News

 
Rozhovor s Martinem Tomáškem o kapele The UNIS!

18. 4. 2018

Už za 3 týdny 11. května v Pražském klubu Rock Café vypukne dlouho očekávaná Surf-Trip narozeninová párty, na které zahraje několik DJů, Prago Union a také punkrocková kapelka The UNIS, jejímž frotmanem je Martin Tomášek, který už pár let patří také do Surf-Trip crew. Tak jsme Martinovi položili pár otázek týkající se jeho nové kapelky. – Rozhovor je v původním znění :)

Ahoj Martine, co si pamatuji tak už pár let dáváte dohromady kapelku – takže teď to konečně šlape?

Ahoj, kapela je jak holka…prostě chvíli trvá, než najdeš tu pravou (ty pravé) :). Pravda je taková, že s bubeníkem jsme svoji už přes dva roky, a basa s druhou kytarou se k nám přidali asi před půl rokem. Musím říct, že teď to šlape parádně a kdyby bylo trochu víc peněz na lepší apec, sky is the limit.

Kapela se jmenuje THE UNIS, co se za tímto názvem skrývá?

Především originalita, nezabraná doména, zvučnost, možná UNited ISlands nebo UNI(versitie)S.. a vlastně hlavně to, aby se holky po koncertě ptaly, co to znamená :)

V kapele hraješ na kytaru a do toho zpíváš. Takže jsi frotman kapely?

Ano, ale není to jen o tom, že zpívám a hraju na kytaru. Frontman skládá songy, shání vybavení, zajišťuje “kšefty”, dělá takové to PR a interakci jak na koncertě, tak na webu a celkově se to celé snaží tlačit dopředu. (btw sleduj nás na insta a fb @theunis.band) Musím ale říct, že u nás v kapele, každý dělá něco a to je důvod, proč to zatím funguje víc než dobře!

Představíš nám ostatní kluky z kapely? Jak jste se dali dohromady?

Za bicíma - - - ŠIMON KLÍMA, týpek se kterým jsme se našli přes inzerát a pak jsme zjistili, že jsme spolužáci z VŠE. Zde vznikla myšlenka mít kapelu. Blink 182 a další bandy nám udaly směr a my jsme se rozhodli, že jen ve zkušebně nezůstaneme. Funfact: Na prvním pivu mi řekl, že jeho největší sen je hrát a udělat šílenej bordel …ve vyprodaným Rock Café. Na instagramu ještě nemáme ani 100followers a Rock Café (díky Surf-Trip.cz) je vlastně jen začátek. Úlet co? :)

Basa a (trochu) zpěv - - - ONDRA KVĚCH, basáků jsme za těch pár let vyzkoušeli docela hodně, ale až Ondra nám prostě přirostl k srdíčkům. Týpek sice vypadá, že hobluje jednu strunu, ale 13 let hraje na klavír, takže hudbu má v těle jak kráva tele. Funfact: opět láska přes inzerát a opět jsme až ve zkušebně zjistili, že jsme spolužáci :)

Zpěv a kytara - - - MARTIN PAZDERA, tohoto borce jsme našli na ČZU. On byl poslední dílek naší skládačky. Chvíli jsme uvažovali, že stačí, když budeme v kapele jenom 3. S příchodem Martina nám došlo, že s druhou kytarou je ta hudba asi o 190% lepší. Funfact: tento borec asi nikdy nespí, protože stíhá školu, práci, kapelu, hokej, spoustu dalších věcí, do nedávna ještě slečnu (dnes je single) a navíc na každý párty je to ten největší držák!!

no a pak už jen já :)

V pátek 11. května budete hrát na Surf-Trip párty v Rock Café – co jste si na tento koncert připravili? Na co se můžou lidi těšit? Myslím, že od vás čekají poctivý kytarový nářez.

Peníze a čas nám zatím nestačily na nahrávání ve studiu, takže naše tvorba je k poslechu jen live :). Ale o to větší mayhem to bude. Náš první koncert byl v klubu Nová Chmelnice, kde jsme nechali plíce a až nechápem, kolik pozitivních reakcí, instastories a potlesku se nám dostalo. Do Rock Café máme ready 30-40minut dlouhou show naší tvorby a lidi se můžou těšit především na to, že to bude mít drive jako svině :)

Tak super, díky za rozhovor a 11. května se vidíme na mejdanu!blog comments powered by Disqus