Martin Tomášek a kapela Čára na Surf-Trip party

Martin Tomášek a kapela Čára na Surf-Trip party

Mejdan k příležitosti 15. narozenin je za dveřmi a my pro tebe máme rozhovor našeho Otíka s frontmanem kapely ČÁRA, Martinem Tomáškem, který v závěru rozhovoru prozradí něco opravdu osobního 🙂

O: Zdarec Martine! Tak jsme rádi, že tebe a kluky z kapely opět uvidíme na podiu na našem mejdanu. Na co se můžou lidi v kotli pod podiem těšit?

M: Ahoj všem! Shledání po tolika letech skoro až dojímá, co? 🙂 No mejdan uděláme šílenej! Surftrip párty umějí být docela divoký a my to dost rádi podpoříme. Hele těšit se na nás můžou všechny a všichni, protože dobře hrajem a ještě líp u toho vypadáme 🙂 No a komu by tento popis nestačil, tak jsme v létě vydali EP. Ochutnávku najdeš na Spotify a dalších platformách.

O: To zní super! Na 11. narozeninách jste vystupovali ještě pod názvem The UNIS – co že si teď říkáte ČÁRA? Za mě je to super.. všichni surfaři mají rádi, když jsou vlny v oceánu hezky nalajnovány.

M: Hele, jak vznikají názvy kapel … je to celkem věda. Mohlo to být něco hodně hlubokýho o tom, jak zdánlivě vypadá vlna z dálky nebo to, jak na obzoru přechází zem v nebe a to vše ve spojení s ženským rodem, kterým jsme okouzleni… no a nebo jsem prostě jen jel autem po dálnici za klukama na zkoušku, koukal před sebe a viděl, jak se tam míhá bílej pruh. To je už jedno. Každopádně jsme kapela Čára!

O: Takže jste přišli s novým názvem. A jaké teď složení kapely? Také prošlo nějakou obnovou? Jsi stále frontman kapely, že?

M: No je to tak, že partu UNIS jsme rozpustili, prostě nám to už nefungovalo a s bubeníkem Šimonem jsem založil kapelu novou. Čáru. A aby nám nebylo smutno a hudebně jsme to konečně někam posunuli, přizvali jsme k nám do dvojičky konečně pořádný hráče na kytary. No popravdě, nejprve jsme do naší otevřené náruče přijali kytaristu Martina (jo ze čtyř členů jsou dva Martinové). Marťas hrál v super kapele, párkrát jsme se potkali na pódiu. Když jsem se dozvěděl, že se jim to taky rozpadá, hned jsem ho přizval k nám a perfektně to sedlo. A potom jednou řiká „Mám kámoše, co hraje super na basu. Nevim, jestli by ho tohle bavilo, ale můžeme to zkusit“. No … a bavilo! Takže takhle nějak naší bandu doplnil basák jak hora Kryštof. Hrnuly se nový nápady a hodně hudby začal skládat a zpívat Martin, takže co se předáka týče, už to rozhodně není one man show za mikrofonem a celkovej projev naší kapely je pestrej jak barvy z jara. Teda kromě toho, že zpívá buď Martin nebo Martin nebo Martinové a Kryštof.

O: Musím něco zmínit. V minulém rozhovoru k mejdanu v Rock Café jsi řekl: „kapela je jak holka, prostě chvíli trvá, než najdeš tu pravou..“ A pokud vím, tak na tomto mejdanu, jsi se v backstagi dal dohromady se svou přítelkyní, následně manželkou, a teď už matkou tvého dítěte. Takže se dá říct, že jsi na Surf-Tripu našel tu pravou? 🙂

M: Haha 😊 Hele nebylo to uplně takhle, jakože někde v kutlochu za podiem. Onehdá na tom mejdanu po našem koncertě jsem Anetku prostě dost tlačil (na sebe 😊 ). No a tak nějak jsem si nalhával, jak mi to jde, že jsme tam spolu vydrželi až do rána. Tenkrát jsem asi nejvíc bodoval na afterparty, kdy jsme spolu s tebou pařili na podiu. Já s rozladěnou kytarou bez jedný struny a ty na basu. To byla fakt prdel 😊. No a příběh s mojí ženou ten večer dopadl tak, že řekla „Marťas, už je pozdě, pojedeme domů.“ No, kdo by si to nevysvětlil jinak než já? Když jsem se (asi dost násilně) vtlačil do jejího taxíku, tak mě ještě chvíli nechala v naději a pak před bytem řekla něco jako „Já myslela jako každej k sobě domů“ usmála se a odešla. Když zabouchly dveře, řidič toho nejlevnějšího (tenkrát ještě asi) Taxify prohlásil „Tak to nevyšlo, co?“. No a odvezl mě na kolej 😊. A podívej, jak to dopadlo. Za dva roky svatba jak z pohádky a dneska má Matýsek už devět měsíců.

 

O: Pecka, díky za rozhovor a vidíme se 28.5. na Radlické!

M: Taky díky a pojďme si to všichni užít. Taková párty není každej den! 😊

Pro účast na mejdanu klikej na facebookovou událost

IN MEJDAN WE TRUST

 

 

Související články
Surfskate půjčovna opět v provozu!

Je to tak, naše surfskate půjčovna na Letné je opět otevřena. Náhoda? Nemyslíme si! Na zimní kabát a huňaté ponožky je ještě čas, tak využij babí léto a vypiluj svoji jízdu na surfskatu k dokonalosti!

číst více
Na Surf-Trip párty nebude chybět DJ Akvamen!

K 15. narozeninám Surf-Tripu zahraje na mejdanu legendární DJ Akvamen. V rozhovoru zavpomínal na divoké mejdany ve Francii i na surfování s Ianem Walshem.

číst více
15 let ve vlnách – narozeninový den 28. května v Praze

Letos je to přesně 15 let od prvního českého a slovenského Surf -Tripu do Francie. A tak zveme všechny, kdo u oceánu už byli nebo teprve budou, kdo s námi kdy spolupracovali, spolupracují, kdo Surf-Trip zakládali, a nebo se jím inspirovali pro vlastní projekty, na společný surfařský narozeninový den 28. května v Praze. Pro ty, […]

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli