Q&A Family Week Španělsko 2022

Q&A Family Week Španělsko 2022

Už pátým rokem pořádáme ve španělském Langre v červenci dva až tři týdny speciálně pro rodiny s dětmi.  Nejinak tomu bude i v roce 2022, kde českým a slovenským dětským začátečníkům i pokročilým young guns nabídmene tyto termíny:

02. 07. – 09. 07. 2022

09. 07. – 16. 07. 2022

16. 07. – 23. 07. 2022

Informace k pobytu a přihlášky najdete zde.

Abychom vám pomohli s přípravou dovolené, sepsali jsem odpovědi na nejčastější otázky.

Q: Jaké děti se mohou pobytu zúčastnit?

A: Surfových lekcí se mohou zúčastnit děti ve věku od osmi let, které umějí alespoň trochu plavat. Účast mladších dětí je možná pouze na základě předchozí konzultace s hlavním instruktorem Czech Surf s.r.o., Otmarem Olivou ml. na e-mailu crew@surf-trip.cz. Do Langre s sebou můžete vzít i děti, které se surfového programu nebudou účastnit vůbec, v tu chvíli za ně zaplatíte jen bydlení.  Děti starší patnácti let dáváme na lekce společně s dospělými, ty speciální výuku pro děti nepotřebují.

Q: V čem jsou vaše lekce specifické?

A: Všem rodičům doporučujeme (pokud je to v jejich možnostech) zakoupit dětem celý Surf-Trip balíček. Kromě lekcí je v něm i další program jako skateboarding, videocoaching, speciální cvičení, jóga, soutěže a „přednášky“, během kterých se děti naučí vnímat nebezpečí a rizika se surfingem spojená, a která si děti vyrůstající ve vnitrozemí většinou vůbec neuvědomují. Velkým plusem je pak to, že děti dělíme do několika skupin podle jejich fyzických schopností a případných zkušeností se surfingem. Lekce jsou v českém jazyce a první z nich je věnována právě bezpečnému seznámení se s oceánem.

Q: Mohu si pro rodinu zarezervovat jen ubytování a lekce či další program doplatit na místě?

A: V případě, že nemáte v době Family weeku zájem o Surf-Trip balíčky prosíme, abyste si pobyt zarezervovali v jiných termínech a tyto pobyty nechali rodinám, co  o ně zájem mají.

Q: Mohu si pro rodinu zarezervovat jen ubytování a surfové lekce s tím, že doprovodný program doplatím na místě podle toho, jak se nám to bude hodit?

A: Pokud máte zájem o speciální výuku pro děti, tak si samozřejmě můžete zarezervovat jen ubytování a lekce. Ty doporučujeme vždy rezervovat dopředu, vzhledem k tomu, že dětem děláme lekce v českém jazyce, nemůžeme zaručit, že při nahlášení lekcí až na místě pro ně bude volno. Co ale nejde na místě přikoupit je další doprovodný program, výlety, skateboarding, animačení program pro děti atd., které jsou obsaženy v Surf-Trip balíčku. Pokud o ně máte zájem, musíte si dopředu zaplatit celý balíček. Na místě můžete dokupovat jen lekce, surfové vybavení a, máme-li místo, také dopravu.

Q: Mohu přijet v jiném termínu?

A: Všem účastníkům doporučujeme, aby se snažili být na místě v den začátku pobytu. Pokud zvolíte jiný termín než sobota-sobota, tak, prosíme, počítejte s tím, že vám nemůžeme garantovat, že stihnete veškerý program zahrnutý v balíčku! Lekce, výlety a další zábavu plánujeme vždy ze dne na den podle počasí, předpovědi vln a nařízení pobřežní hlídky a vzhledem k bezpečnosti jej nemůžeme stanovit dopředu tak, abychom pokryli i individuální temíny.

Q: Co v případě, že nestihneme jednu ze čtyř lekcí, co jsou v balíčku? Můžeme si je nahradit?

A: Balíčkové lekce nahradit nejdou, stejně tak nevracíme peníze v případě, že jsme lekci z důvodu nepřízně počasí, nařízení pobřežní hlídky nebo nevhodných vln, nahradili jiným, nesurfovým programem. Tyto věci nemůžeme ovlivnit, na prvním místě je bezpečnost!

Q: Jak mohu své dítě na surfové lekce připravit?

A: Pokud je vaše dítě úplný začátečník, tak jej nijak nepřipravujte.  Nezkoušejte s ním doma ani take-off na určitou nohu, děti do dvanácti let si přední nohu i několikrát vymění, než se jim lateralita ustálí. Nestrašte doma děti žraloky ani dalšími mořskými příšerami, nepouštějte jim film o Bethany Hamilton ani Bod zlomu. Už se nám stalo, že děti, které tyto filmy viděly, pak ostatní účastníky pobytu vystraší natolik, že se nechtěly lekcí účastnit.

Q: Mohu s sebou vzít i děti kamarádů?

A: Ano, můžete. Všechny děti a mladiství mohou jet pouze s dospělým doprovodem. Pokud jejich dospělý doprovod není zároveň zákonným zástupcem, vyžadujeme písemný souhlas zákonného zástupce.

Q: Mohu jet s dětmi i mimo červencové Family weeky?

A: Ano, určitě můžete, jen po nás nechtějte ani hlídání, ani animační program pro děti.  Mimo Family weeky nemáme na domě personál, který by tyto služby zajistil. Také nemůžeme zaručit speciální lekce pro děti s českým instruktorem, i když pro to uděláme maximum.

Q: Mám doma starý surf, mohu ho dát svému dítěti, aby nemusel platit za půjčení?

A: Ano, to je možné, jen nám fotku surfu a jeho rozměry zašlete předem!

Q: Jak to udělat, abych byl pro mé dítě surfovým vzorem právě já?

A: Tak to nevíme 🙂 Zkuste zajistit, aby vás nikdy nevidělo surfovat! 🙂

 

Pokud máte další dotazy, rádi je zodpovíme na crew@surf-trip.cz.

Těšíme se na viděnou v Langre!

SURF-TRIP CREW

Související články
Dos mojitos, por favor! Surf ve Španělsku

Tentokrát nám parádní report ze Španělska poslala Šárka Masárová, která kromě surfování stihla i Jägerparty, tradiční letní fiestu, party na lodi a několik mojit v Latas. My moc děkujeme a jdeme také na jedno! Hola amigos! Po super zkušenosti z mého prvního Surf-tripu v Hossegoru v létě 2021, jsem se rozhodla i letos vydat k […]

číst více
Na Surf-Trip párty nebude chybět DJ Akvamen!

K 15. narozeninám Surf-Tripu zahraje na mejdanu legendární DJ Akvamen. V rozhovoru zavpomínal na divoké mejdany ve Francii i na surfování s Ianem Walshem.

číst více
Workshop surfová příprava
Workshop Surfová příprava vol. II

Léto se nezadržitelně blíží a pokud stále odkládáš přípravu na suchu před letní surfovačkou, jsme tu my, abychom ti pomohli tvůj trénink nakopnout! Po úspěšném únorovém workshopu s názvem SURFOVÁ PŘÍPRAVA chystáme v květnu pokračování. Tentokrát bude workshop jednodenní a plný cviků pro trénink MOBILITY, FLEXIBILITY, ROVNOVÁHY, SÍLY, IMPULSIVITY, KOORDINACE a VYTRVALOSTI. Čím dřív s cvičením […]

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli