoru – Zkoušej stát na nártech.
Prkno – Drž celé tělo v jedné rovině, hlídej si, ať ti boky nepadají dolů. Nepropadej se v lopatkách.
Čaturangy – Dej lokty k tělu a po celou dobu měj pevné tělo.
Bojovník 2 – Narozdíl od bojovníka 1 je zadní noha v 90 stupních. Právě proto je to fajn příprava na surf.

Děkujeme Sáře za úvod do jógy a těšíme se na pokračování ve Francii a ve Španělsku.

IN YOGA WE TRUST,

NAMASTÉ!


Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí