Výběr letního pobytu snadno a rychle

Výběr letního pobytu snadno a rychle

Chceš letní dovolenou věnovat surfingu? Koukáš na nabídku našich letních pobytů a nevíš si rady, která destinace je pro tebe ta pravá? Zajímá tě, kolik bude letos stát tvoje oblíbené víno ve Francii? Tak to poslední nevíme a na odpověď si musíme ještě chvíli počkat, ale s výběrem pobytu rádi pomůžeme hned teď.

Začátečníci

Se surfováním nemáš žádnou zkušenost a chceš si to vyzkoušet, rozhlédnout se v destinaci, „osahat“ si styl surfových dovolených, dát si večer drink a ráno procházku po pláži. Tobě doporučujeme zvolit surfový balíček v červnu nebo v září ve Francii, případně letní pobyt ve Španělsku. Obě varianty jsou skvělou volbou pro úplné začátečníky.

Ve Francii, konkrétně v Hossegoru míváme na pobytech většinou skupiny dvacet až čtyřicet lidí, v červnu tu navíc probíhá mistrovství ČR a SR v surfingu, takže můžeš zažít atmosféru závodů a při tréninku ve vodě pozorovat legendy československého formátu. Nikde se se surfovou kulturou neseznámíš lépe než v Hossegoru, centru evropského surfingu. Na tyto pobyty můžeš vzít i rodinu, v areálu je dětské hřiště, bazén i brouzdaliště, a na pláž je to opravdu jen pár minut. V Hossegoru jsou pak obecně větší vlny, ale začátečníkům to nevadí, první týden zůstávají s instruktorem u pláže, v tzv. „pěně“.

Na červenec a srpen se ve Francii stěhujeme do Léonu, to je 30 km severně od Hossegoru. Děláme to proto, že Hossegor je v letních měsících přelidněný na suchu i ve vodě a první jízdy na surfu jsou mezi stovkami dalších surfařů velmi obtížné. Pobyty v Léonu jsou pro max. 14 lidí a ubytování je spíše pro mladší věkové kategorie a party kamarádů než pro rodiny a páry toužící po luxusu a soukromí.

Španělské pobyty jsou pak španělská vesnice. Tedy, základnu máme ve španělské vesnici Langre, a je to nádhera! K nejbližšímu obchodu se surfovými suvenýry je to 10 minut jízdy autem a při snídani se můžeš rozhodnout, jestli budeš sledovat oceán či hory. Nebo obojí. Vlny zde bývají přes léto menší, občas téměř žádné. Pro začátečníky je to rozhodně správná volba.

Pokročilí jezdci

Nějaké to surfování už máš za sebou a chceš se posunout dál, ale zároveň si chceš užít i doprovodný program, relax, výlety a párty. I ty se můžeš směle vypravit do obou výše jmenovaných destinací. V obou děláme lekce a program i pro mírně pokročilé surfaře, na většině pobytů je cca polovina úplných začátečníků a polovina mírně pokročilých jezdců.

Surf academy v Léonu (termín vypíšeme do konce března)

Toto je speciální pobyt pro ty, které zajímá jenom surfování. Výlety, mejdany a další letní kratochvíle jdou na pobytu stranou. Tohoto pobytu se můžeš zúčastnit jako úplný začátečník nebo pokročilý surfař, důležitá je dobrá fyzická kondice na celodenní program od dvou surf session, tréninku na suchu až po večerní teorii. Čtrnáct účastníků je rozděleno do tří skupin (začátečníci, mírně pokročilí a pokročilí), které se vzájemně motivují a předávají si zkušenosti.

Září pro pokročilé Španělsko

Na rozdíl od Surf academy jsou tři týdny v září určeny opravdu jen pokročilým jezdcům. Na lekce pro začátečníky, výlety a velké lenošení není na těchto pobytech prostor. Účastník těchto pobytů by už měl umět chytnout vlnu na line-upu. Abychom nebrzdili pokročilé jezdce, rozdělujeme se i tady na základě první společné surf session do tří skupin, kdy se každá skupina celý týden soustředí na pilování konkrétní techniky, od jízdy do boku po cutback roundhouse. Tento intenzivní pobyt si vyber, když chceš udělat rychlý pokrok, a nebo když tvůj surfový růst stagnuje a potřebuješ trošku poradit a popostrčit.

Sigle fin Hossegor

A je to tady! Single fin je legendární zářijový pobyt ve Francii, kde se kromě surfových lekcí pro všechny úrovně jezdců můžeš těšit především na velkou partu stejně nadšených lidí, kteří se chtějí seznámit a najít si přátele na další cesty nejen za surfovým dobrodružstvím!

Pro rodiny s dětmi Španělsko

Speciální Family weeks jsou určeny rodinám především s menšími dětmi, pro které je několikrát do týdne připraven animační program a speciální surfové lekce. Ty máme i pro rodiče. Děti učíme od sedmi let, pokud umějí plavat. Pobytů se účastní rodiče nebo prarodiče s dětmi cca 7 – 14 let. Pro starší děti s doprovodem doporučujeme výběr některého ze standardních pobytů uvedených výše. Kromě Single finu, samozřejmě :).

No a teď už je to na tobě. Takže, kde se letos v létě potkáme?

IN WAVES WE TRUST

Související články
Dos mojitos, por favor! Surf ve Španělsku

Tentokrát nám parádní report ze Španělska poslala Šárka Masárová, která kromě surfování stihla i Jägerparty, tradiční letní fiestu, party na lodi a několik mojit v Latas. My moc děkujeme a jdeme také na jedno! Hola amigos! Po super zkušenosti z mého prvního Surf-tripu v Hossegoru v létě 2021, jsem se rozhodla i letos vydat k […]

číst více
Magdy silvestrovské předsevzetí? Surf kurz!

Mé silvestrovské předsevzetí na nadcházející rok? Odjet surfovat, vydat se na surfařský kurz. Touhu po dobrodružství ještě umocnila pandemie koronaviru, která na nějaký čas znemožnila cestování, takže jsem na nic nečekala a cestu, která mě unese na vlně zážitků zrealizovala. Toužila jsem vyzkoušet něco nového, na chvíli uniknout od ruchu velkoměsta a vypnout, což se […]

číst více
Nakopni svůj progres, je tu surfování ve Španělsku!

Toto léto se na Surf-Tripu věnujeme skutečnému surfovému progresu! Pokud se mezi 20. a 30. červnem přihlásíš na klasické letní pobyty / ve Španělsku nebo dáš přednost zářijovým pobytům pro pokročilé, máme pro tebe dárek, který tvůj surfing posune o několik levelů, roků a surfařských kurzů dopředu! Protože není nic lepšího než se vidět na […]

číst více

Newsletter

   


Jóga-Trip - cestování a pobyty s jógou Surf-Trip - surf, jóga a aktivní dovolená Sea You House - surf&jóga ubytování na Srí Lance Banger - magazín rapu, streetu a urban kultury Yezede s.r.o. - eventová agentura Neverdie - vše, co musíš vědět oard - Designová balanční deska LV Print - tiskárna s třicetiletou tradicí Drip it – Vychutnejte si skvělou kávu kdekoli